Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar  

Eskikitaplarim.com'a destek olmak için, aşağıdaki paketlerden birini seçebilirsiniz.

50 TL Destek Paketi

100 TL Destek Paketi

150 TL Destek Paketi

Go Back   Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar > E-Kitaplar - Mizah Dergileri - Dergiler - Cizgi Romanlar > Bilim Kitapları

Seçenekler
Alt 02-11-2014   #1
zamangezgini

zamangezgini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 268
Tecrübe Puanı: 214748372
zamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üye
Standart Stephen Hawking - Zamanın Daha Kısa Tarihi (Pdf -30 Tane HD Resimli - Tek Sayfa)

Stephen Hawking _ Zamanın Daha Kısa Tarihi - PDF -30 TANE HD RESİMLİ - Tek Sayfa

Özgün kapak resmini Photoscape ile Türkçeleştirdim. Çift sayfa olan taramayı tek sayfa olarak düzenledim ve içindeki resimleri hd olan özgün baskıdan alarak yeniledim. Sonradan bulduğum tek sayfa düzenlemenin de 30 adet resmini yüksek çözünürlüklü olan özgün resimlerle değiştirdim. Çift sayfa olanı Nasa1 adlı bir arkadaşımız taramış. Tek sayfa düzenlemeyi paylaşan da Ayhanhocca nikli arkadaşımız. Her iki arkadaşımıza da çabaları için teşekkür ediyorum. İlk iki link resimleri düzenlemeden dolayı üçüncü linke göre daha küçük hd resimler var ama ilk iki linke fazladan Einstein, Newton ve Galile resimleri ekledim. Üçüncü link hd resimleri daha büyük yerleşti. Haliyle hd resimler yüzünden her üç link boyutu yükseldi. Zaten 1mb olan normal resimli linki daha önce sevgili JimPhelps tarafından yine bu bölümde paylaşılmıştı. Ayrı konu olarak paylaşmamın nedeni yüksek çözünürlüklü resimlerle daha fazla kişinin dikkatini çekmek istememdir.İyi okumalar dilerim.

[

Yazar: Stephen Hawking
Yayınevi: Doğan KitapBizim dışımızda kendine özgü gerçekliği olan bir 'dünya' var. Bu dünyayı biz algılıyoruz ve anlam veriyoruz. Verdiğimiz bu anlam bizim davranışlarımızı yönlendiriyor.
Niçin anlam veriyoruz, anlam vermesek olmaz mı? Bizi anlam vermeye zorlayan birileri mi var?
Biz insanlar anlam verme makineleriyiz; her şeye anlam vermek zorundayız, çünkü sinir sistemimiz öyle tasarlanmış.
En klasik, en eski ve halen en yaygın anlam verme sistemleri dinler. Dinler insanın kim olduğu, dünyanın ve evrenin nasıl yaratıldığı, hayatın ve insanın nasıl oluştuğu ve nasıl yaşanması gerektiği ile ilgili anlam verme sistemleridir.

Uygar dediğimiz ülkelerde oldukça yaygın diyebileceğimiz bir başka anlam verme sistemi de bilimdir. Bilim "dışarıdaki gerçek" ile "bilimsel gerçek" arasındaki ilişkinin sorgulanması gerektiğini kabul eder ve tüm çalışmasını şüphe etmek üzerine kurar. Bilim insanı şüphe eden, sorgulayan, gözleyen, deney yapan insan olmalıdır. Bilimin temel amacı "gerçeği" keşfetmektir.

Din şüphe eden, sorgulayan, gözleyen ve deney yapan insana iyi gözle bakmaz. Kendi dogmalarını olduğu gibi, hiç sorgulamadan, körü körüne inanan insanı makbul insan olarak görür ve ona "iman etmiş insan - mümin" der.
Din ve bilim tarih boyunca karşı karşıya gelmiştir ve şu anda ülkemde en sık rastladığımız çatışmaların temelinde yatmaktadır.
Zamanın Daha Kısa Tarihi'ni okurken evrenle ilgili düşüncelerin daha önce ne olduğu ve zaman içinde nasıl değiştiğini gözlemledim. Bilimsel düşüncenin özgürleştirici tutumunun önemini ve değerini bir kez daha yaşadım. Önemle öneririm.
Arka kapak yazısını olduğu gibi alıyorum.

Zamanın Daha Kısa Tarihi
Stephen William Hawking
Çeviren: Selma Öğünç
Evrenin bilinmezlerini hangimiz merak etmeyiz ki?.. Yalnızca
bilinmezlerini değil, hakkında bildiklerimiz bile hala bir merak konusu değil midir?.. Evren nereden gelip nereye gidiyor? Onun hakkındaki bilgileri nereden ve nasıl elde ediyoruz? Ya da gerçekten neyi ne kadar biliyoruz? Bütün bu soruların yanıtını almak için çağımızın en önemli fizikçisi Stephen Hawking'den daha yetkili bir başvuru düşünülemez herhalde. Hawking, bu konuda yazdığı ilk kitabı Evrenin Kısa Tarihi yayımlandığında gördüğü büyük ilgi yanında bir o kadar da yeni bir talebi karşılamak zorunda kaldı.
Stephen Hawking bu kez "Zamanın Daha Kısa Tarihi"ni yazarak
evrenle ilgili tüm kuramları yeniden ele aldı. Bilimsel olarak kanıtlar ile sonuçlar elbette yeni kitabında da aynı. Ama bu kitabın en önemli farkı, önemli kavramları daha rahat anlaşılacak biçimde açıklamış olması. "Zamanın Daha Kısa Tarihi", çağdaş fiziğin en zor konularından söz eden ancak sıradan birine bile anlatmayı başarabilen bir kitap.

Stephen Hawking _ Zamanın Daha Kısa Tarihi - Eski Sayfa PDF - 30 TANE HD RESİMLİ - Tek Sayfa olarak 16 Mb: [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Stephen Hawking _ Zamanın Daha Kısa Tarihi - Normal Sayfa PDF - 30 TANE HD RESİMLİ - Tek Sayfa olarak 14 Mb: [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Stephen Hawking _ Zamanın Daha Kısa Tarihi - Normal Sayfa PDF - 30 TANE "DAHA BÜYÜK HD RESİMLİ" - Tek Sayfa olarak 14 Mb: [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Konu zamangezgini tarafından (11-05-2015 Saat 21:12 ) değiştirilmiştir..
zamangezgini isimli Üye şuanda  online konumundadır

Alt 02-11-2014   #2
alpdeniz

alpdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 22617
Tecrübe Puanı: 214748371
alpdeniz Süper Üyealpdeniz Süper Üyealpdeniz Süper Üyealpdeniz Süper Üyealpdeniz Süper Üyealpdeniz Süper Üyealpdeniz Süper Üyealpdeniz Süper Üyealpdeniz Süper Üyealpdeniz Süper Üyealpdeniz Süper Üye

Emeğiniz ve paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Çok güzel olmuşlar, hepsi de "beni oku" diyor.

alpdeniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 02-11-2014   #3
rhazman

rhazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 20256
Tecrübe Puanı: 214748370
rhazman Süper Üyerhazman Süper Üyerhazman Süper Üyerhazman Süper Üyerhazman Süper Üyerhazman Süper Üyerhazman Süper Üyerhazman Süper Üyerhazman Süper Üyerhazman Süper Üyerhazman Süper Üye

Sevgili Zamangezgini,
Sizi bu sitede hayranlıkla takip ediyordum.
Başka birkaç sitede daha paylaşımlarınıza denk geldim.
Ne diyebilirim ki! Siz çok özel bir insansınız.
Her zamanki gibi harika bir paylaşım.
Çok teşekkürler.

rhazman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 02-11-2014   #4
JimPhelps

JimPhelps - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 76
Tecrübe Puanı: 214748373
JimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper Üye

Benim açtığım konuyu sileyim bari.....

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Sevgiyle kalın.

Kim okurdu kim yazardı, Bu düğümü kim çözerdi.

Koyun kurt ile gezerdi, Fikir başka başk olmasa

Konu JimPhelps tarafından (02-11-2014 Saat 23:44 ) değiştirilmiştir..
JimPhelps isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 02-11-2014   #5
eskide

User ID: 19859
Tecrübe Puanı: 107176924
eskide Süper Üyeeskide Süper Üyeeskide Süper Üyeeskide Süper Üyeeskide Süper Üyeeskide Süper Üyeeskide Süper Üyeeskide Süper Üyeeskide Süper Üyeeskide Süper Üyeeskide Süper Üye

Alıntı:
JimPhelps Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Benim açtığım konuyu sileyim bari.....

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Sevgiyle kalın.
Yanlış anlaşıldığım için yorumumu siliyorum. Üzdüysem affola. Sizi kırmak gibi bir niyetim kesinlikle yoktu.

Konu eskide tarafından (02-11-2014 Saat 23:54 ) değiştirilmiştir..
eskide isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 02-11-2014   #6
JimPhelps

JimPhelps - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 76
Tecrübe Puanı: 214748373
JimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper Üye

Haklısın eskide, isteyen, istediğini, istediği gibi yapabileceği kanaatine vardığım için mesajımı değiştirdim.

Keyifli forumlar diliyorum.

Kim okurdu kim yazardı, Bu düğümü kim çözerdi.

Koyun kurt ile gezerdi, Fikir başka başk olmasa

Konu JimPhelps tarafından (02-12-2014 Saat 00:24 ) değiştirilmiştir..
JimPhelps isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 02-12-2014   #7
zamangezgini

zamangezgini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 268
Tecrübe Puanı: 214748372
zamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üye

Bu kitabı birkaç ay önce düzenlemeye başlamıştım özgün resimleri arıyordum. Elimdeki bu tür kitapları çoğu sayfasında aldığım notlar, altını çizdiğim yerler vardır ve ilgili boşluklarına kendi yorumlarımı yazarak daha doyurucu hale getirmeyi severim.

Sevgili dostlarım neler olduğunu anlayamadım. Ama sevgili dostum JimPhelps'in kırılmasına neden olduysam çok üzülürüm. Dostumun gönlünü kırmaktansa kafamın kırılmasını yeğlerim.
İstendiği anda konuyu kaldırmaya hazırım.

Konu zamangezgini tarafından (02-12-2014 Saat 21:33 ) değiştirilmiştir..
zamangezgini isimli Üye şuanda  online konumundadır

Alt 06-15-2016   #8
denizege

User ID: 40181
Tecrübe Puanı: 2609927
denizege Süper Üyedenizege Süper Üyedenizege Süper Üyedenizege Süper Üyedenizege Süper Üyedenizege Süper Üyedenizege Süper Üyedenizege Süper Üyedenizege Süper Üyedenizege Süper Üyedenizege Süper Üye

Teşekkürler...

denizege isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 06-15-2016   #9
miay669

User ID: 37951
Tecrübe Puanı: 7420385
miay669 Süper Üyemiay669 Süper Üyemiay669 Süper Üyemiay669 Süper Üyemiay669 Süper Üyemiay669 Süper Üyemiay669 Süper Üyemiay669 Süper Üyemiay669 Süper Üyemiay669 Süper Üyemiay669 Süper Üye

çook teşekkürler kolaylar geleler

miay669 isimli Üye şuanda  online konumundadır

Alt 09-30-2018   #10
cumartesileri

User ID: 72271
Tecrübe Puanı: 55834578
cumartesileri Süper Üyecumartesileri Süper Üyecumartesileri Süper Üyecumartesileri Süper Üyecumartesileri Süper Üyecumartesileri Süper Üyecumartesileri Süper Üyecumartesileri Süper Üyecumartesileri Süper Üyecumartesileri Süper Üyecumartesileri Süper Üye

Teşekkürler.
Cahiller kendini aklar
Kamiller özünü yoklar.

Erdem dolu davranışlar için tüm ustalara ayrıca saygılar.

cumartesileri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Etiketler
doğan kitap

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler