Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar  

Go Back   Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar > Eski Kitaplarım Genel Bölüm > Düzenlenecek - Taranacak Kitaplar Bölümü

Seçenekler
Alt 10-27-2013   #1
Son_Silahsor

Son_Silahsor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 22097
Tecrübe Puanı: 214748368
Son_Silahsor Süper ÜyeSon_Silahsor Süper ÜyeSon_Silahsor Süper ÜyeSon_Silahsor Süper ÜyeSon_Silahsor Süper ÜyeSon_Silahsor Süper ÜyeSon_Silahsor Süper ÜyeSon_Silahsor Süper ÜyeSon_Silahsor Süper ÜyeSon_Silahsor Süper ÜyeSon_Silahsor Süper Üye
Standart Kalın kitapları tarama?

Arkadaşlar, kalın kitapları nasıl tarıyorsunuz?

Elimde 880 sayfalık Miras Döngüsü'nün son kitabı bulunuyor, internet ortamında henüz rastlamadım. Ben el atayım diyorum; ama 200-300 ince sayılabilecek kitaplar gibi tarayamıyorum, siz nasıl yapıyorsunuz bu işi?

Alt 10-27-2013   #2
Alladierre

Alladierre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 22064
Alladierre Süper ÜyeAlladierre Süper ÜyeAlladierre Süper ÜyeAlladierre Süper ÜyeAlladierre Süper ÜyeAlladierre Süper ÜyeAlladierre Süper ÜyeAlladierre Süper ÜyeAlladierre Süper ÜyeAlladierre Süper ÜyeAlladierre Süper Üye

düz yataklı tarayıcılarda cildi bozmadan taraman epey zor olur Son_Silahsor kalın kitaplar için genellikle fotoğraf çekimi önerilir eğer kalitali foto çekimi yapabilen bir makinen varsa istersen foto çekimi yap. Bu kitabı internet ortamında görmenin güzel olacağını da dipnot olarak düşmeliyim ayrıca.

Alt 10-27-2013   #3
Son_Silahsor

Son_Silahsor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 22097
Son_Silahsor Süper ÜyeSon_Silahsor Süper ÜyeSon_Silahsor Süper ÜyeSon_Silahsor Süper ÜyeSon_Silahsor Süper ÜyeSon_Silahsor Süper ÜyeSon_Silahsor Süper ÜyeSon_Silahsor Süper ÜyeSon_Silahsor Süper ÜyeSon_Silahsor Süper ÜyeSon_Silahsor Süper Üye

Az önce bir şeyler denedim Allaierre, dediğiniz gibi cildi bozmadan zor olduğunu gördüm, kitabı bayağı yıpratmak gerekiyor, ki sanırım yapacağım.

Bir de fotoğrafı deneyeyim önce tabii.

Alt 06-12-2014   #4
btrcixx

btrcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 28510
Tecrübe Puanı: 21474841
btrcixx Süper Üyebtrcixx Süper Üyebtrcixx Süper Üyebtrcixx Süper Üyebtrcixx Süper Üyebtrcixx Süper Üyebtrcixx Süper Üyebtrcixx Süper Üyebtrcixx Süper Üyebtrcixx Süper Üyebtrcixx Süper Üye

Alıntı:
Son_Silahsor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Az önce bir şeyler denedim Allaierre, dediğiniz gibi cildi bozmadan zor olduğunu gördüm, kitabı bayağı yıpratmak gerekiyor, ki sanırım yapacağım.

Bir de fotoğrafı deneyeyim önce tabii.
İpod ya da iphone marka bir cihazın varsa ,app storedan %100 bedavaya ,sadece telefonun arka kamerasını kullanarak kitap tarayabilirsiniz.Benim 5. nesil 16 gb ipodum var.Ne yazık ki sonradan farkettim, arkada kamerasının olmadığını.Yoksa çok manyak güzel bir uygulamaydı.Ön kamerayla tarama olmuyor.Bu dediklerimi yabana atmayın.Ben şahsen ipodun ön kamerası 1.4 megapiksel olduğu halde,memnunum kamerasından.Arka kamerası olan modeller işini görecektir.Ama tabi ki canınız ,dijital kamera satın almak istiyorsa, elbette ki çok doğru bir karar vermiş olursunuz.
Düzenleme: Yazmayı unutmuşum uygulamanın adını; My Scans
Sayfa kenarlarını düzeltebiliyorsunuz.Tek sorun şu ki sayfaları tek tek pdf şeklinde oluşturuyor.Tek sayfa pdf dosyaları birleştiren bir programla ,tek elde toplanır pdfler ve fıstık gibi bir kitap tarama olur.

Konu btrcixx tarafından (06-12-2014 Saat 23:46 ) değiştirilmiştir..
btrcixx isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 06-12-2014   #5
yakamoz

yakamoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 22519
yakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üye

ben kitabı yıpratarak tarıyorum genelde...,,

orta sayfalardan kitabın cildini kırıyorum bir kaç kez ve rahat açılmasını sağlıyorum taramadan önce...,

tararken de tabii 800 sayfa bir günde bitmeyebiliyor böyle bi durumda. ..

o zaman ben de günde 100-200 tarayıp ertesi gün devam ettiğim oluyor kaldığım yerden...

yakamoz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 06-12-2014   #6
btrcixx

btrcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 28510
Tecrübe Puanı: 21474841
btrcixx Süper Üyebtrcixx Süper Üyebtrcixx Süper Üyebtrcixx Süper Üyebtrcixx Süper Üyebtrcixx Süper Üyebtrcixx Süper Üyebtrcixx Süper Üyebtrcixx Süper Üyebtrcixx Süper Üyebtrcixx Süper Üye

Alıntı:
yakamoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ben kitabı yıpratarak tarıyorum genelde...,,

orta sayfalardan kitabın cildini kırıyorum bir kaç kez ve rahat açılmasını sağlıyorum taramadan önce...,

tararken de tabii 800 sayfa bir günde bitmeyebiliyor böyle bi durumda. ..

o zaman ben de günde 100-200 tarayıp ertesi gün devam ettiğim oluyor kaldığım yerden...
Anladığım kadarıyla kitabın cildine zarar veriyorsunuz.Peki yeniden ciltletmek zorunda kaldığınız oldu mu?Olduysa ,kitabın fiyatına oranla pahalı mı sizce ciltlettirmek kitabı?
Günde 100-200 sayfa dediniz.Aslında ben bir tarayıcı alsam ve kitaba yatırıma başlasam sizinle yarışa girerim kim daha fazla tarayacak diye de.Şimdi vakti değil benim açımdan.Yoksa iyi yarışırdık sizinle.

btrcixx isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 06-12-2014   #7
yakamoz

yakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üyeyakamoz Süper Üye

şaka mı bu yazdıklarınız ciddi mi anlayamadım...

esasen ciltletmek önemli diil benim için...ki...cilt bilgim var... kendim baştan sona sökülmüş bir kitabı ciltleyebilirim ama uğraşmıyorum taradıktan sonra bitiyor işim kitapla...

şöyle yapalım...siz başlayın isterseniz...yeneceğinizden eminim...

Alt 06-13-2014   #8
mursa

mursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 335
Tecrübe Puanı: 155714290
mursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üye

Sevgili yakamoz, ciltleme konusunda bilgi paylaşabilir misin ? Kolay mıdır ya da gerçekten eskisi gibi ya da en azından düzgün bir şekilde saklayabilmek mümkün oluyor mu ?

mursa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 06-13-2014   #9
yakamoz

tabii sevgili mursa;

bunun için bazı malzemelere ihtiyacımız olacak...

bir adet fırça

mengene olarak kullanabileceğiniz bir adet şuna benzer bir alet;

bir adet kağıt tutkalı

ben tek tek bütün sayfaların söküldüğünü düşünerek yazdım bunu...
ondan sonrası kısaca;
düzgün bir şekilde kitabın sırtı dışarıya gelecek şekilde mengeneye sıkıştırılır ve hafifçe tutkal sürülür... ardından bir süre kuruyana kadar bu şekilde bekletirsiniz...

en sonunda da kapağını geçirerek yapıştırırsınız...

bikaç pratikle kendi kitaplarınızı zevkle ciltleyebilirsiniz...

Alt 06-13-2014   #10
R13VoLutioN

R13VoLutioN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 146
Tecrübe Puanı: 138857031
R13VoLutioN Süper ÜyeR13VoLutioN Süper ÜyeR13VoLutioN Süper ÜyeR13VoLutioN Süper ÜyeR13VoLutioN Süper ÜyeR13VoLutioN Süper ÜyeR13VoLutioN Süper ÜyeR13VoLutioN Süper ÜyeR13VoLutioN Süper ÜyeR13VoLutioN Süper ÜyeR13VoLutioN Süper Üye

Alıntı:
btrcixx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İpod ya da iphone marka bir cihazın varsa ,app storedan %100 bedavaya ,sadece telefonun arka kamerasını kullanarak kitap tarayabilirsiniz.Benim 5. nesil 16 gb ipodum var.Ne yazık ki sonradan farkettim, arkada kamerasının olmadığını.Yoksa çok manyak güzel bir uygulamaydı.Ön kamerayla tarama olmuyor.Bu dediklerimi yabana atmayın.Ben şahsen ipodun ön kamerası 1.4 megapiksel olduğu halde,memnunum kamerasından.Arka kamerası olan modeller işini görecektir.Ama tabi ki canınız ,dijital kamera satın almak istiyorsa, elbette ki çok doğru bir karar vermiş olursunuz.
Düzenleme: Yazmayı unutmuşum uygulamanın adını; My Scans
Sayfa kenarlarını düzeltebiliyorsunuz.Tek sorun şu ki sayfaları tek tek pdf şeklinde oluşturuyor.Tek sayfa pdf dosyaları birleştiren bir programla ,tek elde toplanır pdfler ve fıstık gibi bir kitap tarama olur.
Her ne kadar İOS cihazlar ve app store için demişseniz de programın adı nedir öğrenebilir miyim Android için Cam Scanner diye bir program var ama ingilizce olduğu program kullanımı benim için pek kolay olmuyor

Bizi yanlış yola sevkeden soysuzlar bilirsiniz ki,
çok kere din perdesine bürünmüşler, sâf ve temiz
halkımızı hep din kuralları sözleriyle aldata gelmişlerdir.

R13VoLutioN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler