Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar

Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar (http://www.eskikitaplarim.com/index.php)
-   Ansiklopediler (http://www.eskikitaplarim.com/forumdisplay.php?f=562)
-   -   Christopher Lloyd - Dünyada Neler Oldu? (http://www.eskikitaplarim.com/showthread.php?t=66958)

yenertan68 04-29-2021 15:53

Christopher Lloyd - Dünyada Neler Oldu?

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

BÜYÜK PATLAMA'DAN GÜNÜMÜZE KADAR DÜNYANIN, YAŞAMIN VE İNSANLIĞIN
13.7 MİLYAR YILLIK TÜM ÖYKÜSÜ

Dünyada Neler Oldu? adlı kitapta Christopher Lloyd, kıtalar ve binyıllar arasında dolanarak zamanın en başından günümüze kadar hikâyemizi anlatıyor. Bu sırada, Müslümanlarca fethedilmesinin İspanya'ya 'paella'sını nasıl kazandırdığını, Dünya'nın bir diğer gezegenle çarpışmasının Ay'ı nasıl meydana getirdiğini, bir martı büyüklüğündeki yusufçukların tarih öncesi sulardan nasıl çıktığını ve Büyük Patlama'nın televizyonunuzda nasıl keşfedilebileceğini açıklıyor.

Anlaşılır ve çok eğlenceli bu kitap, disiplinleri astrofizik ve antropoloji kadar geniş kapsamlı bir şekilde ve uzmanlara, amatör heveslilere ve meraklı kişilere başvurarak anlatıyor. 250 renkli fotoğraf, haritalar, tarihi resimler ve özel olarak tasarlanmış illüstrasyonlarla tamamlanmış olan Dünyada Neler Oldu? adlı kitap gezegenimizde son 13.7 milyar yıldaki yaşama eğlenceli ve bilgi dolu bir bakış atıyor

Evren kaç yaşındadır?Dünya üzerinde yaşam ne zaman başlamıştır? Dünyadaki su nereden gelmiştir? Deniz yosunları uzun ağaçlara nasıl dönüşmüştür? Dinozorlara ne olmuştur? Bizim en eski atamız kimdir? İnsanlar ateşi nasıl keşfetmiştir? Yazıyı kimler icat etmiştir? Antik Çin bilimi modern dünyayı nasıl şekillendirmiştir?

Demokrasi neden Yunanistan'da başlamıştır? İslamiyet küreselleşmeyi nasıl tetiklemiştir? Avrupalı kaşifler neden dünyayı fethetmeye çalışmışlardır? Yedi milyarlık insan nüfusu ile gezegenimiz ilerlemesini sürdürebilir mi? Bizler gerçekten diğer canlılard üstün müyüz

Bunlar Christopher Lloyd'un 13.7 milyar yıllık evren tarihi kitabında yanıtlanan sorulardan yalnızca birkaçıdır. Dünyada Neler Oldu? kitabı astrofizikten zoolojiye kadar çok çeşitli bilim dallarının bilgi birikimini harmanlayarak bizim gezegenimizin tüm öyküsünü sunmakta ve yaşamın, evrenin ve HER ŞEYİN nasıl birbiriyle bağlantılı olduğunu gözler önüne sermektedir.

Sayfa Sayısı: 416
Baskı Yılı: 2010

Ansiklopedi niteliğinde bir kitap olduğunu düşündüğüm için bu bölümde paylaşmak istedim. Kitabın konu başlıklarının olduğu kısımlar bazen sayfalarda çıkmadığı için ben de bütünlük olsun diye tüm sayfaların yan ķısımlarını kırpmak zorunda kaldım. Keyifli okumalar.
Bu arada kapanma döneminde okullar kapalı olduğu için yeni ansiklopedileri okullar açıldıktan sonra tarayıp paylaşmaya çalışacağım arkadaşlar.

zafer.14531453 04-29-2021 16:11

Teşekkürler paylaşımınız için.

zafer.14531453 05-01-2021 10:30

Üsdat bu arada Ana Britannica'yı tarama işi ne alemde.Unuttuğumu sanmayın:)

steinbeck 05-01-2021 15:31

Teşekkür ederim.

yenertan68 05-01-2021 16:33

Alıntı:

zafer.14531453 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 307443)
Üsdat bu arada Ana Britannica'yı tarama işi ne alemde.Unuttuğumu sanmayın:)

Ya üstat ana britanicca, grolier, axis 2000 gibi bir çok setin tamamı eşimin okulunda mevcuttu. Müdürden de izin aldım istediğin kadar alabilirsin dedi ancak tam kapanma gelince malum okul da kapandı ben kitapları alamadım. Okul açıldığında ansiklopedileri getirip tarayacağım. Unutmuş değilim yani. :)

şehitbilir 05-01-2021 19:19

Yenertan68 kardeş gayet güzel tarama yapmışsın. Eline sağlık. Gayretin takdire şayan.

yenertan68 05-02-2021 00:52

Alıntı:

şehitbilir Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 307471)
Yenertan68 kardeş gayet güzel tarama yapmışsın. Eline sağlık. Gayretin takdire şayan.

Teşekkürler şehitbilir kardeşim. Artık programı daha iyi kullanıyorum. Hatta acemiliğimi 4. Doğamız ansiklopedisinde yapmıştım. Onu tekrar taramayı düşünüyorum şu kapanma döneminde. Okullar açılınca da yeni ansiklopediler eklemeye çalışacağım.

şehitbilir 05-02-2021 18:35

yenertan68 kardeş zaten yaptıkça daha güzele doğru gidiyor. Bir şeyler yapmanın tadını alıyorsun. Bu da seni daha güzelini yapmaya sevk ediyor. Tekrar teşekkür ederim Emeklerine sağlık.

Bursa 05-02-2021 22:35

Bunu indirin;

cagdas34 05-03-2021 23:50

Elinize sağlık hocam, çok teşekkürler.

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 16:58.