Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar

Go Back   Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar > Geri Dönüşüm ve Deneme Alanı > Geri Dönüşüm Kutusu

Seçenekler
Alt 1 hafta önce   #1
karakoc

User ID: 47838
Tecrübe Puanı: 214748369
karakoc Süper Üyekarakoc Süper Üyekarakoc Süper Üyekarakoc Süper Üyekarakoc Süper Üyekarakoc Süper Üyekarakoc Süper Üyekarakoc Süper Üyekarakoc Süper Üyekarakoc Süper Üyekarakoc Süper Üye
Standart Harlan Coben - Myron Bolitar Serisi 8 - Bana Söz Ver (Promise Me)

Harlan Coben - Myron Bolitar Serisi 8 - Bana Söz Ver (Promise Me).pdf
[Düzenleme]
*

Ölüm sizin yanı başınızda kalır, omzunuza dokunur, adımlarınızı yavaşlatır ve uykularınızı ele geçirir.

Her şey Myron’ın iki genç kıza verdirdiği bir sözle başlamıştı. “Asla sarhoş birinin arabasına binmeyin, böyle bir durumda kalırsanız bana haber vereceğinize söz verin,” demesiyle.

Ama hiç kimse o kızlardan biri olan Aimee’nin Myron’ı arayıp yardım istedikten sonra sırra kadem basacağını ve masum bir sözü büyük bir kaosa dönüştüreceğini tahmin edemezdi. Ve yedi yıldır sessiz sakin bir hayat süren Myron Bolitar için artık “güzellik uykusundan” uyanma vaktinin geldiğini de…

“Myron Bolitar muhteşem bir karakter, çok küstah farklı bir espri anlayışı var. Harlan Coben’in romanları dramatik sonlara dolambaçlı yollardan ulaşıyor ve hiçbir zaman hayal kırıklığına uğratmıyor.”
The Guardian

“Coben’in sizi içine alacak olağanüstü dünyası eğlenceli bir okuma vaat ediyor.”
Sunday Telegraph

“Kitabın bitmesine on iki sayfa kalmasına rağmen hâlâ olayların nasıl sonuçlanacağı hakkında hiçbir fikrim yoktu. Bana Söz Ver neşeli, bazı hayat dersleriyle dolu ama öğüt vericilikten ziyade sizi avcunun içine alma peşinde.”
Maeve BinchyÖlüm sizin yanı başınızda kalır, omzunuza dokunur, adımlarınızı yavaşlatır ve uykularınızı ele geçirir.

Her şey Myron’ın iki genç kıza verdirdiği bir sözle başlamıştı. “Asla sarhoş birinin arabasına binmeyin, böyle bir durumda kalırsanız bana haber vereceğinize söz verin,” demesiyle.

Ama hiç kimse o kızlardan biri olan Aimee’nin Myron’ı arayıp yardım istedikten sonra sırra kadem basacağını ve masum bir sözü büyük bir kaosa dönüştüreceğini tahmin edemezdi. Ve yedi yıldır sessiz sakin bir hayat süren Myron Bolitar için artık “güzellik uykusundan” uyanma vaktinin geldiğini de…

“Myron Bolitar muhteşem bir karakter, çok küstah farklı bir espri anlayışı var. Harlan Coben’in romanları dramatik sonlara dolambaçlı yollardan ulaşıyor ve hiçbir zaman hayal kırıklığına uğratmıyor.”
The Guardian

“Coben’in sizi içine alacak olağanüstü dünyası
*

"Yasak Yayınevi"

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

karakoc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 1 hafta önce   #2
cepbook

cepbook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 33774
Tecrübe Puanı: 214748373
cepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üye

Tüm paylaşımlara teşekkürler

Alt 1 hafta önce   #3
tenten64

User ID: 61188
Tecrübe Puanı: 128849028
tenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üye

Emek vererek çok güzel paylaşımlar yapıyorsunuz teşekkür ederim

tenten64 isimli Üye şuanda  online konumundadır

Alt 1 hafta önce   #4
tenten64

tenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üyetenten64 Süper Üye

Grubun kurallarına saygı duyuyorum ,tartışmam da yalnız karakoc ile ilgili şöyle bir durum var.
Paylaşımları kendi ve özgün taramalar buradan başka bir yerde görmedim ve orjinal ingilizce kitap kapakları ile paylaşıyor yani sanki kendi çevireleri gibi,kitaplarda yazım hataları var,bu yüzden belki zorlama olacak ama kendi çevireleri gibi olabilir bunu bozan kitapların bazılarında Türkiyedeki yayınevinin adını kullanması.
Karar grubun yöneticilerinin bu arkadaşı kaybetmeden yapılabilecek bir şey varsa yapalım,nederseniz benim kabulum öncelik yasal bir sıkıntı yaşamadan buranın ayakta kalması

Alt 1 hafta önce   #5
karakoc

User ID: 47838
Tecrübe Puanı: 214748369
karakoc Süper Üyekarakoc Süper Üyekarakoc Süper Üyekarakoc Süper Üyekarakoc Süper Üyekarakoc Süper Üyekarakoc Süper Üyekarakoc Süper Üyekarakoc Süper Üyekarakoc Süper Üyekarakoc Süper Üye

Merhabalar 'tenten64' güzel kardeşim.
Düzenleme yaptığım kitaplar internet sitelerinden çeşitli paylaşımlardan yararlanılarak bozuk taranmış (doc.; azw3; epub; mobi ve pdf benzeri) dosyaları (ki çoğunun kapağı yoktu) kendi kişisel-görsel anlayışımla şekillendirmekteyim. Elimden geldiğince ve 64 yaşın verdiği sol gözü 2014 yılından ameliyatlı göz-görüşüyle harf hatalarını düzeltmeye çalışarak kitap-onarımı yapıyorum.
19 senedir sadece şantiye ortamında yaşamaktayım. Son sene pandemi dolayısıyle kontratlar askıya alınınca kitap düzenleme ve paylaşımlarına daha geniş zaman ayırma imkanım oldu.
Yaşam alanım şantiyelerdir. Sosyal hayatım yoktur ve tek hobim de çocukluğumdan bu yana kitaplardır. Eskiden şehir ortamlarında çalışırken kağıt baskı kitaplarla haşır neşir idim.
Ancak şantiye ortamlarında kitap taşımak zor oluyor.
İyi ki her ne şekilde olursa olsun internet ortamında kitap paylaşımları yapıldı. Paylaşım yapan bütün kitapseverlere sonsuz minnettarım. Şehirlerden uzak şantiye ortamlarında dünyaya bakışımı köreltmedikleri için...
Ve
Keşke tercümeler de bana ait olsaydı...
Ayrıca paylaşımlarda bulunduğum kitapların genel 'depo dosya' stoğu moderatör 2 (cepbook ve nosvana) arkadaşımın tetkikine sunulmuş olup siteye uygun olanları zaman içerisinde sisteme katabilirler veya hiç değerlendirmeye almayabilirler - bu konuda kendilerine eksra bir yük bindirmiş olmaktan dolayı da kusuruma bakmasın dostlarım- diğer bir konu benim bir şekilde siteye doğrudan kattığım paylaşımları da site kurallarına uygun değilse paylaşımdan kaldırmaları için moderatör arkadaşlara ricada bulundum. Sanırım gerektiği yerde müdahil olup sitede paylaşıma uygun olmayanları zaten paylaşımdam 'men' ediyorlar. Kendilerine ayrıca teşekkür ederim, olası yanlış uygulama ve hatalarımı telafi ettikleri için.
Sizin görüşünüze de hak veriyorum. Güzel ülkemizdeki geçmişten bu yana hala devam eden herşeyin yasaklanmaya devam ettiği düzende elbette bunca kitap paylaşım sitesi kapanmışken şu andaki hala açık olan 'eskikitaplarım' sitesinin de kanuni kısıtlama ve yasaklamalarından zarar görmesini istemiyorsunuz. Bende istemiyorum.
Eğer paylaşımlarımın siteye zarar vereceği endişesi hasıl olmuşsa lütfen moderatör arkadaşlar paylaşım yetkimi iptal etsinler.
Tüm kitapseverlere saygılarımla.
Sağlıcakla...

karakoc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 1 hafta önce   #6
cepbook

cepbook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 33774
Tecrübe Puanı: 214748373
cepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üye

karakoc arkadaşın koleksiyonunun linkini benimle paylaşmasından sevinç ve gurur duydum. Bugünlerde oradan foruma paylaşımlar yaparak karakoc'a yardımcı olma fırsatı pek bulamadım. Zaten birçok kitap yasaklı yayınevi listesine takılıyordu, iyice elemek gerekiyordu. yani bu işten en kârlı ben çıktım: Koleksiyon bende ama paylaşmıyorum. (meşgultembelbencilbook)

tenten64'ün dediği gibi bu ebooklar "orjinal, kendine özgü". Ama son derece okunaklı, düzenli, temiz pdf'ler. Bunların ne olduklarını ve nasıl oluştuklarını da karakoc'un açıklamalarıyla öğrenmiş olduk:"bozuk taranmış (doc.; azw3; epub; mobi ve pdf benzeri) dosyaları (ki çoğunun kapağı yoktu)" O tür derme çatma paylaşımları ben de indirmişim, şimdi gördükçe sile sile bitirmeye çalışıyorum. karakoc bunları derlemiş toplamış, paylaşmış. Bu emeği tebrik eder, bizlerle paylaştığı için teşekkür ederim.( hazırcıbook )

Bu paylaşımların silinmesi de doğal. Ama bi şekilde karakoc'un emeklerinin "okuyucusuna" ulaşması sanırım karakoc'u, tenten64'ü, admini, moderatörü ve herkesi sevindirecek bir olay olur.

Konu cepbook tarafından (1 hafta önce Saat 00:33 ) değiştirilmiştir..
cepbook isimli Üye şuanda  online konumundadır

Alt 1 hafta önce   #7
tenten64

Sevgili karakoc,verdiğiniz emeğin farkındayım ve o yüzden bir yol bulup bunların kalması için ısrarcı oldum dosyanın cepbook ve Nosvana ile paylasılması bir çözüm olabilir kütüphane paylasımları gibi chatbox dan ulaşabiliriz.
Tekrardan emeğiniz ve paylaşımlarınız için teşekkür ederim

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler