Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar  

Go Back   Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar > Eski Kitaplarım Genel Bölüm > İstekleriniz - Önerileriniz - Teklifleriniz

Seçenekler
Alt 10-06-2012   #1
cagri_x

User ID: 5419
Tecrübe Puanı: 0
cagri_x Yeni Üye
Standart Pdf düzenleme programı yardım

Arkadaşlar şöyle bir problemim var yardımcı olursanız sevinirim.Ben kitap okurken (pdf olsun veya elimdeki bir kitap olsun) önemli gördüğüm yerlerin altını çizmeden okuyamam.Komik gelebilir ama bu bende alışkanlık haline geldi, ille de altını çizeceğim.Forum sayesinde bir sürü kitap sahibi oldum.Tarayanların elleri dert görmesin.Şimdi problem şu; bazı pdflerde hiçbir sorun yaşamadan adobe reader gibi bir programla highlight tex bölümünde istediğim metni vurgulayabiliyorum.Lakin bazı pdfler var ki sanırım resim formatında olanlar bunlar üzerinde bir değişiklik yapamıyorum.Bunun için birçok program denedim.Adobe reader,foxit reader,nitro gibi.Belkide bu programların bu özelliği mevcuttu fakat ben yapamamış olabilirim.Ricam eğer bu programlar ile her türlü pdf dosyası üzerinde değişiklik yapılabiliyorsa nasıl yapıldığını, yok yapılamıyor ise hangi programla metnin altını çizebileceğimi veya rengini değiştirebileceğimi söylerseniz çok memnun kalırım.Benim durumumda olan başka arkadaşlar varsa onlar içinde yararlı olabilir.Şimdiden teşekkür ederim.

cagri_x isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 10-06-2012   #2
lerzesiz

lerzesiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 131
Tecrübe Puanı: 214748370
lerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üye

Iceni Technology InfixPro PDF Editor v5.22 programı yardımcı olabilir. Sitede var.

lerzesiz isimli Üye şuanda  online konumundadır

Alt 10-06-2012   #3
secretdream

secretdream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 232
Tecrübe Puanı: 71532943
secretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üye

altını çizmek istediğiniz pdf;
1-secured (şifreli ve korumalı) olmayacak
2-sadece resim-pdf şeklinde de olmayacak...en azından aranabilir resim-pdf şeklinde olmalı ki, altını çizebilin...(resmin arkasında metin olacak yani..ki alt çizme işlemi de bu metne yapılan bir şey..)..foxit programı kuruluysa,onun menüsünde bir "gözlük" simgesi vardır (text viewer)..ona tıklayınca karşınıza bir metin çıkıyorsa, aranabilir pdf tir...değilse sadece resim-pdftir...

bu şartlar yerine geldikten sonra, herhangi bir programla altını çizebilirsiniz...

Yaşamak Hayatın Tek Amacıdır
..Hangi dünyayı kurtarmak istiyorsunuz? Kendi projeksiyonunuzun dünyasını mı? Onu kendiniz kurtarın. Benim dünyamı mı? Benim dünyamı bana gösterin de ben onun icabına bakayım. Kendimden ayrı, kurtarıp kurtarmamakta özgür olduğum bir dünyadan haberim yok. Tüm dünyanın sizden kurtarılmaya ihtiyacı varken dünyayı kurtarmak sizin ne işinize? Sahneden çıkın ve görün bakalım kurtarılacak bir şey kalmış mı?
secretdream isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 10-06-2012   #4
spiderh

spiderh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 6440
Tecrübe Puanı: 83583873
spiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üye

Bunun için ücretli bir program kullanmanıza gerek yok. "PDF-XChange Viewer" programı çok kapsamlı ve ücretsiz bir PDF okuyucu. Bu tür ihtiyaçlarınız için bu programı kullanabilirsiniz.

Resim şeklindeki PDF'lerinde altına çizgi çekebilirsiniz bu arada. Dediğim programda çigi aracını seçmeniz yeterli.

Konu spiderh tarafından (10-06-2012 Saat 22:56 ) değiştirilmiştir..
spiderh isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 10-06-2012   #5
erdemli

erdemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 128
Tecrübe Puanı: 204511254
erdemli Süper Üyeerdemli Süper Üyeerdemli Süper Üyeerdemli Süper Üyeerdemli Süper Üyeerdemli Süper Üyeerdemli Süper Üyeerdemli Süper Üyeerdemli Süper Üyeerdemli Süper Üyeerdemli Süper Üye

Ben resim bazlı bir pdf dosyasıyla karşılaştığımda abbyy fine reader ile taranabilir hale getiriyorum. Nasıl yapıldığını görmek için [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]. Bu aşamadan sonra, dediğiniz işlemleri yapmanız mümkün.
Parola isteyen bir pdf ile karşılaşmışsam, sevgili secretdream'ın yön göstermesiyle guapdf'den yararlanıyorum. Her iki programa da forumdan ulaşabilirsiniz.

erdemli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler