Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar  

Go Back   Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar > E-Kitaplar - Mizah Dergileri - Dergiler - Cizgi Romanlar > Çocuk Kitapları

Seçenekler
Alt 11-10-2013   #1
yakamoz

yakamoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 22519
Tecrübe Puanı: 214748369
yakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üye
Standart Bora Sevinç - Çocuklara Kâğıt Katlama Oyunları

Yayınevi: MİLLİYET YAYINLARI
Yayın Yılı: 1972

Birkez origami yapmaya başlayan kolay kolay vazgeçemez denir. Origami bir tutku mu yoksa terapi mi? Hobi mi yoksa eğitim aracı mı?Tümü. Origamiyle ilk kez 1976’da ilgilenmeye başladım. Demek ki vazgeçilemiyormuş. Önce hobiydi. Son yıllarda hem hobi hem de iş. Eğitim amaçlı kullanıldığında öncelikle el beyin koordinasyonu, motor gelişim için önemli.Matematik ve izdüşüm geometrisi ile doğrudan bağlantılı. Mimarlık ve endüstride özellikle katlanabilir objeler tasarlanırken, strüktür çalışırken yine katlanma prensiplerinden yararlanılmakta.

En basit ve günlük hayatın içinde yeri olan kutu tasarımlarını, otomobillerdeki ‘airbag’leri örnek verebilirim.Origami ile siz nasıl tanıştınız?Bilinçli olarak origamiyle Bora Sevinç’in hazırladığı, Milli-yet Yayınları’ndan çıkan “Çocuklara Kâğıt Katlama Oyun-ları” isimli 1975 basımı mavi ciltli küçük kitapla tanıştım... Kâğıt katlamanın Japonca adının origami olduğunu ilk böyle öğrendim. Bir dönem de TRT’de origami programı yapan ve origamiyi Türkiye’ye tanıtan Zülal Aytüre-Scheele’yi ilgiyle izlemiştim.

Nazan Tacer, origamiyle Milliyet Yayınları’ndan çıkan 1975 basımı kitapla tanışmış. Kendi kitapları da olan Nazan Tacer’in Tudem Yayınları’ndan çıkan ve yediden yetmişe herkesi cezbedecek origami kitapları üç ayrı başlıkta toplanıyor: Hayvanlar-Bitkiler, Oyuncaklar, Hediyelik.

çift sayfa:(alıntıdır)

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

düzenlenmiş+tek sayfa

Not:1
Hem tek, hem de çift sayfa hallerini yükledim... Belki merak eden olur diye...

Not 2: Kitaba kapak araştırırken dikkatimi çekti ve şaşırdım... Açıkçası amacım eleştirmek vs. değil. Dikkatimi çekti sizinle de paylaşmak istedim..
kitabın değeri 50 TL imiş

Not:3
( kitap hakkındaki tanıtıcı bilgiler şu sayfadan alınmıştır:
[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] )

Konu yakamoz tarafından (11-10-2013 Saat 02:31 ) değiştirilmiştir..
yakamoz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 11-10-2013   #2
Tyrion

Tyrion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 16308
Tecrübe Puanı: 190067251
Tyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper Üye

Teşekkür ederim yakamoz. 50 tl fiyat biçilmesi normal aslında, hele ki 100'er sayfalık 5 adet 'Yıldız Savaşları' kitabını 500 liraya kakalamaya çalışan dehaların yanında çok daha masum duruyor.

(Bu tür origami kitapları yabancı kaynaklardan da okunabilir, başlangıç İngilizcesi yeter herhalde.)

Tyrion isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 11-10-2013   #3
yakamoz

yakamoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 22519
Tecrübe Puanı: 214748369
yakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üye

Olabilir.. Belki de dediğiniz gibi meraklıları için değerli bir kitaptır... Aslında ben de konuya ilgi duyuyorum... ama Türkçede bu konuda yeterince kaynak yok... çok zevkli bi hobi aslında... özellikle kağıt uçak tutku gibi bişey...

yakamoz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 11-10-2013   #4
musti34

musti34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 11601
Tecrübe Puanı: 97818879
musti34 Süper Üyemusti34 Süper Üyemusti34 Süper Üyemusti34 Süper Üyemusti34 Süper Üyemusti34 Süper Üyemusti34 Süper Üyemusti34 Süper Üyemusti34 Süper Üyemusti34 Süper Üyemusti34 Süper Üye

Çok teşekkürler.

musti34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 01-13-2014   #5
gamsizbaykus1

User ID: 24567
Tecrübe Puanı: 24017270
gamsizbaykus1 Süper Üyegamsizbaykus1 Süper Üyegamsizbaykus1 Süper Üyegamsizbaykus1 Süper Üyegamsizbaykus1 Süper Üyegamsizbaykus1 Süper Üyegamsizbaykus1 Süper Üyegamsizbaykus1 Süper Üyegamsizbaykus1 Süper Üyegamsizbaykus1 Süper Üyegamsizbaykus1 Süper Üye

Milliyet Çocuk kitapları efsane. Karagöz-Hacivat, 101 Dalmaçyalı, Fadiş... keşke kavuşabilsek yeniden...

gamsizbaykus1 isimli Üye şuanda  online konumundadır

Alt 2 Hafta önce   #6
esinti

User ID: 35514
Tecrübe Puanı: 0
esinti Yeni Üye

İyi günler efendim kitap linkini yeniden yükleyebilir misiniz?

esinti isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 2 Hafta önce   #7
25Temmuz

25Temmuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 75
Tecrübe Puanı: 214748382
25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye

Alıntı:
esinti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İyi günler efendim kitap linkini yeniden yükleyebilir misiniz?
Linkler Aktifdir, tekrar deneyin

Etiketler
bora sevinç, çocuklara kâğıt katlama oyunları

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler