Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar  

Eskikitaplarim.com'a destek olmak için, aşağıdaki paketlerden birini seçebilirsiniz.

50 TL Destek Paketi

100 TL Destek Paketi

150 TL Destek Paketi

Go Back   Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar > E-Kitaplar - Mizah Dergileri - Dergiler - Cizgi Romanlar > Kendi Eserlerini Paylaşan Yazar ve Kurumların Linkleri

Seçenekler
Alt 05-01-2014   #1
юсуф

User ID: 27651
Tecrübe Puanı: 26232248
юсуф Süper Üyeюсуф Süper Üyeюсуф Süper Üyeюсуф Süper Üyeюсуф Süper Üyeюсуф Süper Üyeюсуф Süper Üyeюсуф Süper Üyeюсуф Süper Üyeюсуф Süper Üyeюсуф Süper Üye
Standart Başbakanlık Devlet Arşivleri Yayınları

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] yani resmi sitede bu yayınların bir kısmının karşısında indirme seçeneği zaten var. Ancak geçmişten biliyorum ki bu durum sürekli olmayabilir. Daha önce Belleten dergileri internete açılmıştı ancak yoğunluktan dolayı sonradan aşama aşama iptal ettiler. Ben bir başkası için rica üzerine listede bugün itibarıyla yer alan 96 kitabı indirdim ve upload ettim. Toplam 1.75 gb'lık alan kaplayan ve arşiv rehberlerinden, mühimme defterlerine, tahrirlerden, muhasebe defterlerine kadar akademik araştırmalar yapanlar için çok kıymetli arşiv yayınları şuan için umuma açık. Ve tarafımdan mediafire'ye yüklenmiş durumdalar. 96 kitap için [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Edit: Mediafire linklerinde ufak bir problem oluşmuş. Büyük boyutlu olan kitaplar yüklenmemiş. Şuan onları tekrar yüklüyorum. Topluca indirmek isteyenler biraz daha beklemesi gerekecek.

Konu юсуф tarafından (05-02-2014 Saat 19:57 ) değiştirilmiştir..
юсуф isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 05-02-2014   #2
юсуф

юсуф Süper Üyeюсуф Süper Üyeюсуф Süper Üyeюсуф Süper Üyeюсуф Süper Üyeюсуф Süper Üyeюсуф Süper Üyeюсуф Süper Üyeюсуф Süper Üyeюсуф Süper Üyeюсуф Süper Üye

Listede bulunan kitapların listesi ise şöyledir;

TC. BAŞBAKANLIK DEVLET ARŞİVLERİ GENEL MÜDÜRLÜ?Ü YAYINLARI
Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü Osmanlı Arşivi Daire Başkanlığı personeli hizmetiçi eğitimi ders notları,
Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü III. Kurumlararası Arşiv Hizmetleri Semineri ders notları,
Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü III. Kurumlararası Arşiv Hizmetleri Semineri ders notları,
Binark, İsmet. Türk arşivlerinin kısa tarihçesi ve Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü?nün faaliyetleri,
I. Millî Arşiv Şûrası (Tebliğler-Tartışmalar) <20-21 Nisan 1998, Ankara>,
Özkul, İsa. Türk arşivleri bugünü ve geleceği,
Dünden bugüne Başbakanlık: 1920-2004,
Osmanlı yer adları (Alfabetik sırayla),
Uluslararası Türk Arşivleri Sempozyumu, 17-19 Kasım 2005, İstanbul (Tebliğler - Tartışmalar)
Belge yönetimi ve arşiv terimleri sözlüğü / haz. H. Sekine Karakaş,
OSMANLI ARŞİVİ DAİRE BAŞKANLI?I YAYINLARI
Osmanlı Devleti ile Azerbaycan Türk Hanlıkları Arasındaki Münâsebetlere Dâir Arşiv Belgeleri: Karabağ-Şuşa, Nahçıvan, Bakü, Gence, Şirvan, Şeki, Revan, Kuba, Hoy, I,
Bosna-Hersek ile İlgili Arşiv Belgeleri (1516-1919),
Osmanlı Devleti ile Azerbaycan Türk Hanlıkları Arasındaki Münâsebetlere Dâir Arşiv Belgeleri: Karabağ-Şuşa, Nahçıvan, Bakü, Gence, Şirvan, Şeki, Revan, Kuba, Hoy, II
Musul-Kerkük ile İlgili Arşiv Belgeleri (1525-1919),
3 Numaralı Mühimme Defteri,
438 Numaralı Muhâsebe-i Vilâyet-i Anadolu Defteri (937/1530) I.: Kütahya, Karahisâr-i Sâhip, Sultanönü, Hamîd ve Ankara Livâları
Osmanlı Belgelerinde Ermeniler (1915-1920)
Hüseyin Nâzım Paşa. Ermeni Olayları Tarihi
Osmanlı Belgelerinde Siyakat Yazısı
438 Numaralı Muhâsebe-i Vilâyet-i Anadolu Defteri (937/1530) II.: Bolu, Kastamonu, Kengırı ve Koca-ili livâları,
Arşiv Belgelerine Göre Balkanlar?da ve Anadolu?da Yunan Mezâlimi I: Balkanlar?da Yunan Mezâlimi,
Arşiv Belgelerine Göre Kafkaslar?da ve Anadolu?da Ermeni Mezâlimi I,
Arşiv Belgelerine Göre Kafkaslar?da ve Anadolu?da Ermeni Mezâlimi II,
166 Numaralı Muhâsebe-i Vilâyet-i Anadolu Defteri (937/1530) Hüdâvendigâr, Biga, Karesi, Saruhân, Aydın, Menteşe, Teke, Alâiye livâları,
6 Numaralı Mühimme Defteri
Arşiv Belgelerine Göre Balkanlar?da ve Anadolu?da Yunan Mezâlimi II: Anadolu?da Yunan Mezâlimi,
Arşiv Belgelerine Göre Balkanlar?da ve Anadolu?da Yunan Mezâlimi III: Gayr-i Müslimlere Yapılan Yunan Mezâlimi,
387 Numaralı Muhâsebe-i Vilâyet-i Karaman ve Rûm Defteri (937/1530) I: Konya, Bey-şehri, Ak-şehir, Larende, Ak-saray, Niğde, Kayseriyye ve İç-il livâları,
12 Numaralı Mühimme Defteri,
387 Numaralı Muhâsebe-i Vilâyet-i Karaman ve Rûm Defteri (937/1530) II: Amasya, Çorumlu, Sivas-Tokat, Sonisa-Niksar, Karahisar-ı Şarkî, Canik, Trabzon, Kemah, Bayburd, Malatya, Gerger-Kahta ve Divriği-Darende livâları,
7 Numaralı Mühimme Defteri,
998 Numaralı Muhâsebe-i Vilâyet-i Diyar-i Bekr ve Arab ve Zü'l-kadriyye Defteri (937/1530) I,
998 Numaralı Muhâsebe-i Vilâyet-i Diyar-i Bekr ve Arab ve Zü'l-kadriyye Defteri (937/1530) II,
Belgelerle Arşivcilik Tarihimiz (Osmanlı Dönemi) I, II,
Başbakanlık Osmanlı Arşivi Rehberi (2. Baskı),
Osmanlı İdaresinde Kıbrıs,
373 Numaralı Antep Mufassal Tahrir Defteri,
294 Numaralı Hınıs Mufassal Tahrir Defteri,
82 Numaralı Mühimme Defteri,
Ermeni Komiteleri (1891-1895),
Ermeniler Tarafından Yapılan Katliam Belgeleri I,
Ermeniler Tarafından Yapılan Katliam Belgeleri II,
Kaynakçalı Ermeni Meselesi Kronolojisi,
Ermeni Meselesinin Siyasî Tarihçesi (1877-1914) (Münir Süreyya Bey'in Raporu),
83 Numaralı Mühimme Defteri,
370 numaralı Muhâsebe-i vilâyet-i rûm-ili defteri ( 937 / 1530 ) I,
370 numaralı muhâsebe-i vilâyet-i rûm-ili defteri ( 937 / 1530 ) II,
Osmanlı Belgelerine göre Ermeni-Fransız İlişkileri I,
Osmanlı Belgelerine göre Ermeni-Fransız İlişkileri II,
85 Numaralı Mühimme Defteri,
Belgelerle Mustafa Kemal Atatürk (1916-1922),
111 Numaralı Kerkük livası Mufassal Tahrir Defteri (Kanuni Devri),
Osmanlı Belgelerine göre Ermeni-Fransız İlişkileri III,
Osmanlı Belgelerinde Ermeni-İngiliz İlişkileri (1845-1890) I
Osmanlı Belgelerinde Ermeni-İngiliz İlişkileri (1845-1890) II
167 numaralı muhâsebe-i vilâyet-i rûm-ili defteri ( 937 / 1530 ), II
Belgelerle Osmanlı-Türkistan ilişkileri (XVI-XX. Yüzyıllar)
Osmanlı Belgelerinde Çanakkale Muharebeleri I,
Osmanlı Belgelerinde Çanakkale Muharebeleri II,
Osmanlı Yönetiminde Makedonya,
Osmanlı Belgelerinde Ermeni-İngiliz İlişkileri (1891-1893) III,
Osmanlı Belgelerinde Ermeni-İngiliz İlişkileri (1891-1893) IV,
Osmanlı Belgelerinde Ermeni-Rus İlişkileri (1841-1898) I
Osmanlı Belgelerinde Ermeni-Rus İlişkileri (1841-1898) II
Osmanlı Belgelerinde Ermeni-Rus İlişkileri (1841-1898) III
91, 164, MAD 540 ve 173 Numaralı Hersek, Bosna ve İzvornik Livaları İcmal Tahrir Defterleri I,
Osmanlı Belgelerinde Kırım Savaşı (1853-1856),
Osmanlı Belgelerinde Ermeni-Amerikan İlişkileri (1839-1895) I,
Osmanlı Belgelerinde Ermeni-Amerikan İlişkileri (1839-1895) II,
Osmanlı Belgelerinde Millî Mücadele ve Mustafa Kemal Atatürk,
Osmanlı Belgelerinde Karabağ,
Osmanlı Belgelerinde Batı Trakya,
Başbakanlık Osmanlı Arşivi Rehberi,
397 Numaralı Haleb Livası Mufassal Tahrir Defteri-I
Arşiv Belgelerinde Osmanlı İran İlişkileri,
Osmanlı Belgelerinde 1909 Adana Olayları, I
Osmanlı Belgelerinde 1909 Adana Olayları, II
Osmanlı Belgelerinde Hırvatistan,
Osmanlı Belgelerinde Cezayir,
Osmanlı Belgelerinde Surre Alayları,
Osmanlı Belgelerinde Nahçıvan,
401 Numaralı Şam Livası Mufassal Tahrir Defteri (942/1535) I
Osmanlı Belgelerinde Mısır,
Osmanlı Belgelerinde Kafkas Göçleri, I,
Osmanlı Belgelerinde Kafkas Göçleri, II,
CUMHURİYET ARŞİVİ DAİRE BAŞKANLI?I YAYINLARI
Arşiv ve arşivcilik bibliyografyası (Türkçe ve yabancı dillerde yayınlanmış kaynaklar),
Binark, İsmet. Arşiv ve arşivcilik bilgileri,
Kathpalia, Yash Pal. Arşiv malzemesinin korunması ve restorasyonu,
Benoit, Gérard - Danièle Neirinck. Endüstriyel ve tropikal ülkelerin arşiv binalarında en ekonomik korunma metod ve vasıtaları,
Cook, Michael. Arşiv otomasyonuna giriş,
Delmas, B. Arşivler,
Rhoads, B. James. Millî enformasyon sistemlerinde arşiv ve belge yönetiminin rolü,
Milletlerarası Arşiv Kongresi (12.: 6-11 Eylül 1992: Montreal),
Macar asıllı Türk tarihçisi ve arşivist Lajos Fekete?nin arşivciliğimizdeki yeri,
Roper, Michael. Koruma ve konservasyon servisinin plânlanması, teçhizatlandırılması ve personel istihdamı,
Lynn, M. Stuart. Muhafaza ve erişim teknolojisi: Bilgi ortamının değiştirilmesinde dijital ve dijital olmayan işlemler arasındaki münasebetler konusunda açıklamalı teknik terimler sözlüğü,
Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü Cumhuriyet Arşivi Daire Başkanlığı rehberi,

Alt 05-02-2014   #3
ikutluay

User ID: 22615
Tecrübe Puanı: 21474843
ikutluay Süper Üyeikutluay Süper Üyeikutluay Süper Üyeikutluay Süper Üyeikutluay Süper Üyeikutluay Süper Üyeikutluay Süper Üyeikutluay Süper Üyeikutluay Süper Üyeikutluay Süper Üyeikutluay Süper Üye

belleten dergilerinden sizde olan varmıdır?

ikutluay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 05-02-2014   #4
юсуф

Alıntı:
ikutluay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
belleten dergilerinden sizde olan varmıdır?
Harici diskimi kontrol etmem lazım. 150-200 kadar indirmiştim. (Sayı olarak değil de makale makale vermişlerdi.) Onları bir tarih sitesinde paylaşmıştım. Ama bu dediklerim 3-4 sene öncesi oldu. Sonra akıbeti ne oldu inanın bilmiyorum. Ama kontrol edeceğim. Eğer bulabilirsem onları paylaşırız.

Alt 05-02-2014   #5
ikutluay

ikutluay Süper Üyeikutluay Süper Üyeikutluay Süper Üyeikutluay Süper Üyeikutluay Süper Üyeikutluay Süper Üyeikutluay Süper Üyeikutluay Süper Üyeikutluay Süper Üyeikutluay Süper Üyeikutluay Süper Üye

Alıntı:
юсуф Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Harici diskimi kontrol etmem lazım. 150-200 kadar indirmiştim. (Sayı olarak değil de makale makale vermişlerdi.) Onları bir tarih sitesinde paylaşmıştım. Ama bu dediklerim 3-4 sene öncesi oldu. Sonra akıbeti ne oldu inanın bilmiyorum. Ama kontrol edeceğim. Eğer bulabilirsem onları paylaşırız.
bekliyorum. fiyatı uygun olsa ttk'dan alınırda birader. anlayış anlayış değil ki.. PDf sunuyorsun e niye kapattın?

Alt 05-02-2014   #6
юсуф

Alıntı:
ikutluay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bekliyorum. fiyatı uygun olsa ttk'dan alınırda birader. anlayış anlayış değil ki.. PDf sunuyorsun e niye kapattın?
Pdf olarak indirme linkleri vermişlerdi. Ama biraz uğraştırıyordu. Her link için yarım dakika gerekiyordu. Makaleyi istiyordun senin mailine indirme linkini atıyordu. Buna rağmen aşırı yoğunluk olmuş. Sonra yoğunluk oluyor diye limit koydular. Günde 3 tane istek yapıyordun. Ben sınırsız indirmenin son günlerine denk gelmiştim. 100-150 kadar indirmiştim. Sonra limitliye geçince de bir süre indirmeye devam ettim. Sonra aşırı yoğunluk sebebiyle iptal ettik dediler. Koskoca kurum iki tane pdf için internet trafiğini halledemedi. İnternetimiz de kağnı gibiydi. Hızlıca hepsini alamadık malesef.

Alt 05-06-2014   #7
ikutluay

Alıntı:
юсуф Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Pdf olarak indirme linkleri vermişlerdi. Ama biraz uğraştırıyordu. Her link için yarım dakika gerekiyordu. Makaleyi istiyordun senin mailine indirme linkini atıyordu. Buna rağmen aşırı yoğunluk olmuş. Sonra yoğunluk oluyor diye limit koydular. Günde 3 tane istek yapıyordun. Ben sınırsız indirmenin son günlerine denk gelmiştim. 100-150 kadar indirmiştim. Sonra limitliye geçince de bir süre indirmeye devam ettim. Sonra aşırı yoğunluk sebebiyle iptal ettik dediler. Koskoca kurum iki tane pdf için internet trafiğini halledemedi. İnternetimiz de kağnı gibiydi. Hızlıca hepsini alamadık malesef.
yazık olmuş

Alt 12-12-2018   #8
Tooreal

User ID: 65549
Tecrübe Puanı: 2609925
Tooreal Süper ÜyeTooreal Süper ÜyeTooreal Süper ÜyeTooreal Süper ÜyeTooreal Süper ÜyeTooreal Süper ÜyeTooreal Süper ÜyeTooreal Süper ÜyeTooreal Süper ÜyeTooreal Süper ÜyeTooreal Süper Üye

Elinizde olan ve yüklenmeyenleri de yükleyebilir misiniz Lütfen?

Tooreal isimli Üye şuanda  online konumundadır

Alt 5 Gün önce   #9
firat04

User ID: 84310
Tecrübe Puanı: 0
firat04 Yeni Üye

elinize sağlık

firat04 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Etiketler
başbakanlık devlet arşivleri, yayınlar

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler