Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar  

Eskikitaplarim.com'a destek olmak için, aşağıdaki paketlerden birini seçebilirsiniz.

50 TL Destek Paketi

100 TL Destek Paketi

150 TL Destek Paketi

Go Back   Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar > Eski Kitaplarım Genel Bölüm > İstekleriniz - Önerileriniz - Teklifleriniz

Anketimiz: hangi tablet kullanıyorsunuz/kullandınız
ipad 12 37,50%
samgung tab 14 43,75%
asus 0 0%
acer 0 0%
Sony Xperia 0 0%
Polypad 1 3,13%
Probook 0 0%
Piranha 0 0%
Trident 0 0%
diğerleri 10 31,25%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir. Katılımcı sayısı: 32. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Seçenekler
Alt 01-09-2013   #1
budami

User ID: 282
Tecrübe Puanı: 214748371
budami Süper Üyebudami Süper Üyebudami Süper Üyebudami Süper Üyebudami Süper Üyebudami Süper Üyebudami Süper Üyebudami Süper Üyebudami Süper Üyebudami Süper Üyebudami Süper Üye
Standart Tablet-Samsung galaxy note-s3 - iphone hangisi

arkadaşlar aylardır karar veremiyorum araştırma yapyorum tablet alacağım ama ucuz yollu bir şeyde istemiyorum bir de arkadaş oyun oynamak için benden bir tablet istedi santranç oynamak için,
kitap ,internet ve oyun için istiyorum tableti ama ğaırlıklık kitap okumak istiyorum ( buna bende inanmıyorum )

ekitap okuyucu alsam mı bilemedim Aramis arkadaşımız ekitap konusunda sağ olsun bir başlık açtıda bilgileri paylaştı arkdaşlarmız burada tablet kullanan arkdaşlar paylaşırsa tecrübelerini sevinirim

ama şuda var galaxy note gibi telefonlarda ebook okunuyor powerpoint kullanılabiliyor ama o da 1000 tl üzerinde yurtdışından getirtsekse yine pahalı bende değer mi bilmiyorum

budami isimli Üye şuanda  online konumundadır

Alt 01-09-2013   #2
spiderh

spiderh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 6440
Tecrübe Puanı: 88341280
spiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üye

I-Phone dediğin I-pad herhalde.

Samsung Android kullandığından ücretsiz oyun ve programlara erişebilirsin. Fakat daha kaliteli oyunlar için I-pad'e bakman gerekiyor.

I-pad'de ise büyük çoğunlukla paralı uygulamalar yer alıyor. Aynı zamanda fiyatı çok pahalı ve aksesuarları da çok pahalı. Bana göre fiyatına değmeyen bir ürün. Ama tabi marka meselesi, isim yaptın mı satıyorsun.

Eğer gözüm monitöre alışık, kitap okurken sorun olmuyor diyorsan tablet alabilirsin rahatlıkla. Ama benim gözlerim çok hassas, ekrana gelmez diyorsan da mecbur e-kitap okuyucu alacaksın.

Alt 01-09-2013   #3
R13VoLutioN

R13VoLutioN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 146
Tecrübe Puanı: 138857032
R13VoLutioN Süper ÜyeR13VoLutioN Süper ÜyeR13VoLutioN Süper ÜyeR13VoLutioN Süper ÜyeR13VoLutioN Süper ÜyeR13VoLutioN Süper ÜyeR13VoLutioN Süper ÜyeR13VoLutioN Süper ÜyeR13VoLutioN Süper ÜyeR13VoLutioN Süper ÜyeR13VoLutioN Süper Üye

Tablet konusunda İpad derim Android bir tablet almayın İpad'in İpad Mini güzele benziyor iki video inceleme vereyim bu konuda Galaxy S3 tablet değil Cep telefonu almak istediğiniz Cep telefonuysa o zaman da biraz bekleyin derim

[youtube]tokoXNWB-fQ[/youtube]

Alıntı:
[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Bizi yanlış yola sevkeden soysuzlar bilirsiniz ki,
çok kere din perdesine bürünmüşler, sâf ve temiz
halkımızı hep din kuralları sözleriyle aldata gelmişlerdir.

R13VoLutioN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 01-09-2013   #4
spiderh

spiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üye

Neden Android bir tablet almasın?

Alt 01-09-2013   #5
R13VoLutioN

R13VoLutioN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 146
Tecrübe Puanı: 138857032
R13VoLutioN Süper ÜyeR13VoLutioN Süper ÜyeR13VoLutioN Süper ÜyeR13VoLutioN Süper ÜyeR13VoLutioN Süper ÜyeR13VoLutioN Süper ÜyeR13VoLutioN Süper ÜyeR13VoLutioN Süper ÜyeR13VoLutioN Süper ÜyeR13VoLutioN Süper ÜyeR13VoLutioN Süper Üye

Alıntı:
spiderh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Neden Android bir tablet almasın?
Tablet alınacaksa İpad alınmalı Android açık kaynak yazılım optimizasyon sorunu yaşanması muhtemel ve bildiğim kadarıyla Nexus dışında öyle işe yarar Android tablet firması da bulunmuyor oysa İOS kapalı kaynak kodlu ve Apple güvencesinde

Bizi yanlış yola sevkeden soysuzlar bilirsiniz ki,
çok kere din perdesine bürünmüşler, sâf ve temiz
halkımızı hep din kuralları sözleriyle aldata gelmişlerdir.

R13VoLutioN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 01-09-2013   #6
spiderh

Kaynağın açık olmasıyla ürün kalitesi arasında bir bağlantı yoktur sevgili "R13VoLutioN". Optimizasyon konusu tamemen ürünü üreten firmayla alakalı bir durumdur, Andorid'le değil. Açık kaynak olmasının aksine pek çok faydası vardır. Bunların başında da üreticilerin kendi makinelerine özgü değişik işletim sistemi varyasyonlarını üretebilmeleridir.

Ve gördüğüm kadarıyla Samsung, piyasada I-pad'e rakip olabilecek en önemli ve yetkin firma. Ki unutmayalım ki övdüğünüz alet bile Samsung'un LCD ekranını kullanıyor.

Alt 01-09-2013   #7
mursa

mursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 335
Tecrübe Puanı: 155714291
mursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üye

Şu sıra ciddi anlamda bir tblet patlaması yaşanıyor ve yaşanmaya da devam edecek...
Benim fikrimi sorarsanız Ipad bence en son düşünülecek cihaz derim. neden derseniz pahalı olmasının haricinde hiçbir şekilde mıncıklamaya ve de kurcalamaya müsaade etmeyen bir işletim sistemiyle gelmesi. Bu nedenle de benim son tercihim olurdu...

Ben şu an Galaxy Note kullanıyorum ve son zamanlarda yaptığım en iyi yatırım diyorum endi kendime. Aklıma geleblecek her işimi yapmak ve de istediğim gibi kurcalamka açıkcası beni en çok cezbeden konusu. Ancak yanımda bir de telefon taşımama gerek bırakmadığı için de ayrı bir teşekkürü hakkediyor...
Tek sıkıntım kindle'a alışmam nedeniyle ve gözlerimin müsaade etmemesi sebebiyle kitap okumakta sıkıntı çemek...Ama dikkat ediyorum benim haricimde herkes rahatça kitap da okuyabiliyor...

Ancak herşeye rağmen son zamanlarda yerli yabancı nerde bir makale okursam tüm yorumcular en ideal boyutun 7 inç civarında olduğu konusunda birleşiyor gözüküyorlar... Dedikleri de bence doğru gibi. 10 inç taşımak için oldukça büyük ve 4-5 inç cihazlarda kullanım konforu açısından yeterli değiller.

Benim şu an aklımdaki en makul ürün şu :

Fiyat 1600 TL ler civarında olmasına karşılık alınabilecek en verimli cihaz olarak ben şahsen bunu tavsiye ediyorum...

Diğer taraftan ortalık şimdiden Windows surface tabletlerle dolmaya başladı ve bunların cidi bir farkı var. O da şu an windows üzerinde kullanabildiğiniz her türlü programı bu cihazlar üzerinde de kullanabileceğiniz anlamına geliyor ki bu da bana göre devrimsel bir yenilik... Bu sene bana göre tüm üreticiler ciddi anlamda windows 8 tabletleri ve de hatta telefonları piyasaya sürecekler ki bu zaten ciddi anlamda başladı bile...
Bu nedenle bunu değerlendirmekte fayda var...
Mesela :
[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] ve
şimdiden boy gösterenlerden sadece iki tabesi...

Neticede bana göre Steve Jobs'un ölümünden sonra artık apple ciddi bir gerileme sürecine girmeye başlayacak diye düşünüyorum ki zaten S3 ve Note satışları bu sene ilk defa Iphone satışlarını yakalamış durumda...Bu da durumun Ipad ve benzerleri açısından zor bir yılın başlayacağına işaret ediyor...

Neticede artık seçim yapmak ciddi anlamda zor karar vermek zorunda olanlara kolaylıklar dilerim...

mursa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 01-09-2013   #8
spiderh

Alıntı:
mursa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Şu sıra ciddi anlamda bir tblet patlaması yaşanıyor ve yaşanmaya da devam edecek...
Benim fikrimi sorarsanız Ipad bence en son düşünülecek cihaz derim. neden derseniz pahalı olmasının haricinde hiçbir şekilde mıncıklamaya ve de kurcalamaya müsaade etmeyen bir işletim sistemiyle gelmesi. Bu nedenle de benim son tercihim olurdu...

Ben şu an Galaxy Note kullanıyorum ve son zamanlarda yaptığım en iyi yatırım diyorum endi kendime. Aklıma geleblecek her işimi yapmak ve de istediğim gibi kurcalamka açıkcası beni en çok cezbeden konusu. Ancak yanımda bir de telefon taşımama gerek bırakmadığı için de ayrı bir teşekkürü hakkediyor...
Tek sıkıntım kindle'a alışmam nedeniyle ve gözlerimin müsaade etmemesi sebebiyle kitap okumakta sıkıntı çemek...Ama dikkat ediyorum benim haricimde herkes rahatça kitap da okuyabiliyor...

Ancak herşeye rağmen son zamanlarda yerli yabancı nerde bir makale okursam tüm yorumcular en ideal boyutun 7 inç civarında olduğu konusunda birleşiyor gözüküyorlar... Dedikleri de bence doğru gibi. 10 inç taşımak için oldukça büyük ve 4-5 inç cihazlarda kullanım konforu açısından yeterli değiller.

Benim şu an aklımdaki en makul ürün şu :

Fiyat 1600 TL ler civarında olmasına karşılık alınabilecek en verimli cihaz olarak ben şahsen bunu tavsiye ediyorum...

Diğer taraftan ortalık şimdiden Windows surface tabletlerle dolmaya başladı ve bunların cidi bir farkı var. O da şu an windows üzerinde kullanabildiğiniz her türlü programı bu cihazlar üzerinde de kullanabileceğiniz anlamına geliyor ki bu da bana göre devrimsel bir yenilik... Bu sene bana göre tüm üreticiler ciddi anlamda windows 8 tabletleri ve de hatta telefonları piyasaya sürecekler ki bu zaten ciddi anlamda başladı bile...
Bu nedenle bunu değerlendirmekte fayda var...
Mesela :
[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] ve
şimdiden boy gösterenlerden sadece iki tabesi...

Neticede bana göre Steve Jobs'un ölümünden sonra artık apple ciddi bir gerileme sürecine girmeye başlayacak diye düşünüyorum ki zaten S3 ve Note satışları bu sene ilk defa Iphone satışlarını yakalamış durumda...Bu da durumun Ipad ve benzerleri açısından zor bir yılın başlayacağına işaret ediyor...

Neticede artık seçim yapmak ciddi anlamda zor karar vermek zorunda olanlara kolaylıklar dilerim...

Benim görüşüme göre, insanın yanında taşıyacağı ve sürekli olarak kurcalayacağı (ve hatta istemese bile başkaları tarafından kurcalanacak) olan bir ürüne bu denli para verilmesi doğru değil.

Evvela bir tabletten ne bekliyoruz, ne istiyoruz, onu cevaplamak gerekiyor.

Bir bilgisayarkolik miyiz? Ya da oyunkolik? Beş dakika oyun oynamadan mı duramıyoruz? Eğer öyleyse verirsin o kadar parayı ve alırsın kuvvetli bir alet.

Ama derdim sadece kitap okumak mı? O zaman ekranı düzgün uygun fiyatlı bir tablet almak yeterli, fazlası gerçekten israf olur.

Çıkan 2 çekirdeki, 4-çekirdekli vs. tabletlerin normal kullanıcıya hiçbir artısı yoktur. 4-çekirdekli bir makineye ya üst düzey 3D oyunlar oynayacaksanız yada grafik, video ve 3D tasarım gibi aşırı işlemci gücü gereken işlemler yapacaksanız ihtiyaç duyabilirsiniz.

Asla kullanmayacağınız özelliklere asla boş yere para vermeyin. Zaten etraf elektronik çöplüğüne döndü. Gıcır gıcır aletler modası geçti diye çöplere atılıyor, ya da yok pahasına satılıyor. Ben bunları görünce gerçekten üzülüyorum. Teknoloji güzel şeydir ama bu kadar da yamyam, bu kadar da maymun iştahlı olmamak gerekiyor. Çoğumuzun cebinde, vadettiği özelliklerin çok büyük çoğunluğunu kullanmadığımız milyarlık telefonlar bulunuyor. Ve ben soruyorum, bu cihazlar verdiğiniz paraya değiyor mu? Eğer teknolojiyle içli dışlıysanız, yani teknolojinin janjanlı dış görünüşünü değil de iç yüzünü de, nasıl işlediğini de biliyorsanız eğer, buna cevabınız koca bir "hayııııır" olacaktır.

Alt 01-10-2013   #9
cloudstrife

cloudstrife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 332
Tecrübe Puanı: 169701
cloudstrife Süper Üyecloudstrife Süper Üyecloudstrife Süper Üyecloudstrife Süper Üyecloudstrife Süper Üyecloudstrife Süper Üyecloudstrife Süper Üyecloudstrife Süper Üyecloudstrife Süper Üyecloudstrife Süper Üyecloudstrife Süper Üye

Bende anlamadım neden android olmaması gerektiğini. Android'in arkasındaki isim Google. Apple dışındaki bütün tabletler neredeyse android kullanıyor. Apple halen sektörde öncü olmasının meyvelerini yiyor bence yoksa diğer tabletlerden ve android'den üstünlüğü yok. Ayrıca ücretli uygulamalarıda torrent olarak veya 4shared tarzı sitelerden edinebiliyorsunuz. Ben mesela ücretli uygulama ve oyun olarak istediklerimin neredeyse çoğunu bulabiliyorum ve sorunsuz kullanıyorum. Yine de güvenlik ve geliştiricilere destek olmak açısından en güzeli, en pahalısı 10 lira civarı olan uygulamaları satın almak. Ücretsiz uygulamaların çoğuda her türlü işi görmek için yeterli zaten.

Tablet, masaüstü bilgisayar gibi geliştirilemeyeceği ve devamlı gelişen bi sektör olduğu için bi kere alıp iyi bir tablet alınmalı. Bence fiyat-performans açısından 7inç olarak ilk tercih Google Nexus 7 olabilir. Ondan sonra Samsung Galaxy Tab 2 7inç. Yurt dışından getirilme şansı varsa Kindle Fire ailesinden bir tablet tercih edilebilir. 3g özelliği fiyata 100-200 lira ekliyor ayrıca, yani tableti telofon olarakta kullanmak veya heryerde internete bağlanmak istersen bu da ekstra bi ücret veya istemezsen bi tasarruf olabilir. Bu üç tablette en çok satanlar listelerinde başları çekiyor. Galaxy Note serileri üst düzey performanslı tabletler(neredeyse masaüstü bilgisayarları yakalıyorlar performans açısından), kitap okuyup, oyun oynamak için fazla kaçarlar. Onun dışında Asus, Htc, Acer, Kobo ve diğer markalarında güzel tabletleri var. Etkin tablet kullanımı için tabletin özelliklerinin yanında, andoid işletim sistemininide verimli kullanmak önemli performans açısından(apple ios kullanmadığım için bilmiyorum). Gereksiz yere ram yiyen uygulamaları doldurup arka planda çalışan programları kapatmazsanız tablet ne kadar güçlü olursa olsun yavaşlar.

Bahsettiğim markalar dışında, 200 liradan başlayan, fazla tanınmayan tablet markaları var ama onları hiç bilmiyorum. Tahminimce ortalama bi alet için en az 400-500 lira gözden çıkarmak lazım.

cloudstrife isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 01-10-2013   #10
kelkirpi

User ID: 1016
Tecrübe Puanı: 21474845
kelkirpi Süper Üyekelkirpi Süper Üyekelkirpi Süper Üyekelkirpi Süper Üyekelkirpi Süper Üyekelkirpi Süper Üyekelkirpi Süper Üyekelkirpi Süper Üyekelkirpi Süper Üyekelkirpi Süper Üyekelkirpi Süper Üye

codegen m71 kullanıcısıyım. okadar çok övgü işittimki merak edip araştırdım ve 2 ay önce nt mağazasından aldım. 7 inç, 1 gb ddr3 ram, 8 gb bellek ve 32 gb harici destek veriyor. ben sadece pdf okumak ve internet için aldım. ekran kalitesi ,dokunmatik hızı ve kalitesi çok iyi. pdf dergi ,çizgi roman,kitap vs çok rahat okunuyor,ayrıca 1080p filmleri bile hiçbir kasma olmadan seyredebiliyorsunuz. fiyatı ise 210 tl. nt 8 ay taksit yapıyor, başka yerlerde taksit seçenekleri nedir araştırmadım. zaten geldiği gibi satılıp biten bir ürün. fiyat performans oranı çok iyi. bazen çeşitli ürünlerde böyle ilginç performans-fiyat oranına sahip cihazlarla karşılaşabiliyoruz. işletim sistemi android 4.0, 5 noktadan dokunmatik ekrana sahip, internette hiç kasma olmadan gezinebiliyorum. ön yüzde yeterli kalitede bir webcam var. incelemek isteyen arkadaşlar için bir link ekledim. internet açıkken aynı anda kitap okuyorum ,8-9 saate kadar şarjı gidiyor. açıkçası üründen çok memnunum. tavsiye ederim.

kelkirpi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Etiketler
android, bilgisayar, ebook, tablet

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler