Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar  

Go Back   Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar > Eski Kitaplarım Genel Bölüm > Düzenlenecek - Taranacak Kitaplar Bölümü > Kitap Tarayanın Takım Sandığı

Seçenekler
Alt 08-01-2012   #21
armoni

User ID: 1535
Tecrübe Puanı: 7
armoni Yeni Üye

Atlantis programında hazırlanan epublar Adobe - Digital Editions'ta ve Reeder'da(Reeder 2 değil) türkçe karakter sorunu yaşıyor. Bu sorunu çözebilen var mı yoksa sadece bende mi oluyor?

armoni isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 08-01-2012   #22
secretdream

secretdream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 232
Tecrübe Puanı: 71532943
secretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üye

Alıntı:
armoni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Atlantis programında hazırlanan epublar Adobe - Digital Editions'ta ve Reeder'da(Reeder 2 değil) türkçe karakter sorunu yaşıyor. Bu sorunu çözebilen var mı yoksa sadece bende mi oluyor?
ADE ve kitabın okunduğu cihaz İ,ş,ğ, harflerini (Tr karakterleri ) tanımadığından oluyor bu...

atlantis ile epub yaparken "embed fonts" seçeneği seçili olursa, sorun çıkmaz...(fontlar epuba gömülmüş olduğundan)..

Yaşamak Hayatın Tek Amacıdır
..Hangi dünyayı kurtarmak istiyorsunuz? Kendi projeksiyonunuzun dünyasını mı? Onu kendiniz kurtarın. Benim dünyamı mı? Benim dünyamı bana gösterin de ben onun icabına bakayım. Kendimden ayrı, kurtarıp kurtarmamakta özgür olduğum bir dünyadan haberim yok. Tüm dünyanın sizden kurtarılmaya ihtiyacı varken dünyayı kurtarmak sizin ne işinize? Sahneden çıkın ve görün bakalım kurtarılacak bir şey kalmış mı?
secretdream isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 08-02-2012   #23
armoni

User ID: 1535
Tecrübe Puanı: 7
armoni Yeni Üye

Alıntı:
secretdream Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ADE ve kitabın okunduğu cihaz İ,ş,ğ, harflerini (Tr karakterleri ) tanımadığından oluyor bu...

atlantis ile epub yaparken "embed fonts" seçeneği seçili olursa, sorun çıkmaz...(fontlar epuba gömülmüş olduğundan)..
Hocam Teşekkürler 2.5 yıldır calibre de bir sürü ayarla uğraşıyordum

armoni isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 08-02-2012   #24
secretdream

secretdream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 232
Tecrübe Puanı: 71532943
secretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üye

Alıntı:
armoni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hocam Teşekkürler 2.5 yıldır calibre de bir sürü ayarla uğraşıyordum
işinizi görmesine sevindim...

Yaşamak Hayatın Tek Amacıdır
..Hangi dünyayı kurtarmak istiyorsunuz? Kendi projeksiyonunuzun dünyasını mı? Onu kendiniz kurtarın. Benim dünyamı mı? Benim dünyamı bana gösterin de ben onun icabına bakayım. Kendimden ayrı, kurtarıp kurtarmamakta özgür olduğum bir dünyadan haberim yok. Tüm dünyanın sizden kurtarılmaya ihtiyacı varken dünyayı kurtarmak sizin ne işinize? Sahneden çıkın ve görün bakalım kurtarılacak bir şey kalmış mı?
secretdream isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 10-08-2012   #25
spiderh

spiderh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 6440
Tecrübe Puanı: 83583873
spiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üye

Abby ve Libre Office ikilisi. e-pub'a çevirmeden pek anlamam ama "Libre Office"te e-pub'a çeviren bir eklenti de mevcut. Libre Office'i MS Office ayarında fakat ücretsiz bir program arayanlar için şiddetle tavsiye ederim, tabi Linux ve Mac'te de çalışabilmesi cabası.

Alt 10-21-2012   #26
mursa

mursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 335
Tecrübe Puanı: 155714290
mursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üye

Bu programı doğrudan düzenleme yapmak için kullanmak istiyordum ancak türkçe dilbilgisi düzenleme olmadığından ne yazık ki kullanamadım.
Şimdi libreoffice'e bakacağım bakalım onda var mı ?

mursa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 10-21-2012   #27
lerzesiz

lerzesiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 131
Tecrübe Puanı: 214748370
lerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üyelerzesiz Süper Üye

Bu bölümün sitenin "Kitap Tarayanın Takım Sandığı" bölümünde açılması daha uygun olurdu, sanırım. Çünkü sitedeki bu bölümde kitap taramak isteyen kişiler için kolaylıklar sunan bir çok ipuçları var.

Ayrıca Wondershare programını da pdf çevirmek isteyenler için mutlaka denenmesi gerek bir program olduğunu rahatça söyleyebilirim.

lerzesiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 10-21-2012   #28
spiderh

spiderh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 6440
Tecrübe Puanı: 83583873
spiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üye

Alıntı:
mursa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu programı doğrudan düzenleme yapmak için kullanmak istiyordum ancak türkçe dilbilgisi düzenleme olmadığından ne yazık ki kullanamadım.
Şimdi libreoffice'e bakacağım bakalım onda var mı ?
Libre Office'in "Zemberek" isimli bir eklentisi var ve Türkçe imla denetimi yapmamızı sağlıyor. Gerçi ben pek imla denetimi uygulamam dökümanlarıma. "En iyi denetim gözümün denetimidir" sonuçta

Alt 10-21-2012   #29
mursa

mursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 335
Tecrübe Puanı: 155714290
mursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üyemursa Süper Üye

Dediğin doğru aslında ama en azından dokümanı takip ederken altı çizilmiş yerlere dikkat etmemizi sağlaması açısından işime geliyor. Aksi taktirde tamamını okumam gerekiyor ki okumayı daha sonra yaptığım için bu pek hoş olmuyor...

Şimdi bakıyorum dediğine...

Teşekkürler...

mursa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 10-23-2012   #30
Zeppy

Zeppy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 5601
Tecrübe Puanı: 2090
Zeppy Süper ÜyeZeppy Süper ÜyeZeppy Süper ÜyeZeppy Süper ÜyeZeppy Süper ÜyeZeppy Süper ÜyeZeppy Süper ÜyeZeppy Süper ÜyeZeppy Süper ÜyeZeppy Süper ÜyeZeppy Süper Üye

Elimde kötü taranmış bir pdf var. Bilgisayardan açınca o kadar farkettirmiyor ama cihaza atınca okunmayacak durumda oluyor. Harfler arasında çok boşluklar var :/ Onu hangi programla çözebilirim?

Zeppy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Etiketler
düzenleme, düzenlenecekler, solid converter, tarama

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler