Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar  

Go Back   Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar > E-Kitaplar - Mizah Dergileri - Dergiler - Cizgi Romanlar > Fantastik ve Bilimkurgu Kitapları > Baskan Yayınları "Kurgu-Bilim Dizisi"

Seçenekler
Alt 04-02-2013   #1
25Temmuz

25Temmuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 75
Tecrübe Puanı: 214748384
25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye
Standart Baskan Yayınları "Kurgu-Bilim Dizisi" Liste

01) - [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
02) - [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
03) - [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
04) - [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
05) - [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
06) - [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
07) - [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
08) - [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
09) - [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
10) - [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
11) - [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
12) - [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
13) - [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
14) - [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
15) - [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
16) - Yıldızların Dönüşü - Stanislaw Lem
17) - [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
18) - [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
19) - [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
20) - [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
21) - Onuncu Gezegen - Edmund Cooper
22) - Dünyamızı Kim Yok Etti - Poul Anderson:
23) - [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
24) - [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
25) - Uzayda İntikam - Randall Garrett

Konu zamangezgini tarafından (02-24-2017 Saat 16:24 ) değiştirilmiştir..
25Temmuz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 04-02-2013   #2
pkxp1150

User ID: 19617
Tecrübe Puanı: 0
pkxp1150 Yeni Üye

Ellerin dert görmesin. Bir zamanlar Bunun gibi bir çok Bilim Kurgu Serisinin tüm kitaplarını toplamış ve yüzlerce kitaplık bir arşiv oluşturmuştum. Sonra hayatımın hatasını yaparak okumaları için eşe dosta dağıttım ve maalesef bir daha hiç birisi geri gelmedi. Baskan yayınlarının tüm serisi eksiksiz vardı bende. Şimdi ise Bilimkurgu ve antazi kitaplarını Tablette okumak için araştırıyor topluyorum...
Tekrardan teşekkürler...

pkxp1150 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 06-26-2013   #3
Tyrion

Tyrion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 16308
Tecrübe Puanı: 200506940
Tyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper Üye

Alıntı:
pkxp1150 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ellerin dert görmesin. Bir zamanlar Bunun gibi bir çok Bilim Kurgu Serisinin tüm kitaplarını toplamış ve yüzlerce kitaplık bir arşiv oluşturmuştum. Sonra hayatımın hatasını yaparak okumaları için eşe dosta dağıttım ve maalesef bir daha hiç birisi geri gelmedi. Baskan yayınlarının tüm serisi eksiksiz vardı bende. Şimdi ise Bilimkurgu ve antazi kitaplarını Tablette okumak için araştırıyor topluyorum...
Tekrardan teşekkürler...
ödünç kitap verince ya geri alamazsın ya da rahmetli olmuş şekilde alırsın zaten. üzüldüm gerçekten, benim de başıma geliyor ara sıra..

Tyrion isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 06-26-2013   #4
mursa

mursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 335
Tecrübe Puanı: 155714291
mursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üye

Arthur C. Clarke olanların hepsini okumuştum ve muhteşemdiler ama ne yazık ki şu an ortalıkta yok...
Bulsam hemen alıp tarayacağım...

mursa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 06-26-2013   #5
mursa

mursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 335
Tecrübe Puanı: 155714291
mursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üye

Buldum ve sipariş verdim... Hafta sonu elimde olursa tarayıp düzenlemeye başlarım...

ARTHUR C. CLARKE KARA GÜNEŞ
ARTHUR C. CLARKE ŞAFAK PROJESİ PHOBOS
ARTHUR C. CLARKE SUSUZ DENİZ

mursa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 07-07-2013   #6
richards

User ID: 21241
Tecrübe Puanı: 0
richards Yeni Üye

Vakti zamanında serinin 1-20 arasında olduğunu zannederek hepsini alıp okumuştum, 19 ncu kitap ise kaybolmuştu. Şimdi sayenizde 1-20 arası full oldu ama meğerse seri 1-25 imiş. Sizlerden ricam bulabilirseniz 21-25 arasını da upload etmenizdir. Bundan önceki tüm paylaşımlar, harcanan emekler ve göz nurları için de teşekkür ederim. Herkesin ellerine sağlık.

richards isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 07-08-2013   #7
mücellit

mücellit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 20120
Tecrübe Puanı: 97957616
mücellit isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.

Alıntı:
richards Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Vakti zamanında serinin 1-20 arasında olduğunu zannederek hepsini alıp okumuştum, 19 ncu kitap ise kaybolmuştu. Şimdi sayenizde 1-20 arası full oldu ama meğerse seri 1-25 imiş. Sizlerden ricam bulabilirseniz 21-25 arasını da upload etmenizdir. Bundan önceki tüm paylaşımlar, harcanan emekler ve göz nurları için de teşekkür ederim. Herkesin ellerine sağlık.
2,14,16 ve 18. kitapları da siz paylaşsanız da bizim de 1-20 arası ful olsa.

mücellit isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 07-08-2013   #8
JimPhelps

JimPhelps - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 76
Tecrübe Puanı: 214748373
JimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper Üye

Alıntı:
richards Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Alıntı:
mücellit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
2,14,16 ve 18. kitapları da siz paylaşsanız da bizim de 1-20 arası ful olsa.

Doğru söze Hacı Emminiz ne desin ?

Kim okurdu kim yazardı, Bu düğümü kim çözerdi.

Koyun kurt ile gezerdi, Fikir başka başk olmasa

Konu JimPhelps tarafından (12-25-2013 Saat 01:41 ) değiştirilmiştir..
JimPhelps isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 12-25-2013   #9
zamangezgini

zamangezgini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 268
Tecrübe Puanı: 214748372
zamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üye
Standart Baskan Yayınları Bilimkurgu Dizisi

Baskan Yayınları Bilimkurgu Dizisi
(Kurgu Bilim Dizisi)

1.UZAYDA DEHŞET
Orijinal adı: Tora
Yazarı: Peter RANDA (André DUQUESNE),
Çev: Atilla TOKATLI
152 sayfa, 1983

André DUQUESNE, pek çok takma isim kullanmıştır. Bunlardan biri Peter RANDA adıdır.
Diğerleri de şöyedir: Jean-Jacques Alain, Urbain Farrel, Herbert Ghilen, Jules Hardouin, Jim Hendrix, Henri Lern, André Ollivier, H.T. Perkins, F.M. Roucayrol, Diego Suarez, Jehan Van Rhyn, Percy Williams

Yüreğim çarpıyor hızlı hızlı.. Prototipin ilk belirtisi olmasın bu sakın? Amblemin bu gövdeye ne zaman çizilmiş olduğuna bağlı… Massart’a işaret edip fırlıyorum. Tarr’la birlikte hemen yetişiyorlar.
- Bakın
- Uzay Muhafızlarının amblemi bu.
Yakından inceleyince boynu bükülüyor:
- Ne yazık ki çok yeni.. Sanki daha dün çizilmiş.. Hatta belki de Gelma çizmiştir bunu. Yeniden çarpmaya başlıyor yüreğim. Tarr yanıbaşımda birden kaskatı kesiliyor… Hemen sonra da Massart.. Düşünmeye kalmadan ben de katılaşıyorum… Bir paralizatörden fışkıran buzlu sıvı, tepeden tırnağa donduruyor gövdemi. Bir kementin hızla uzanıp omuzlarımı sardığını görebiliyorum ancak. Ve kendimden geçiyorum.

2.DÜNYANIN SONUNA DOĞRU
Orijinal adı: The War of The Words, 1895
Yazarı: H.H. WELLS,
Çev: Osman Talât TAŞKIN
152 sayfa, 1983

Kitabın başka bir çevirisi, Armağan Çocuk Dizisi'inde MERİHLİLER YERYÜZÜNDE adıyla yayınlanmıştır.

… Hayretten bağırdım.
Diğer dört canavarı düşünmedim bile.
Tüm dikkatim bana en yakın olan bu canavarın üzerine toplanmıştı. Çalıların arkasındaki silahlardan ateşlenen mermilerden biri canavarı bulmuştu. Canavar şaşırdı, çevresinde dönmeye çalışırken, ikinci, üçüncü, derken dördüncü mermi de yerini bulmuştu.
Son mermi yüzünde patlamıştı. Yaratık sendeledi, fakat hemen yere düşmedi. Sarhoş bir insan gibi yalpalamaya başladı. Dengesini tekrar kurdu. Shepperton yönüne doğru seğirtti. Fakat bir süre sonra yine sallandı, yalpaladı ve Shepperton kulesine çarptı. Bu çarpma sonucunda kule parça parça oldu. Derken birden korkunç bir gürültü duyduk.
Canavar yere devrilmişti…

3.UZAY ŞEYTANLARI
Orijinal adı: Le Whums se Vengent
Yazarı: Louis Thirion, takma adı: Ronny LAWS,
160 sayfa, 1983

Dizinin diğer kitabı:Evrenin Ucu (15.kitap)

İnsanların hücumu başladığı gibi birden sona ermişti. Son Koniler de kaçmış, çemberlerine dönmüşlerdi. Ardlarında bütün Vüm avcı gemileriyle, sonsuza daldıklarını gördü Maogan. Aradaki büyük mesafeye rağmen, uzaydaki sessiz savaşı izlemek mümkündü.
Vüm karşı hücumuna göğüs germekten aciz olan Dünyalı gemiler kurtuluşu ani yön değiştirmelerde arıyor, ancak bu taktik daima başarılı olamıyordu.
- Bir, iki gemi dünyaya dönebilse onlar için başarı sayılır diye söylendi Maogan. Buna düpedüz intihar denir.
Eliyle kozmodromu göstererek ekledi:
- Avlanmış gemilerimize bakın bir. Ardı ardına iniyorlar durmadan. Böyle bir hücum daha yapacak olurlarsa, bütün Dünya donanması Vümlerin eline geçer…

4.ALFA CELLATLARI
Orijinal adı: Alpha Yes, Terra No, 1965
Yazarı: Emile PETAJA,
Çev: Şerif YENEN
176 sayfa, 1983

Bu korkunç düzeyde genişletilmiş beyin gücü bütün uzayı geçerek Dünya’mıza ulaşacak bütün uygarlığınızı ve sanat yapıtlarınızı silecek. Anlatılacak hiçbir şey kalmayacak.
Çok kötü olduğu için Tanrılar tarafından sonsuzluğa dek yok edilmesine karar verilen bir kral hakkında kitaplarınızı okuduğum eski bir öykü gibi olacak.
Dünya sonsuzluğa dek yok edilecek. Herşeyin üstünde donuk bir ışık. Sonra hiçbir şey.
Oren kanının dondugunu hissetti. Daha bitmemişti.
Yüksek Mahkeme’nin planının güzelliği ırkımızdan herkesin bu işe katkıda bulunmasından kaynaklanıyor. Hepimiz kendi isteğimizle cellatlarınız olduk.
Derin inancımızdan doğan bir istek. Bu işte hiç kimse hatta Yüksek Mahkeme bile kendini suçlu hissedemez.

5.MARSTAN GELEN ÖLÜM
Orijinal adı: Le Ides de Mars,
Yazarı: Peter RANDA (André DUQUESNE),
160 sayfa, 1983

André DUQUESNE, pek çok takma isim kullanmıştır. Bunlardan biri Peter RANDA adıdır.

Diğerleri de şöyledir: Jean-Jacques Alain, Urbain Farrel, Herbert Ghilen, Jules Hardouin, Jim Hendrix, Henri Lern, André Ollivier, H.T. Perkins, F.M. Roucayrol, Diego Suarez, Jehan Van Rhyn, Percy Williams.

… Çok eskiden Marslılar da senin ve benim gibi birer insandı. Fizik yapı bakımından demek istiyorum. Sonra yavaş yavaş solunabilir havanın azalması ve daha binlerce nedenle biçim değiştirip ufala ufala, mikroskopik bir hayat unsuru haline geldiler ve en uzun süre yaşayabilen bir bitkinin; bir kaktüsün içine sığındılar. Binlerce yıllık bir ırkın bütün ırsi zekasıyla donanmış mikroskopik bir unsur…
Bunların sana doğru fırlatılması gerekiyordu. Sende, geçmişte girdiği şekillerin birini tanımıştı. Ve işte o anda koskoca bir yuvarlak haline büründü ve onu patlatmak suretiyle de kendini senin yüzüne attı.
Derindeki delikçilerin birinden organizmana daldı. Aslında daldılar demek gerekiyor. Çünkü sen aynı anda iki Marslıyı birden aldın. Bir erkek unsurla bir dişi unsuru…

6.ÇELİK MAĞARALAR
Orijinal adı: The Caves of Steel, 1953
Yazarı: Isaac ASIMOV,
Çev: Aslı KAYABAL
240 sayfa, 1983

Kitabın bundan önceki çevirisi, OKAT yayınlarınca 1971'de 12.kitap olarak aynı isimle yayınlanmıştır. 1984'de tam çevirisi ALTIN Kitaplarda ÖLÜ GEZEGEN adıyla basılmıştır.

R. Daneel gömleğinin sağ kolunun bileğine dokundu vemanyetik fermuarı kolu boyunca birden açıldı. İnsan derisine çok benzeyen kaslı kolu boylu boyunca meydana çıktı. Bu cildin üstü de kısa ve sarı tüylerle kaplıydı. Her bakımdan bir insan koluna benziyordu.
- Evet, sonra? dedi Baley.
R. Daneel bu kez sol elinin baş ve işaret parmaklarıyla sağ elinin ucunu tutup hafifçe sıktı. Baley, bu hareketin devamını görmeye fırsat bile bulamadı. Çünkü robotun kolu bir şimşek hızıyla ikiye ayrılıverdi.
Ve dedektif hayretten faltaşı gibi açılan gözlerle, ete benzeyen ince bir maddenin altında pırıl pırıl ve gri-mavi renkte çelik teller, kordonlar ve madeni contalar gördü…

7.ŞAFAK PROJESİ PHOBOS
Orijinal adı: The Sands of Mars, 1951
Yazarı: A.C.CLARKE,
Çev: Ayşe-Osman T.TAŞKIN
196 sayfa, 1983

Yirmi üçüncü Yüzyılda…
Mars’ta, aralarında Dünya’nın en parlak, zekâlarının da bulunduğu bir grup insan, gezegenin yüzünü değiştirmek amacıyla savaş veriyorlardı.
… Son birkaç haftada bu bitkiler nasılda büyümüştü!.. Şimdi boyları bir insan boyundan çok daha yüksekti. Gibson, bunların bir kısmının normal büyüme olduğunu kabul etse de diğer etkenin yapay güneş “Phobos” olduğunu çok iyi biliyordu.
“Şafak Projesi” tüm hızıyla yaşıyordu.
… Zamanla Phobos gökyüzünde yavaş yavaş kaybolurken, bu kez Güneş yükselmeye başladı. Güneş en tepeye çıkınca, “Phobos” onun yanında daha sönük kaldı.
Ama yine de görevini yerine getirecek kadar parlaktı ve bin yıl süreyle Mars gecelerini aydınlatacaktı…

8.ASİ GEZEGEN TYRRAN
Orijinal adı: The Stars Like Dust / The Rebellius Stars, 1950
Çev: Orhan YÜKSEL
240 sayfa, 1983

İki ismi olan bu roman, ASIMOV'un EMPIRE (İmparatorluk) dizisnin 2.Kitabıdır. Roman, 1954 yılında, Roger DEE'nin AN EARTH GONE MAD (Çıldıran Dünya) romanı ile birlikte (ace double) basılmıştır. ÇILDIRAN DÜNYA ise, 1954 ÇAĞLAYAN Yeni Dünyalarda dizisinin 9.kitabı olarak Türkçeye çevrilmiştir. 3.Çeviri ise Altın Kitaplar tarafından yapılmış ve SONSUZLUĞUN TOHUMLARI adıyla yayınlanmıştır.

…Autarque dehşet içinde Rizetté dönerek haykırdı:
- Hain!
- Hayır efendim, ben hain değilim. Asıl hain Widemos Raucherin’e ihanet eden ve onun ölümüne sebep olandır. Bunu siz kendi ağzınızla söylediniz. Öyle ki yalnız ben değil, ekipte bulunan herkes duydu. Ve artık tüm ekip sizin nasıl bir insan olduğunuzu anlamış bulunuyor…
- Ben sizin Autarque’nizim.
- Aynı zamanda gelmiş geçmiş hainlerin en büyüğü!
Autarque bir süre konuşmadı, sonra iradesinin en son kalıntılarını da kullanarak tehdit edici bir tonla:
- Bunlar doğru olsa bile ne çıkar? dedi. Bana bir şey yapamazsınız. Keşfedecek bir gezegenimiz daha var: Asilerin Gezegeni. O gezegenin koordinatlarını da yalnız ben biliyorum…

9.DÜNYALI İSTİLACILAR
Orijinal adı: Invaders From Earth, 1958
Yazarı: Robert SILVERBERG,
Çev: İlker TUĞAL
168 sayfa, 1983

Pohl ve Kornbluth'un THE SPACE MERCHANTS (Uzay Tacirleri) eserinde olduğu gibi, yakın bir gelecekteki, bir siyaset arayışının romanıdır. Yazıldığı tarihte (1957), Silverberg henüz 22 yaşındadır. Hayli merak uyandıran bu roman, geleceğin bk ödüllerini kazanacak olan büyük bir bilimkurgu yazarının da müjdecisidir.

… Yabancı yaratık konuşurken, Kennedy, Şef Gunther’in onları daha yakından tanımasını niçin istemediğini daha iyi anlıyordu. Onlar, ilkel vahsiler olmaktan çok uzaktılar.
Belki de dünyalılarınkinden çok daha eski bir kültürleri vardı. Gezegenlerinin açık genişliği, onların teknolojik gelişmelerini olanaksız kılmıştı. Ama bu eksikliklerini giderme yollarını bulmuşlardı. Onlar, beklemeyi ve yenilgiyi kabullenmeyi bilen yaratıklardı. Gökyüzünün çok çok dışından gelip, kendilerini tehdit eden istilacılar karşısında bile umutlarını yitirmeyen bir yaradılışa sahiptiler.

10.UĞURSUZ GEZEGEN GALACTİCA
Orijinal adı: Pebble in The Sky, 1950
Çev: Aslı KAYABAL
248 sayfa, 1983

ASIMOV'un EMPIRE (İmparatorluk) dizisnin 1. Kitabıdır. Altın Kitaplar tarafından ZAMANDAN KAÇIŞ adıyla yayınlanmıştır.

1949 Şikago'sunda Joseph Schwartz, emekliliğinin mutlu günlerini yaşıyan bir terzidir. Bir anda kendini İlk Galaktik İmparatorluğun en şaşaalı günlerinde buluverir. Dünya, İmparatorluğun 200 milyon gezegeni tarafından adeta bir çakıl (pebble) gibi hor görülmektedir; çünkü dünya halkı insanlığın çıkışının buradan olduğunu iddia etmektedir. Oysa Dünya toprağının yüksek radyasyon yayması dolayısıyla insanlar ancak 60 yaşına kadar yaşayabilmektedirler. Joseph Schwartz ise 62 yaşındadır.

11.UZAY DÜĞÜMÜ
Orijinal adı: Brothers of Earth, 1976
Yazarı: Caroline Janice CHERRYH,
Çev: Yücel AYDEMİR
HANAN REBELLION dizisinin ilk kitabıdır.
248 sayfa, 1983

Bir savaş gemisi Kurt Morgan'ın 100'den fazla yolcu taşıdığı gemiyi tahrip eder. Kurtarma kapsülü garip bir gezegene iner. Hayatta kalabilmek için Morgan, ya uyum sağlayacak ya da ölümle yüzleşecektir.

12- Uzaylı, A.E. Van Vogt, Çev: Osman Talat Taşkın, 240 sayfa, 1984
12.UZAYLI
Orijinal adı: Childreen of Tomorrow, 1970
Yazarı: A.V.Van VOGT,
Çev: Osman T. TAŞKIN
240 sayfa, 1984

"Evinize hoşgeldiniz Uzaylı Komutan Lane. Geçen yıl, uzaydaki yıldızlar arasında yerleri haritalanmamış bu dost ve gizemli yabancılar arasında zor anlar yaşadığınızı biliyoruz. Geride bıraktığınız Dünya'da büyük değişiklikler oldu. Şu anda indiğiniz uzaylimanı, tuhaf sorunlara sahip özel bir kenttir. Bu yüzden biz çocuklar örgütlenmek ve birbirimizi korumak zorunda kaldık. Çünkü babalarımız çok zaman önce gitmişlerdi; ve döndüklerinde tıpkı sizin gibi şaşıracaklar. Görüyor musunuz, biz şimdine kadar güçlüyüz!"

13.SUSUZ DENİZ
Orijinal adı: A Fall of Moondust, 1962
Yazarı: A.C.CLARKE,
Çev: Fatoş SANDERSON
224 sayfa, 1984

Boğucu Ay tozuna gömülen turist gemisi "Selene"nin yolcuları ve mürettebatı için zaman işliyordu. Yüzeyde, kurtarıcıları kendilerini, bu yabancı çevrede, öngörülmeyen acımasız koşullarda, kaynaklarının sonuna dayanmış buldular.

Konu zamangezgini tarafından (12-25-2013 Saat 19:01 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Resim ekleme
zamangezgini isimli Üye şuanda  online konumundadır

Alt 12-25-2013   #10
JimPhelps

JimPhelps - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 76
Tecrübe Puanı: 214748373
JimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper Üye

Sevgili zamangezgini çok güzel bir çalışma olmuş.
Kitap kapaklarını bir arada görmek ne güzel oluyor.
Emeklerin için teşekkürler.

Kim okurdu kim yazardı, Bu düğümü kim çözerdi.

Koyun kurt ile gezerdi, Fikir başka başk olmasa
JimPhelps isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Etiketler
baskan yayınları "kurgu-bilim dizisi" liste

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler