Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar  

Eskikitaplarim.com'a destek olmak için, aşağıdaki paketlerden birini seçebilirsiniz.

50 TL Destek Paketi

100 TL Destek Paketi

150 TL Destek Paketi

Go Back   Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar > Eski Kitaplarım Genel Bölüm > İstekleriniz - Önerileriniz - Teklifleriniz

Anketimiz: hangi tablet kullanıyorsunuz/kullandınız
ipad 12 37,50%
samgung tab 14 43,75%
asus 0 0%
acer 0 0%
Sony Xperia 0 0%
Polypad 1 3,13%
Probook 0 0%
Piranha 0 0%
Trident 0 0%
diğerleri 10 31,25%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir. Katılımcı sayısı: 32. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Seçenekler
Alt 01-10-2013   #21
spiderh

spiderh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 6440
Tecrübe Puanı: 88341280
spiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üye

Alıntı:
mursa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili spiderh,
Windows 8 li tabletler artık eskisi kadar fazla pil tüketmiyorlar çünkü yeni Windows 8 sadece bu iş için özellikle optimize edildi ve bir çok haber gruplarında da bu konu anlatılıyor...
Üstelik aşağıdaki modele bakacak olursan Dock ünitesi ile birlikte neredeyse 19 saate kadar pil ömrü sunuyor ki bana göre ciddi anlamda uzun bir süre...Şu an bildiğim hiçbir cihaz bu süreleri sağlayamıyor..
Ayne yazıldığı gibi kopyaladım...

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Battery Tablet only: 30Wh 10.5 hours Li-polymer,
With mobile dock: 30Wh+ 25Wh – 19 hours

Daha önce ASUS transformer TF 201 kullanmıştım ve aynı pil optimizasyonu onda da vardı... Tablet bir anda takılır takılmaz dock ünitesinin içindeki tüm enerjiyi tablete gönderiyordu. Çok ilgimi çekmişti bu kadar hızlı bu işi nasıl beceriyor diye...

Demek istediğim tabii ki bunu zaman gösterecek ama ben Windows 8 in (Hayranı olmama rağmen) ciddi anlamda piyasa payını kapacağını zannediyorum...

Hele bir de bu varki işte bu aklımdaki cihaz...Tek kelime ile mükemmel...Saat sürelerine bakmanı tavsiye ederim...
[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Sevgiler...

Bu verilen pil süreleri, çoğu şeyde olduğu gibi yanıltıcı oluyorlar. Harcanan pil yapılan işlemle doğru orantılıdır. Yani örneğin bir Photoshop çalıştırsanız bu tablette, ya da 3D bir oyun, ben pil ömrünün 2-3 saatten fazla olacağını zannetmiyorum. Bu verilen pil ömürleri, hiçbir işlem yapmazken işletim sisteminin harcadığı miktara göre ölçülüyorlar çünkü.

Alt 01-10-2013   #22
atacante

User ID: 1811
Tecrübe Puanı: 1200
atacante Süper Üyeatacante Süper Üyeatacante Süper Üyeatacante Süper Üyeatacante Süper Üyeatacante Süper Üyeatacante Süper Üyeatacante Süper Üyeatacante Süper Üyeatacante Süper Üyeatacante Süper Üye

3 ay Android OS tablet olan Google Nexus 7 kullandim, aralik ayinda satarak iPad Mini 4G versiyonu aldim... sirf Minini ilk gordugum gun begendigimden sattim Nexusu... Mini muhtesem!!! ekran ideal - 8 ! tasinabilirlik acisindan super! montun cebinde tasiyabiliyorum.. zaten 3-5 uygulama, oyun alicaktim, 1 dolara aldim. hic bi sikinti yok.. bence tablet alicaksan Appledan sasma derim... Samsungun TouchWiz berbat zaten... ekranda bile kucuk kasmalar oluyor.
Minide pil omru muhtesem, 2 gun rahat gidiyor. hele kitap falan okursan, belki 2 unu gecer... ama Android pili canavar gibi tuketiyor.. 1 gun gitse sevinirdim Nexusta...

atacante isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 01-10-2013   #23
mursa

mursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 335
Tecrübe Puanı: 155714291
mursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üye

Aslında deminde söylediğim gibi Ipad lerde gerçekten optimizasyon muhteşem bunu inkar etmek mümkün değil. Ayrıca cihazlar işini iyi yapıyor bu da kesinlikle doğru... Ben zaten Ipad karşıtı da değilim. Hatta daha önce pdf vs dergi okumak için son derece güzel cihazlar olduğunu da başka bir topikte yazmıştım...
Benim Ipad'e karşı olduğum tek konu geliştirilebilir olmamasından dolayı. Bir usb girişinin bile olmaması ve de ille de Itunes diye tutturması gibi "inadım inat" tutumu nedeniyle seçmeyi trcih etmiyorum...
ANdroid cihazlar ise son derece gelişmeye müsait cihazlar ve akla hayale gelmeyecek yenilikler yapmayı alışkanlık haline getirmeleri beni cezbediyor. Yani ben lokantada yemek yemekden çok mutfakta da bulunmaktan hoşlananlar grubunda olduğum için androidli cihazları tercih ediyorum... Ondaki özgürlüğü başka bir yerde kesinlikle bulamıyorum. Ve bu nedenle Ipad kullanamam diyorum.
Tabii ki restorantta yemek yemek de bir zevktir ona da bir şey demiyorum tamamen tercih meselesidir...

Ve windows 8 li cihazlarda bana göre aynı kategoride. Çünkü onda da en azından yılların alışkanlıklarını değiştirmek zorunda kalmamak ve her türlü programı kullanabilmek gibi çekici özellikler var...
Pil süreleri konusunda dediğin doğru asla o miktarlara uğraşmak söz konusu olamayacaktır. Ancak internette yabancı bir forumda saatlerce photoshop ve bezeri programları kullandığı halde 12 saatten fazla kullanabildiğini anlatanalar var. Hatta birisi de 10 saatlik bir oyun rekoru denemesi yapmış ki bana göre çok ciddi anlamda yüksek rakamlar bunlar kabul etmek lazım...
Eh zaten o büyüklükteki bir cihazda da bu miktarlarda pil kullanuımı olmazsa Microsoft ve beraberindeki tüm üreticiler ciddi anlamda zarar ederler ki bunlar bu kadar büyük yatırımlar yaptıklarına göre kesinlikle kaybetmek gibi bir niyetleri de yoktur bana göre...

Yani sevgili spiderh, bence windows'un patlama yapmasına hazır olmak gerekir diye düşünüyorum...Üstelik sürekli yenilikleri takip etme mecburiyetim olması nedeniyle de zaten geri kalmak gibi bir liksim de yok o da başka...

Not : Bu arada yukarıda yazdığım yazıda Microsoft hayranı değilim diyeceğime, "hayranım" anlamına gelecek şekilde "olmamama" kelimesini "olmama" şeklinde yazmışım yeni fark ettim...

Sevgi ve saygılar...

mursa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 01-10-2013   #24
spiderh

spiderh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 6440
Tecrübe Puanı: 88341280
spiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üye

Alıntı:
mursa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Aslında deminde söylediğim gibi Ipad lerde gerçekten optimizasyon muhteşem bunu inkar etmek mümkün değil. Ayrıca cihazlar işini iyi yapıyor bu da kesinlikle doğru... Ben zaten Ipad karşıtı da değilim. Hatta daha önce pdf vs dergi okumak için son derece güzel cihazlar olduğunu da başka bir topikte yazmıştım...
Benim Ipad'e karşı olduğum tek konu geliştirilebilir olmamasından dolayı. Bir usb girişinin bile olmaması ve de ille de Itunes diye tutturması gibi "inadım inat" tutumu nedeniyle seçmeyi trcih etmiyorum...
ANdroid cihazlar ise son derece gelişmeye müsait cihazlar ve akla hayale gelmeyecek yenilikler yapmayı alışkanlık haline getirmeleri beni cezbediyor. Yani ben lokantada yemek yemekden çok mutfakta da bulunmaktan hoşlananlar grubunda olduğum için androidli cihazları tercih ediyorum... Ondaki özgürlüğü başka bir yerde kesinlikle bulamıyorum. Ve bu nedenle Ipad kullanamam diyorum.
Tabii ki restorantta yemek yemek de bir zevktir ona da bir şey demiyorum tamamen tercih meselesidir...

Ve windows 8 li cihazlarda bana göre aynı kategoride. Çünkü onda da en azından yılların alışkanlıklarını değiştirmek zorunda kalmamak ve her türlü programı kullanabilmek gibi çekici özellikler var...
Pil süreleri konusunda dediğin doğru asla o miktarlara uğraşmak söz konusu olamayacaktır. Ancak internette yabancı bir forumda saatlerce photoshop ve bezeri programları kullandığı halde 12 saatten fazla kullanabildiğini anlatanalar var. Hatta birisi de 10 saatlik bir oyun rekoru denemesi yapmış ki bana göre çok ciddi anlamda yüksek rakamlar bunlar kabul etmek lazım...
Eh zaten o büyüklükteki bir cihazda da bu miktarlarda pil kullanuımı olmazsa Microsoft ve beraberindeki tüm üreticiler ciddi anlamda zarar ederler ki bunlar bu kadar büyük yatırımlar yaptıklarına göre kesinlikle kaybetmek gibi bir niyetleri de yoktur bana göre...

Yani sevgili spiderh, bence windows'un patlama yapmasına hazır olmak gerekir diye düşünüyorum...Üstelik sürekli yenilikleri takip etme mecburiyetim olması nedeniyle de zaten geri kalmak gibi bir liksim de yok o da başka...

Not : Bu arada yukarıda yazdığım yazıda Microsoft hayranı değilim diyeceğime, "hayranım" anlamına gelecek şekilde "olmamama" kelimesini "olmama" şeklinde yazmışım yeni fark ettim...

Sevgi ve saygılar...

Aslında demek istediğim şu ki, son dönemde anti Microsoft eylemleri son derece ivme kazanmaya başladı. Bunun sinyalleri son bir kaç senedir veriliyordu fakat ciddi girişimler bu son dönemde yaşandı. Özellikle Windows 8'in bekleneni verememesi ve düşük satış rakamları, Windows'un geriye dönük desteklerini kademeli olarak kaldırması gibi nedenler üreticileri gittikçe Microsoft'tan soğutuyorlar. En son olarak dünya dijital oyun dağıtım devi Steam, resmi olarak Windows'a savaş açtı ve sistemini tamamiyle Linux'a taşıyacağını, oyunların artık Linux'ta çalışır hale getirileceğini belirtti, ve bununla da yetinmedi, PC oyunlarını oynatacak bir oyun konsolu geliştirdiklerini ilan etti. Bunun ardından dünya grafik devi NVidia, PC oyunlarını çalıştıracak bir konsol üreteceğini açıkladı. Yani bu gösteriyor ki, Windows'un en büyük kalesi olan multimedya cephesi yoğun kuşatma altında ve sallantıda gözüküyor. Bunun en büyük nedeni de Microsoft'un son dönemde uyguladığı yanlış politikalar, aşırı tekelci ve çıkarcı tutum ve uyarıları ve şikayetleri ciddiye almaması. Microsoft'u ilerde sancılı günler bekliyor gibi. Bakalım, hep birlikte izleyip göreceğiz artık.

Alt 01-17-2013   #25
zivoldn

User ID: 11288
Tecrübe Puanı: 0
zivoldn Yeni Üye
Standart samsung

Ben samsung diyorum. Zira ben samsung note 10.1 kullanıyorum daha önce i pad de kullandım ama samsungdan aldığım performans ve keyfi almadım .sasung da olan artılar ( hafıza kartı girisi ve sim kart girişi ) i paddy de yok tamamen kendine mecbur hissettiriyor.bence samsung

zivoldn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 07-28-2014   #26
budami

User ID: 282
Tecrübe Puanı: 214748371
budami Süper Üyebudami Süper Üyebudami Süper Üyebudami Süper Üyebudami Süper Üyebudami Süper Üyebudami Süper Üyebudami Süper Üyebudami Süper Üyebudami Süper Üyebudami Süper Üye

tablet kulanan arkadaşlarda yenilikler değişiklikler olmuş belki 1 yılda saygılarla

budami isimli Üye şuanda  online konumundadır

Etiketler
android, bilgisayar, ebook, tablet

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler