Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar  

Go Back   Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar > Eski Kitaplarım Genel Bölüm > Düzenlenecek - Taranacak Kitaplar Bölümü > Kitap Tarayanın Takım Sandığı

Seçenekler
Alt 05-18-2012   #11
beyazdis

beyazdis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 223
Tecrübe Puanı: 2370060
beyazdis Süper Üyebeyazdis Süper Üyebeyazdis Süper Üyebeyazdis Süper Üyebeyazdis Süper Üyebeyazdis Süper Üyebeyazdis Süper Üyebeyazdis Süper Üyebeyazdis Süper Üyebeyazdis Süper Üyebeyazdis Süper Üye

Sevgili ozkann05 diğer tarayıcılarımıda açaçağım konu olarak..
Sırasıyla

beyazdis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 05-18-2012   #12
secretdream

secretdream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 232
Tecrübe Puanı: 74142866
secretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üye

pek güzel bir şeye benziyor bu...videolarda gösterdiği gibiyse tarama işini bayağı kolaylaştırıyor demektir. fiyat araştırması yapmadım ama 200 lira civarında bahsedilmiş fiyatı ki bence çok değil...(daha ne olsun..)

ama shifdelete in tanıtımında fatura gibi şeyleri taramaktan bahsediyor...kitap taraması niye olmuyor? siz hiç kitap taradınız mı bu scannerla.? yavaş mı tarıyor acaba?

secretdream isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 05-18-2012   #13
engin77

engin77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 116
Tecrübe Puanı: 25455513
engin77 Süper Üyeengin77 Süper Üyeengin77 Süper Üyeengin77 Süper Üyeengin77 Süper Üyeengin77 Süper Üyeengin77 Süper Üyeengin77 Süper Üyeengin77 Süper Üyeengin77 Süper Üyeengin77 Süper Üye

Sevgili beyazdis forumdaki Uykusuz dergilerini bununla mı taradın?Eğer öyleyse harika bir ürün.

engin77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 05-18-2012   #14
beyazdis

beyazdis Süper Üyebeyazdis Süper Üyebeyazdis Süper Üyebeyazdis Süper Üyebeyazdis Süper Üyebeyazdis Süper Üyebeyazdis Süper Üyebeyazdis Süper Üyebeyazdis Süper Üyebeyazdis Süper Üyebeyazdis Süper Üye

@engin77 evet bununla taradım. Özgürlük güzel şey masaüstü scanner ile uykusuz dergisini taramak zor iş. Bir sayfayı 2'ye bölüp tarayacaksın, sonra başka programla birleştireceksin vs.. bununla tam özgürlük yaşıyorum açıkçası..

@secretdream kitap,dergi,resim aklınıza ne geliyorsa hepsi taranabiliyor. Normal masa üstü scannerdan hiç bir farkı yok. Yavaşmı taranıyor sorunuza cevap vermek zor.. el alıştığında normal scannerdan çok çok daha hızlı tarıyorum.
Ayrıca kitap taraması (ocr) için çok güçlü bir yazılımı ve desteği var..
Masaüstünde bir word belgesi açın, belgeyi açın, alın kitabı elinize başlayın taramaya... kendi yazılımından kopyala dediğinizde anında word'e aktarıyor. Şimdiye kadar hatalı bir tarama yaşamasamda anında müdahale edip düzenleyin sayfayı.. Sonra ister word ister pdf olarak kaydedin..

Alt 05-19-2012   #15
zernuvis

zernuvis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 81
Tecrübe Puanı: 214748374
zernuvis Süper Üyezernuvis Süper Üyezernuvis Süper Üyezernuvis Süper Üyezernuvis Süper Üyezernuvis Süper Üyezernuvis Süper Üyezernuvis Süper Üyezernuvis Süper Üyezernuvis Süper Üyezernuvis Süper Üye

Benim çok hoşuma gitti. Hanımdan izin kopartabilirsem alacağım bunu. Ya da alıp da mouse diye mi yuttursam! Ama mouse verilen 200 TL yi nasıl izah ederim onu düşünmem lazım))

zernuvis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 05-19-2012   #16
secretdream

secretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üye

Alıntı:
beyazdis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
@secretdream kitap,dergi,resim aklınıza ne geliyorsa hepsi taranabiliyor. Normal masa üstü scannerdan hiç bir farkı yok. Yavaşmı taranıyor sorunuza cevap vermek zor.. el alıştığında normal scannerdan çok çok daha hızlı tarıyorum.
Ayrıca kitap taraması (ocr) için çok güçlü bir yazılımı ve desteği var..
Masaüstünde bir word belgesi açın, belgeyi açın, alın kitabı elinize başlayın taramaya... kendi yazılımından kopyala dediğinizde anında word'e aktarıyor. Şimdiye kadar hatalı bir tarama yaşamasamda anında müdahale edip düzenleyin sayfayı.. Sonra ister word ister pdf olarak kaydedin..
gerek tanıtımından gerek ürün hakkında yapılan yorumlardan çıkardığım sonuç şu:

bu aletle kitap taramak zor...

siz dergi taradığınız için işiniz kolay..
birincisi resim olarak tarıyorsunuz ki resim taraması yapmak çok kolay...

ikincisi,dergileri tamamen düz tutabilirsiniz...kitaplar için bu daha zor...kitaplar ,açık halleriyle, tamamen düz masada durabilseydi, fotoğraf çekme yöntemi de daha işe yarar olurdu mesela..(yapanlar nasıl yapıyor hala çözebilmiş değilim...kitap taramıyorlar tahmin ediyorum)..ben tarama yaparken,kitabın arkasından tutup bastırıyorum ki,tamamen düz olarak tarayıcı camına yapışsın diye..(ki işin sırrı da burda...bunu böyle yaptıktan sonra her kitap ocr okumasından başarılı bir oranda geçer)...

800-900 sayfalık kalın bir kitabın tarama denemesini yapmak lazım..
ama hiç bir reklamında böylesi bir örnek yok..hep düz zeminleri tarıyor...demekki başarılı olduğu alan sadece düz zeminler,diye düşünüyorum...

Alt 05-19-2012   #17
bursevi

bursevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 158
Tecrübe Puanı: 1799850
bursevi Süper Üyebursevi Süper Üyebursevi Süper Üyebursevi Süper Üyebursevi Süper Üyebursevi Süper Üyebursevi Süper Üyebursevi Süper Üyebursevi Süper Üyebursevi Süper Üyebursevi Süper Üye

Ben iki ay önce almıştım. Bir gün denedim.
Tek kağıt, dergi tarayacaksanız, işinize yarar.
Seyahat eden biriyseniz, işinize çok yarar.
Ama masabaşındaysanız, bence diğer tarayıcılar kadar hızlı ve başarılı olması zor.
Mouse'u kaldırmadan sayfayı taramanız gerekiyor. Bu da, kitaplarda sorun oluşturuyor. Sayfa kenarına geldiğinde farkında olmadan optik okuyucu boşa çıkıyor. Tarama kesiliyor. Sayfa ortasına geldiğinizde, kitabın orta boşluğuna denk geliyor, tarama kesiliyor.
...
Benim tecrübem sadece bir gün oldu. Aldığım günün akşamında iade ettim.
Elbette 5 aylık tecrübesi olan sevgili beyazdis'in söylediklerine daha çok itibar etmek gerekir.
Ama alacak olanlara önerim, cihazı görüp deneme yapmadan almamalarıdır.

Alt 05-19-2012   #18
beyazdis

@secretdream, ben 600 sayfalık kitapları rahatlıkla tarayabiliyorum.. 800 900 sayfada taranabilir. Aleti mümkünse test edin ne demek istediğimi anlarsınız. Reklam videoları bundan 1 sene öncesinde tanıtım amaçlı.
Benim sonucum ise: Bu aletle kitap taramak şimdiye kadar kullandığım onlarca scanner arasında en kolay yöntem oldu.
Dergiler ise çerez niyetine gidiyor

@bursevi, biraz aceleci davranıp iade etmişsiniz diyebilirim. 1 2 gün önce çıkarttıkları son update ile kaldırma problemini çözmüşler. Kaldırdığınızda ekrana "lütfen daha önce taradığınız bir bölgeye mouse'u koyun" gibi bir mesaj çıkıyor ve rahatlıkla devam ettiriyor.
Benim tecrübelerimde ise yatay ve dikey çizgilerde problem oluyordu. Taramaları yazılım tabanlı birleştirdiğen mi olsa gerek arada bir sorun çıkartıyordu. Bu problemde çözülmüş.

Alt 05-19-2012   #19
secretdream

çok kararsız kaldım şimdi ...
deneyip beğenmezsek iade etmek için nerden almak gerekiyor?

Alt 05-19-2012   #20
beyazdis

Alıntı:
secretdream Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
çok kararsız kaldım şimdi ...
deneyip beğenmezsek iade etmek için nerden almak gerekiyor?
kararsız kaldıysanız bence hiç riske girmeyin
insanın alışık olduğu düzen en istikrarlısıdır.
Yeniye alışmak zordur, alışınca bırakmakta bir o kadar zordur...

Etiketler
eskikitaplarim.com, lg lsm-100 scanner/mouse, tarayıcılar

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler