Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar  

Go Back   Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar > Eski Kitaplarım Genel Bölüm > Düzenlenecek - Taranacak Kitaplar Bölümü > Kitap Tarayanın Takım Sandığı

Seçenekler
Alt 05-26-2012   #11
secretdream

secretdream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 232
Tecrübe Puanı: 71532942
secretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üye

Alıntı:
JimPhelps Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hayır hocam bir ayar hatası değil, Excel ' - ' işaretlerini bazen formül olarak algılıyor. Sonraki kelime fonksiyon listesinde olmadığından hata mesajı veriyor.

Bu tür sıkıntı çok çıkarsa metin dosyasında Bul / Değiştir ile ' - ' işaretlerini siliyorum.
teşekkür ediyorum ilginiz için...

tüm satırlardan '-' işaretini kaldırmayı tercih etmem açıkçası...onun yerine, excelin formül olarak görmeyeceği başka bir işaret bulmam lazım...deneme yanılma yöntemiyle bir şeyler çıkar herhalde.....
çünkü anlattığınız yöntem öyle kolay vazgeçilesi bir yöntem değil...

secretdream isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 06-17-2012   #12
lastconan

lastconan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 405
Tecrübe Puanı: 3520901
lastconan Süper Üyelastconan Süper Üyelastconan Süper Üyelastconan Süper Üyelastconan Süper Üyelastconan Süper Üyelastconan Süper Üyelastconan Süper Üyelastconan Süper Üyelastconan Süper Üyelastconan Süper Üye

Kitap düzenlemeye bu yöntemle başlıyorum. Çok zaman kazandırıyor.

Teşekkürler üstad.

Alt 10-31-2012   #13
devinim

User ID: 362
Tecrübe Puanı: 6
devinim Yeni Üye

Çok çok akıllıca, tebrikler hocam.

devinim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 11-02-2012   #14
btsamim

User ID: 3007
Tecrübe Puanı: 214748369
btsamim Süper Üyebtsamim Süper Üyebtsamim Süper Üyebtsamim Süper Üyebtsamim Süper Üyebtsamim Süper Üyebtsamim Süper Üyebtsamim Süper Üyebtsamim Süper Üyebtsamim Süper Üyebtsamim Süper Üye

secretdream yapıtıracagın alanı text mod olarak ayarlarsan o sıkıntıdan kurtulursun

btsamim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 11-02-2012   #15
secretdream

secretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üye

"Hücreleri Biçimlendir" altında "metin" şıkkı var ...onu mu kast ediyorsun?

Yaşamak Hayatın Tek Amacıdır
..Hangi dünyayı kurtarmak istiyorsunuz? Kendi projeksiyonunuzun dünyasını mı? Onu kendiniz kurtarın. Benim dünyamı mı? Benim dünyamı bana gösterin de ben onun icabına bakayım. Kendimden ayrı, kurtarıp kurtarmamakta özgür olduğum bir dünyadan haberim yok. Tüm dünyanın sizden kurtarılmaya ihtiyacı varken dünyayı kurtarmak sizin ne işinize? Sahneden çıkın ve görün bakalım kurtarılacak bir şey kalmış mı?

Alt 11-21-2012   #16
nightstalker

nightstalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 14900
Tecrübe Puanı: 0
nightstalker Yeni Üye

Alıntı:
secretdream Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
"Hücreleri Biçimlendir" altında "metin" şıkkı var ...onu mu kast ediyorsun?
Evet, arkadaş bunu kastetmiş. En üstteki "B" sütununa tıklayınca bütün sütun seçili olur. Bu şekilde yaparsanız her bir satır için ayrı ayrı "metin" seçmek zorunda kalmazsınız.

nightstalker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 11-22-2012   #17
secretdream

Alıntı:
nightstalker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Evet, arkadaş bunu kastetmiş. En üstteki "B" sütununa tıklayınca bütün sütun seçili olur. Bu şekilde yaparsanız her bir satır için ayrı ayrı "metin" seçmek zorunda kalmazsınız.
iyi o zaman basit bir çözümü varmış..bazı kitaplarda oluyor bazısında olmuyor zaten...

Yaşamak Hayatın Tek Amacıdır
..Hangi dünyayı kurtarmak istiyorsunuz? Kendi projeksiyonunuzun dünyasını mı? Onu kendiniz kurtarın. Benim dünyamı mı? Benim dünyamı bana gösterin de ben onun icabına bakayım. Kendimden ayrı, kurtarıp kurtarmamakta özgür olduğum bir dünyadan haberim yok. Tüm dünyanın sizden kurtarılmaya ihtiyacı varken dünyayı kurtarmak sizin ne işinize? Sahneden çıkın ve görün bakalım kurtarılacak bir şey kalmış mı?

Alt 11-22-2012   #18
hozkara

User ID: 498
Tecrübe Puanı: 6
hozkara Yeni Üye

Açıklama ve paylaşım için teşekkür ederim.

hozkara isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 03-01-2014   #19
lemaynak

User ID: 22736
Tecrübe Puanı: 5
lemaynak Yeni Üye

çok pratik bir çözüm harika

lemaynak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 03-03-2014   #20
buluti

User ID: 16878
Tecrübe Puanı: 61339
buluti Süper Üyebuluti Süper Üyebuluti Süper Üyebuluti Süper Üyebuluti Süper Üyebuluti Süper Üyebuluti Süper Üyebuluti Süper Üyebuluti Süper Üyebuluti Süper Üyebuluti Süper Üye

üstad eline sağlık sonunda ne amaçla bu yazıyı yazdığını anladım şimdi benim aklıma da şu sorun takıldı : şimdi metini txt ye çevirdik ve notepad a kopyaladık sayfa düzeni yada dizgisi de kaybolmuyor mu? yeniden sayfa düzeni verirken o sayfa numaraları benim çok işime yarıyor o kısımın altından wordda sayfa sonu işaretlemesi yapıyorum eğer sayfa numaralarını silersek yeniden tüm kitabın sayfa düzenini yapmak zorunda kalmaz mıyız ?

buluti isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Etiketler
düzenleme, e-kitap, excel, www.eskikitaplarim.com

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler