Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar  

Go Back   Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar > Eski Kitaplarım Genel Bölüm > Düzenlenecek - Taranacak Kitaplar Bölümü > Kitap Tarayanın Takım Sandığı

Seçenekler
Alt 05-24-2014   #1
Sam_PP2

Sam_PP2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 27970
Tecrübe Puanı: 150024502
Sam_PP2 Süper ÜyeSam_PP2 Süper ÜyeSam_PP2 Süper ÜyeSam_PP2 Süper ÜyeSam_PP2 Süper ÜyeSam_PP2 Süper ÜyeSam_PP2 Süper ÜyeSam_PP2 Süper ÜyeSam_PP2 Süper ÜyeSam_PP2 Süper ÜyeSam_PP2 Süper Üye
Red face OMNi-PAGE(ABBYY'nin Alternatifi)

Merhabalar herkese

"en iyi kullandığım program" başlığı altında sevgili epivep sayesinde tanıştım programla OCR karakter tanımada ve düzenlemede her konuda size yardımcı oluyor program ABBYY'nin aynısı ancak program türkçe değil. Ya da ben yapamadım bilemiyorum.Multilanguage diye indirmiştim
Neyse mevzuya gelelim.Bu programı ben beğendim ve ufak bi inceleme yaptım.Buyrun

Programı şimdi denedim aynı sayfayı 2 programada attım ve aşağıdaki sonuçları elde ettim.

Alıntı:
Bu konudaki program
Kısa bir sessizlikten sonra Hagarty konuşmasını sürdürdü. "Duvarlardaki yazılar kenttekilerin bizim gibiler hakkındaki fikirlerini açıklıyordu. 'Ey sapık, bana organını göster, onu senin adına kesivereyim!"Bütün hötöröflerin gözlerine (Tanrı adına) çiviler çakın.' Çoğunluğun homolar hakkında neler düşündüğünü biliyorum. Yeni yetişme çağındayken Day-ton'da bir durakta dayak yedim. Portland'da bir büfenin önünde ayakkabı-larımı tutuşturdular. Çok şey gördüm ben... Ama hiçbiri de buradaki gibi değildi. O yüzden Derry'den ayrılmak istedim. Sonunda Adrian, 'Romanı-mı bitirinceye kadar bekleyelim, olur mu?' dedi. 'Lütfen! Ekimde gideriz. Daha fazla kalmayız. Hava burada iyi.'" Don Hagarty bir an durdu, sonra acı acı ekledi. "Aslında sudan korkması gerektiğinin farkında değildi."
Tom Boutiller ve Müdür Rademacher öne doğru eğildiler. İkisi de ko-nuşmuyorlardı. Chris Unwin başını önüne eğmiş oturuyor, sanki zeminle konuşuyordu. İşte müdürle savcı yardımcısının duymak istedikleri noktaya gelmişti. Bu yüzden serserilerden en aşağı ikisi hapishaneyi boylayacaktı.
Urwin, "Lunaparkta sıkıldım," diyordu. "Çok şeyi yerinden sökmeye başlamışlardı bile. Bebeklere yakışacak eğlencelerden başka bir şey yoktu. Atlıkarınca filan. O yüzden oyun yerine gittik. Webby nişan alınan yeri gördü. Elli sent verdi. O şorolonun giydiğine benzeyen bir şapka vardı orada. Onu kazanmak için nişan aldı ama ıskaladı. Arka arkaya hem de. Is-kaladıkça da öfkelendi. Steve... o her zaman, `Gevşe biraz gevşe biraz,' der durur. Ama bu sefer o da sıkıntılıydı. Aldığı o hap yüzünden. Bunun ne tür bir hap olduğunu bilmiyorum. Kırmızı bir hap. Belki yasaktır da. Ama Steve, Webby'nin damarına basıp durdu. Sonunda Webby'nin onu yumruklayacağını sandım. Steve, 'O hötöröfünki gibi bir şapka bile kaza-namıyorsun,' diyordu. 'O şapkayı kazanamadığına göre hiçbir işe yara-mazsın.' Sonunda tezgâhın arkasındaki kadın, Webby'e bir hediye verdi. Oysa bizimki yine ıskalamıştı. Galiba kadın bizi başından atmak istiyordu. Bilmiyorum. Belki de öyle düşünmüyordu. Ama bana öyle geldi. Verdiği, o sarılı boru gibi şeylerdendi. Hani üflediğin zaman açılıp ve yellenme gibi bir ses çıkar. Benim de vardı ondan. Galiba onu bana yılbaşında ya da
Alıntı:
ABBYY
Kısa bir sessizlikten sonra Hagarty konuşmasını sürdürdü. “Duvarlardaki yazılar kenttekilerin bizim gibiler hakkındaki fikirlerini açıklıyordu. ‘Ey sapık, bana organını göster, onu senin adına kesivereyim!’ ‘Bütün hötöröflerin gözlerine (Tanrı adına) çiviler çakın.’ Çoğunluğun homolar hakkında neler düşündüğünü biliyorum. Yeni yetişme çağındayken Day-ton’da bir durakta dayak yedim. Portland’da bir büfenin önünde ayakkabılarımı tutuşturdular. Çok şey gördüm ben... Ama hiçbiri de buradaki gibi değildi. O yüzden Derry’den ayrılmak istedim. Sonunda Adrian, ‘Romanımı bitirinceye kadar bekleyelim, olur mu?’ dedi. ‘Lütfen! Ekimde gideriz. Daha fazla kalmayız. Hava burada iyi.’” Don Hagarty bir an durdu, sonra acı acı ekledi. “Aslında sudan korkması gerektiğinin farkında değildi.”

Tom Boutiller ve Müdür Rademacher öne doğru eğildiler. İkisi de konuşmuyorlardı. Chris Unwin başını önüne eğmiş oturuyor, sanki zeminle konuşuyordu. İşte müdürle savcı yardımcısının duymak istedikleri noktaya gelmişti. Bu yüzden serserilerden en aşağı ikisi hapishaneyi boylayacaktı.

Urwin, “Lunaparkta sıkıldım,” diyordu. “Çok şeyi yerinden sökmeye başlamışlardı bile. Bebeklere yakışacak eğlencelerden başka bir şey yoktu. Atlıkarınca filan. O yüzden oyun yerine gittik. Webby nişan alman yeri gördü. Elli sent verdi. O şorolonun giydiğine benzeyen bir şapka vardı orada. Onu kazanmak için nişan aldı ama ıskaladı. Arka arkaya hem de. Iskaladıkça da öfkelendi. Steve... o her zaman, ‘Gevşe biraz gevşe biraz,’ der durur. Ama bu sefer o da sıkıntılıydı. Aldığı o hap yüzünden. Bunun ne tür bir hap olduğunu bilmiyorum. Kırmızı bir hap. Belki yasaktır da. Ama Steve, Webby’nin damanna basıp durdu. Sonunda Webby’nin onu yumruklayacağını sandım. Steve, ‘O hötöröfünki gibi bir şapka bile kazanamıyorsun,’ diyordu. ‘O şapkayı kazanamadığına göre hiçbir işe yaramazsın.’ Sonunda tezgâhın arkasındaki kadın, Webby’e bir hediye verdi. Oysa bizimki yine ıskalamıştı. Galiba kadın bizi başından atmak istiyordu. Bilmiyorum. Belki de öyle düşünmüyordu. Ama bana öyle geldi. Verdiği, o sanlı boru gibi şeylerdendi. Hani üflediğin zaman açılıp ve yellenme gibi bir ses çıkar. Benim de vardı ondan. Galiba onu bana yılbaşında ya da
Sonuçlarda OMNi Ufak bir eğitim yaptıktan sonra KESİNLİKLE ABBYY'nin önündedir.
Programda OCR yaparken ilk önce sizin eğittiğiniz şekilde kontrol yapıyor sonra programın kendi eğitimini uyguluyor.Sizin eğittiğiniz harfler ÖNCELİKLİ olarak.
Açıkçası PDFden ePUB düzenlediğim için tam benlik

EĞİTİMDEN SONRA

2. İNCELEME

Üstte fotoğrafta program hatalı olarak düşündüğü kelimeleri ve satırın sonunda tamamlanmamış kelimeleri gösterim şekli hoşuma gitti açıkçası.ANCAK Hatalı bulduğu ve değiştirmek istediği kelimeleri düzeltmek istediği kelimeler sözlüğü malesef berbat TEK EKSİSİ bu programın.

3.İNCELEME
OCR yapmak istediğiniz dosyayı bir tıkla otomatik düzenleyebiliyorsunuz.Eğim ayarı ayrı yamukluk ayarı ayrı olarak yapmanıza gerek kalmıyor.(eğim, yamuk, aydınlık, netlik...)

4.İNCELEME
ABBYY'de tarama yaparken taranacak alanın boyutlarını belirtebiliyorsunuz.OMNide ise a4 a5 b5 gibi seçenekler var yani özelleştirme yapamıyorsunuz.(Benim için sıkıntı değil bu özelliği çünkü gri tonlama ile tarayıp ScanTailor ile gerekli düzenlemeleri hızlı bir şekilde hallediyorum.En sonunda tek bir pdf oluşturup OCR yapıyorum.)

UYARI:SADECE TEK SAYFA İNCELENDİ.

Şimdilik bunları gördüm.

İndirmek isteyenler için(ALINTIDIR.)

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

BU KONUNUN ALTINDA İNCELEME YAPMAYA DEVAM EDECEĞİM.

YORUMLARDAKİ SORULARIN CEVAPLARI
1)Eğitim olayını nasıl yapıyorsunuz? @epivep
Hatalı bulduğunuz harfi yada harfleri text sekmesinden (ocr yapılmış sağdaki bölümden) seçip sağ tıklıyoruz.Sonrasında "Train" diyip hangi harf yada harfler olmasını istiyorsanız yazın ve tamamdır.

Sevgilerle

Konu Sam_PP2 tarafından (05-24-2014 Saat 17:29 ) değiştirilmiştir..
Sam_PP2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 05-24-2014   #2
epivep

User ID: 25292
Tecrübe Puanı: 119733835
epivep Süper Üyeepivep Süper Üyeepivep Süper Üyeepivep Süper Üyeepivep Süper Üyeepivep Süper Üyeepivep Süper Üyeepivep Süper Üyeepivep Süper Üyeepivep Süper Üyeepivep Süper Üye

ellerinize sağlık. eğitim olayını nasıl yapıyorsunuz

epivep isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 05-24-2014   #3
Sam_PP2

Sam_PP2 Süper ÜyeSam_PP2 Süper ÜyeSam_PP2 Süper ÜyeSam_PP2 Süper ÜyeSam_PP2 Süper ÜyeSam_PP2 Süper ÜyeSam_PP2 Süper ÜyeSam_PP2 Süper ÜyeSam_PP2 Süper ÜyeSam_PP2 Süper ÜyeSam_PP2 Süper Üye

@epivep
Hatalı bulduğunuz harfi yada harfleri text sekmesinden (ocr yapılmış sağdaki bölümden) seçip sağ tıklıyoruz.Sonrasında "Train" diyip hangi harf yada harfler olmasını istiyorsanız yazın ve tamamdır.

Alt 05-24-2014   #4
Alladierre

Alladierre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 22064
Tecrübe Puanı: 214748370
Alladierre Süper ÜyeAlladierre Süper ÜyeAlladierre Süper ÜyeAlladierre Süper ÜyeAlladierre Süper ÜyeAlladierre Süper ÜyeAlladierre Süper ÜyeAlladierre Süper ÜyeAlladierre Süper ÜyeAlladierre Süper ÜyeAlladierre Süper Üye

Teşekkürler eski sürümlerinden birini denemiş ve beğenmemiştim zamanında ancak her zaman için yeniliklere şans vermekte fayda var tekrardan deneyeceğim.

Alt 05-24-2014   #5
zamangezgini

zamangezgini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 268
Tecrübe Puanı: 214748372
zamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üye
Standart Hızlı ve tek link indirin.

Sevgili arkadaşlar; vereceğim linkten şu an tek link olarak indirmeye başladım. 1,3 gb yaklaşık saniyede 400kb hızla iniyor yaklaşık 1 saat sürecek gibi isteyen hemen benim gibi indirmeyi deneyebilir. Şimdilik çok iyi gidiyor. Küçük kutucuktaki "downloder ile indir" seçeneğini iptal ederek normal indirin.

: [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

zamangezgini isimli Üye şuanda  online konumundadır

Alt 05-24-2014   #6
Alladierre

Alladierre Süper ÜyeAlladierre Süper ÜyeAlladierre Süper ÜyeAlladierre Süper ÜyeAlladierre Süper ÜyeAlladierre Süper ÜyeAlladierre Süper ÜyeAlladierre Süper ÜyeAlladierre Süper ÜyeAlladierre Süper ÜyeAlladierre Süper Üye

Bu arada multilanguage indirenler şöyle Türkçe yapabilirler;

Tools>Options>General>User Interface>Turkish

Alt 05-24-2014   #7
Sam_PP2

@Alladierre
Bende multilanguage indirmeme rağmen turkish seçeneği yok. Siz yüklediniz mi programı?

Alt 05-24-2014   #8
Alladierre

Evet yükledim (ben torrentten indirmiştim) ve dediğim yerden Türkçe yaptım, eğitimini yapıyorum sonra bi ocr işlemini deneyecem bu kitap düzenleme için fikir verecek, peşine de programda kitap tarayacam bu da tarama için kullanıp kullanmayacağımı belirleyecek

Alt 05-24-2014   #9
Alladierre

Alıntı:
Sam_PP2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
@Alladierre
Bende multilanguage indirmeme rağmen turkish seçeneği yok. Siz yüklediniz mi programı?
Sam_PP2 program dosyaları içinde dil dosyası olabileceğini düşündüğüm iki dosyayı yükledim bunları rar'dan çıkarıp programın kurulu olduğu klasöre atıp yeniden türkçeyi seçmeye çalışın. Bende C:\Program Files (x86)\Nuance\OmniPage18 konumunda idi dosyalar.

Alt 05-24-2014   #10
zamangezgini

zamangezgini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 268
Tecrübe Puanı: 214748372
zamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üye

Yukarıda verdiğim linkten tek link olarak yaklaşık 1 saatte 1,3 gb dosyayı indirdim. İndirmek isteyenlere duyurulur...

zamangezgini isimli Üye şuanda  online konumundadır

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler