Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar  

Go Back   Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar > E-Kitaplar - Mizah Dergileri - Dergiler - Cizgi Romanlar > MEB Yayınları

Seçenekler
Alt 12-30-2016   #1
Elon Man

Elon Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 17722
Tecrübe Puanı: 214748371
Elon Man isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Standart Honore de Balzac - Goriot Baba

Büyük Fransız Romancısı Honore de Balzac'ın (1799-1850) ünlü dev yapıtı İnsanlık Güldürüsü, seksen sekiz ciltten oluşur. Goriot Baba, bu büyük yapıtın bir parçasıdır. Bu romanın ayrıcalıklı bir yeri vardır. Balzac'ın kafasında İnsanlık Güldürüsü'nü oluşturma düşüncesi Goriot Baba ile birlikte doğmuştur. Bu da bu büyük romanı, ister istemez, bir odak-yapıt durumuna getiriyor. Kurgusuyla, konusuyla, kişileriyle, içerdiği dünya görüşüyle, gerçekten çok ilginç bir roman olan Goriot Baba, İnsanlık Güldürüsü adlı bu dev yapıtın üç bine ulaşan kişilerinin önemli bir kısmını hem de en ilginçlerini bize tanıtır: Rastignac, Madame de Beauseant, Madame de Langeais ve daha birçokları, ünlü Balzac kişileri olarak ilk kez bu romanda karşımıza çıkarlar. Bu özelliği göz önüne alınınca, İnsanlık Güldürüsü'nün eşsiz evrenine girmek için en elverişli kapının Goriot Baba olduğu söylenebilir. Yalnızca yarattığı ilginç baba tipiyle değil, anlatım ustalığıyla da, öteki kahramanlarıyla da bu roman okuyanı sürükler

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Elon Man isimli Üye şuanda  online konumundadır

Alt 12-30-2016   #2
fatihpelle

User ID: 5998
Tecrübe Puanı: 66933386
fatihpelle Süper Üyefatihpelle Süper Üyefatihpelle Süper Üyefatihpelle Süper Üyefatihpelle Süper Üyefatihpelle Süper Üyefatihpelle Süper Üyefatihpelle Süper Üyefatihpelle Süper Üyefatihpelle Süper Üyefatihpelle Süper Üye

teşekkürler.

fatihpelle isimli Üye şuanda  online konumundadır

Alt 12-30-2016   #3
benmc

User ID: 22729
Tecrübe Puanı: 0
benmc Süper Üyebenmc Süper Üyebenmc Süper Üyebenmc Süper Üyebenmc Süper Üyebenmc Süper Üyebenmc Süper Üyebenmc Süper Üyebenmc Süper Üyebenmc Süper Üyebenmc Süper Üye

Teşekkür ederim.

benmc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 12-31-2016   #4
ada

User ID: 2669
Tecrübe Puanı: 141004645
ada Süper Üyeada Süper Üyeada Süper Üyeada Süper Üyeada Süper Üyeada Süper Üyeada Süper Üyeada Süper Üyeada Süper Üyeada Süper Üyeada Süper Üye
Smile Teşekkürler

Teşekkürler

ada isimli Üye şuanda  online konumundadır

Alt 05-27-2017   #5
cepbook

cepbook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 33774
Tecrübe Puanı: 214748368
cepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üye

“Ah, zengin olsaydım, servetimi saklasaydım, onlara vermemiş olsaydım, şimdi burada olurlardı, öpüşleriyle yanaklarımı yalarlardı. Bir konakta otururdum, güzel odalarım, uşaklarım, ateşim olurdu; gözyaşı dökerlerdi başucumda, kocalarıyla, çocuklarıyla. Bütün bunlar benim olurdu. Şimdi hiç. Para her şeyi verir adama, kızlarını bile. Ah, param, param nerede? Bırakacak gömülerim olsaydı, yaralarımı sararlardı, bakarlardı bana; seslerini duyardım, yüzlerini görürdüm… zengin olmak isterdim: görürdüm onları. Vallahi, kim bilir? İkisi de taş yürekli. Onları o kadar seviyordum ki onların da beni sevmesi olanaksızdı. Baba dediğin her zaman zengin olmalı, birer huylu at gibi görmeli kızlarını, dizginlerini bırakmamalı. Bense onların önünde diz çöküyordum.”

Hele bir de tam okka dört yüz dirhemse yürek/ Yolu yok, Don Kişot'um benim, yolu yok/ Yel değirmenleriyle dövüşülecek.
cepbook isimli Üye şuanda  online konumundadır

Alt 05-27-2017   #6
Tarihperver

Tarihperver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 5195
Tecrübe Puanı: 203374688
Tarihperver Süper ÜyeTarihperver Süper ÜyeTarihperver Süper ÜyeTarihperver Süper ÜyeTarihperver Süper ÜyeTarihperver Süper ÜyeTarihperver Süper ÜyeTarihperver Süper ÜyeTarihperver Süper ÜyeTarihperver Süper ÜyeTarihperver Süper Üye

Nahit Sırrı Örik tercümesi. Çok teşekkür ederim

Tarihperver isimli Üye şuanda  online konumundadır

Alt 06-18-2017   #7
cepbook

cepbook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 33774
Tecrübe Puanı: 214748368
cepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üye

Babalar gününüz kutlu olsun Mösyö Goriot.

Sizlerin de .

Hele bir de tam okka dört yüz dirhemse yürek/ Yolu yok, Don Kişot'um benim, yolu yok/ Yel değirmenleriyle dövüşülecek.
cepbook isimli Üye şuanda  online konumundadır

Etiketler
baba, balzac, goriot, goriot baba, h. de balzac, honore

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler