Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar  

Go Back   Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar > Eski Kitaplarım Genel Bölüm > Düzenlenecek - Taranacak Kitaplar Bölümü > Kitap Tarayanın Takım Sandığı

Seçenekler
Alt 04-22-2013   #1
uwandfa

User ID: 1257
Tecrübe Puanı: 8
uwandfa Yeni Üye
Standart PDF tek ve cift sayfalari birlestirme

Kitabi fotografliyorum, bunu kolaylik olsun diye tek sayfalar ve cift sayfalar seklinde yapiyorum. Abby de jpeg to pdf yaptigimda elimde 1-3-5.. ve 2-4-6.. diye giden iki pdf var. Sorum su; bu iki pdf i sayfalar 1-2-3-4.. sirali olacak sekilde nasil birlestirebilirim?
Yoksa bu adimin oncesinde jpeg leri abby de siralama imkanim var da ben mi beceremedim? (renumber pages ten kurcaladim ama cozemedim)
Ayrica fotoyla scan konusunda yeniyim, bununla ilgili bir konu acilsa ve o kulvarda ilerlesek keske..

uwandfa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 04-22-2013   #2
lerzesiz

lerzesiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 131
Tecrübe Puanı: 214748371
lerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üye

Abbyy Fine Reader'da Görüntüyü Düzenlemeyi tıkla, menüden aşağıda görüldüğü gibi ilgili kutucuğu seç.

Seçim bölümünden istersen tek sayfalar, istersen çift sayfalar istersen tümünü seçersin.

Konu lerzesiz tarafından (04-22-2013 Saat 18:03 ) değiştirilmiştir..
lerzesiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 04-22-2013   #3
uwandfa

uwandfa Yeni Üye

Alıntı:
lerzesiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Abbyy Fine Reader'da Görüntüyü Düzenlemeyi tıkla, menüden aşağıda görüldüğü gibi ilgili kutucuğu seç.

Seçim bölümünden istersen tek sayfalar, istersen çift sayfalar istersen tümünü seçersin.

Benim sayfalarim zaten tekler ve ciftler halinde ayrilmis, ben bunlari sirasiyla tekrar nasil birlestirebilirim onu sormustum.

Alt 04-22-2013   #4
lerzesiz

lerzesiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 131
Tecrübe Puanı: 214748371
lerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üye

Yeniden düzenlemen gerekiyor sanırım...

lerzesiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 04-22-2013   #5
Ka-fa_1500

Ka-fa_1500 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 2214
Tecrübe Puanı: 97981072
Ka-fa_1500 isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.

Benim aklıma gelen,
tek sayılı sayfalara ait dosyaların isimlerini 001, 003, 005... şeklinde;
çift sayılı sayfalara ait dosyaların isimlerini 002, 004, 006... şeklinde değiştirip aynı klasöre toplamak. Bu şekilde sıralanmış dosyaları Fine reader ile açmak.

Ka-fa_1500 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 04-23-2013   #6
uwandfa

uwandfa Yeni Üye

Alıntı:
Ka-fa_1500 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Benim aklıma gelen,
tek sayılı sayfalara ait dosyaların isimlerini 001, 003, 005... şeklinde;
çift sayılı sayfalara ait dosyaların isimlerini 002, 004, 006... şeklinde değiştirip aynı klasöre toplamak. Bu şekilde sıralanmış dosyaları Fine reader ile açmak.
Hocam gayet mantikli bir oneri fakat 500 sayfalik bi kitap icin cok yorucu. Hele bu sekilde 3 5 kitap icin cok cok yorucu.. Bu fikri baska yol bulamazsam degerlediricem mecbur. Sagolasin.

Alt 04-23-2013   #7
spiderh

spiderh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 6440
Tecrübe Puanı: 83583873
spiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üye

Metamorphose ya da benzeri dosya adlandırma yazılımları ile bu işi halledebilirsin. Başta biraz karışıkmış gibi geliyor ama sonradan alışıyorsun ve çok sayıda dosyayı tek seferde istediğin şekilde adlandırabiliyorsun.

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler