Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar  

Go Back   Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar > E-Kitaplar - Mizah Dergileri - Dergiler - Cizgi Romanlar > Anı ve Biyografi Kitapları

Seçenekler
Alt 1 hafta önce   #1
tenten64

User ID: 61188
Tecrübe Puanı: 21474841
tenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üye
Standart Öztürk Serengil - Yeşilçam'ı Benden Sorun

Yeşilçam Sokağı, eskiden geceleri kaçamak çiş ettiğimiz garaj bozuntusu yerde (Ermeni Vakfı’nındı, şimdiki Bab Kafeterya), rahmetli büyük prodüktör rejisör Nevzat Pesen’in firması Pesen Film şirketinin bulunduğu bina arasında, 68 adımlık küçük bir sokaktır aslında... İşte 1950’lerde yeni sinema anlayışının başladığı, adını Türk sinemasına veren Yeşilçam Sokağı... Bütün hayatımı adadığım, anılarımın kaynağı, hayallaerimi yeşerten, her yıl karısını, kocasını, okulunu, işyerini bırakakarak artist olmak için Anadolu'dan gelenlerin uğrak yeri Yeşilçam Sokağı...
Kimler geçmedi ki bu sokaktan? Sırası geldikçe adını edeceğim nice ünlüler... Rahmetli Suphi Kaner, rahmetli Hasan Ceylan, Fikret Hakan, rahmetli Sami Hazinses, rahmetli Danyal Topatan, Reha Yurdakul, Eşref Kolçak, Fatma Girik ve annesi, Bülent Ufuk, rahmetli Şinasi Özonuk, rahmetli Ahmet Tarık Tekçe, rahmetli Muazzez Arçay, Vanlı Niyazi... ve nice adı sanı bilinmeyen insan. Ne ocaklar söndü bu artist olmak merakı yüzünden, ne civanmert gençler alkolik, esrarkeş oldu, hırsız oldu. Ve de gül gibi kızlarımız harcandı gitti, bozuk para gibi." Alıntıdır

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Sizler için yükledim buradan indirebilirsiniz

tenten64 isimli Üye şuanda  online konumundadır

Alt 1 hafta önce   #2
25Temmuz

25Temmuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 75
Tecrübe Puanı: 214748386
25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye

Konuları bu şekilde açarsanız arada kaybolmaz. Ben konuyu adınıza düzenledim. Tarayanın ellerine sağlık...

25Temmuz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 1 hafta önce   #3
tenten64

User ID: 61188
Tecrübe Puanı: 21474841
tenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üye

Desteğiniz için teşekkür ederim,tarayan ben değilim,ona ayrı teşekkürler,buradaki bu paylaşım kültürünü seviyorum

tenten64 isimli Üye şuanda  online konumundadır

Alt 1 hafta önce   #4
Mavisl

Mavisl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 23711
Tecrübe Puanı: 214748371
Mavisl Süper ÜyeMavisl Süper ÜyeMavisl Süper ÜyeMavisl Süper ÜyeMavisl Süper ÜyeMavisl Süper ÜyeMavisl Süper ÜyeMavisl Süper ÜyeMavisl Süper ÜyeMavisl Süper ÜyeMavisl Süper Üye

Paylaşımda emeği geçenlere çok teşekkürler.

Mavisl isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 1 hafta önce   #5
GYazar

User ID: 92486
Tecrübe Puanı: 2
GYazar isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.

Teşekkürler..

GYazar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 1 hafta önce   #6
astente

User ID: 91358
Tecrübe Puanı: 0
astente Yeni Üye

Bu kitabı uzun zamandır arıyordum her gün yarım saatimi ayırıyordum bu kitabı ekleyen tenten64 adlı arkadaşa çok ama çok teşekkür ederim.Tarayan ben değilim demiş muhtemelen tarayan kişi benim tahminim tahminlerimde pek yanılmam 4you007 (Bahadır Bey)diye düşünüyorum eğer doğruysa kendisine de ayrıca özel olarak çok teşekkür ederim,eğer kendisi değilse de yinede bu hizmetlerinden dolayı ayrıca teşekkür ederim.

astente isimli Üye şuanda  online konumundadır

Alt 4 Gün önce   #7
kolki

User ID: 36574
Tecrübe Puanı: 11477232
kolki Süper Üyekolki Süper Üyekolki Süper Üyekolki Süper Üyekolki Süper Üyekolki Süper Üyekolki Süper Üyekolki Süper Üyekolki Süper Üyekolki Süper Üyekolki Süper Üye

teşekkürler

kolki isimli Üye şuanda  online konumundadır

Alt 3 Gün önce   #8
duslerdusesi

duslerdusesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 71174
Tecrübe Puanı: 42949676
duslerdusesi Süper Üyeduslerdusesi Süper Üyeduslerdusesi Süper Üyeduslerdusesi Süper Üyeduslerdusesi Süper Üyeduslerdusesi Süper Üyeduslerdusesi Süper Üyeduslerdusesi Süper Üyeduslerdusesi Süper Üyeduslerdusesi Süper Üyeduslerdusesi Süper Üye

teşekkürler

duslerdusesi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler