Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar  

Go Back   Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar > Eski Kitaplarım Genel Bölüm > Düzenlenecek - Taranacak Kitaplar Bölümü

Seçenekler
Alt 05-15-2012   #1
ads

ads - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 127
Tecrübe Puanı: 167779107
ads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üye
Standart Düzenlenenler Bölümü

Sevgili dostlar,
Yeni eklenen "Mobi, Epub ve Lit" formatındaki kitaplar başlığıyla yeni bir meşgaleye daha kavuştuk. Bundan sonra taranan ve paylaşılan kitaplar kadar onların düzenlemesi (sayfa no'su, üst bilgi-alt bilgiden arındırılıp, dipnot ve başlıklara link verilmesi vb. detaylar) önem kazanıyor.

Tabi benim görüşüme göre düzenlenmesi gerekenler sadece mobi, epub ve lit formata dönüştürlenler değil bildiğiniz gibi web ortamında bulunan pek çok pdf formatındaki taramada cümle aralarına sıkışan sayfa no, üst bilgi alt bilgi ve karman çorman yerlerde bulunan dipnot açıklamaları okuma zevkini baltalıyor.

Benim önerim Tarayacaklarım başlığı gibi bir de Düzenlenecekler başlığı açılmasıdır. Bu başlık altında görev paylaşımı ve kitap seçimi yaparak web'de kolay kolay bulunmayan "nitelikli" paylaşımlarla farkımızı ortaya koyabiliriz diye düşünüyorum.

ads isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 05-15-2012   #2
25Temmuz

25Temmuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 75
Tecrübe Puanı: 125599260
25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye25Temmuz Süper Üye

Bölüm açılmıştır hayırlı olsun

25Temmuz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 05-15-2012   #3
ads

ads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üye

Önerimi dikkate aldığınız için teşekkür ederim 25Temmuz.
Yeni bölüm hepimize hayırlı olsun.

Evde tarayıcısı olmadığı için katkıda bulunamıyorum diye üzülen bütün dostları bu başlık altında toplanmaya çağırıyorum. Tarayan arkadaşların emeklerini, düzenlemelerimizle taçlandıralım. Okunmaz haldeki karman-çorman eski taramaları yeniden düzenleyerek ekütüphanemize kazandıralım.

Alt 05-15-2012   #4
adivar

adivar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 113
Tecrübe Puanı: 2618028
adivar Süper Üyeadivar Süper Üyeadivar Süper Üyeadivar Süper Üyeadivar Süper Üyeadivar Süper Üyeadivar Süper Üyeadivar Süper Üyeadivar Süper Üyeadivar Süper Üyeadivar Süper Üye

Alıntı:
ads Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Önerimi dikkate aldığınız için teşekkür ederim 25Temmuz.
Yeni bölüm hepimize hayırlı olsun.

Evde tarayıcısı olmadığı için katkıda bulunamıyorum diye üzülen bütün dostları bu başlık altında toplanmaya çağırıyorum. Tarayan arkadaşların emeklerini, düzenlemelerimizle taçlandıralım. Okunmaz haldeki karman-çorman eski taramaları yeniden düzenleyerek ekütüphanemize kazandıralım.
çok güzel düşünüyorsun ads, bu şekilde fark yaratılabilir. tarayıcısı olmayanların da bahanesi ortadan kalkar puanlama ile taçlandırılırsa.

Alt 05-20-2012   #5
Mandos

Mandos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 255
Tecrübe Puanı: 23216001
Mandos Süper ÜyeMandos Süper ÜyeMandos Süper ÜyeMandos Süper ÜyeMandos Süper ÜyeMandos Süper ÜyeMandos Süper ÜyeMandos Süper ÜyeMandos Süper ÜyeMandos Süper ÜyeMandos Süper Üye

Güzel bir bölüm açılmış.Ads teşekkürler. Ben indirdiğim kitapları Finereader ile word e çeviriyor ve okuyarak düzenliyorum.Böylelikle hem kitabı okumuş oluyorum hem de benim gibi heyecanla bu kitapları indirip karman çorman bölümlerle kafası bulanan arkadaşlara temiz bir kitap sunmaya çalışıyorum.Şimdi düzenlediğim kitapları (tabi sadece okuduklarım olarak) epub ve mobi formatına da çevireceğim...Hepinize saygılarımı sunuyorum. Siteye de başarılar diliyorum...

Mandos isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 05-20-2012   #6
ads

Alıntı:
Mandos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Güzel bir bölüm açılmış.Ads teşekkürler. Ben indirdiğim kitapları Finereader ile word e çeviriyor ve okuyarak düzenliyorum.Böylelikle hem kitabı okumuş oluyorum hem de benim gibi heyecanla bu kitapları indirip karman çorman bölümlerle kafası bulanan arkadaşlara temiz bir kitap sunmaya çalışıyorum.Şimdi düzenlediğim kitapları (tabi sadece okuduklarım olarak) epub ve mobi formatına da çevireceğim...Hepinize saygılarımı sunuyorum. Siteye de başarılar diliyorum...
Aramıza hoşgeldiniz sayın Mandos.
Düzenlediğiniz Epub ve mobi formatındaki kitapları da forumumuzda görmekten mutluluk duyarız.
Tecrübelerimizi ve birikimlerimizi birbirimize aktarmak için açtığımız [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]nda düzenlemesine devam edilen ve bittikten sonra paylaşılacak kitapları belirtiyoruz.
Ayrıca düzenlerken hangi programları, nasıl kullandığımızı ve en iyi sonucu nasıl elde edebileceğimizi tartışıyoruz.

Alt 05-20-2012   #7
enginel

User ID:

Sevgili forumdaşlar,forumda bu düzenleme işini yapacak arkadaşlarımız var,özellikle worrd dosyaları varsa burada bildirin,o arkadaşlar da biraz çalışsın ve iyice geliştirsinler kendilerini...

Alt 05-23-2012   #8
JimPhelps

JimPhelps - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 76
Tecrübe Puanı: 214748371
JimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper Üye

Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar,

Bir kaç gün süren bir iş gezisi sonunda en arzu ettiğim bölümde sizlerle bir arada olmak çok güzel.

Forumlarda paylaşılan kitapların, mübalağasız söylüyorum, %90'nı elden geçmek istiyor.

E-Kitap ile ilgilenmeye başladığım günden beri e-kitapların adı üzerinde kitaba benzemesi gerektiğini savundum, karınca kararınca bir takım düzenlemeler yapıp paylaştım.

Şimdi sizlerle el ele daha güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum.

Bence e-kitap formatları artıyor ama esas olan format pdf olmalı düzenli bir pdf dosyayı istenilen formata çevirmek daha kolay.

Vakit bulur bulmaz Excel ile dosyadaki istenilmeyen kısımlar (sayfa numarası, yazar adı, kitap ad vb.) nasıl temizlenir isimli bir çalışma yayınlamak istiyorum.

Umarım işinize çok yarayacaktır.

Şimdilik sevgiyle kalın.

JimPhelps isimli Üye şuanda  online konumundadır

Alt 05-24-2012   #9
ads

Düzenlemelere gönüllü olup da (ben dahil) teknik konulara vakıf olmayan çok sayıda arkadaşımız var.
Paylaşacağınız yordamlar sayesinde düzenleme konusunda uzmanlığa yaklaşabileceğimize inanıyorum.
Bizimle paylaşacağınız Excel ile düzenleme yöntemlerini merakla bekliyorum.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler