Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar  

Go Back   Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar > Eski Kitaplarım Genel Bölüm > Düzenlenecek - Taranacak Kitaplar Bölümü > Kitap Tarayanın Takım Sandığı

Seçenekler
Alt 05-20-2012   #1
ads

ads - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 127
Tecrübe Puanı: 163799429
ads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üye
Lightbulb Düzenlerken Kullandığımız Programlar

Solid Converter PDF v7.2 build 1136

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

şifre:Warezmaster

PDF'leri word, text ve html gibi formatlara dönüştürmekte Abby Fine Reader'dan daha iyi sonuç veriyor. Ancak hatırlatmakta fayda var. Solid ile dönüştüreceğiniz Pdf'in metni taranabilen şekilde kaydedilmiş olması gerekiyor. Program resim olarak kaydedilmiş Pdf'lerde stabil çalışmıyor.

Kurulum:
1-Kurulum bittikten sonra programı açmayın.
2-Crack dosyasını programın kurulu olduğu dizine kopyalayın ve crack dosyasını çalıştırın
3-Vista veya Win7 kullananlar crack dosyasına sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır tik'ine tıkladıktan sonra çalıştırmalı
4-Artık işlem tamam, herkese kolay gelsin

Alt 05-20-2012   #2
ads

ads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üyeads Süper Üye
Lightbulb Atlantis Word Processor

Sayın Secretdream'den alıntıdır.

Atlantis Word Processor, program dili ingilizce olsa da, word dosyalarından epub oluşturmak için ideal bir program...

Word dosyasında yapılan tüm biçimlendirmeleri olduğu gibi tanıyıp (içindekiler tablosu,bookmarklar ..) epub dosyasına dönüştürebilmekte...program pdf dosyalarını açmıyor...ama bunun dışında,calibreye göre daha pratik bir program...

font gömmek istiyorsanız, tek tıkla yine bu programla yapabiliyorsunuz...

programı aşağıdan indirebilirsiniz..serial içindedir...

Alt 05-20-2012   #3
DehaMuhtar

User ID: 97
Tecrübe Puanı: 14801960
DehaMuhtar Süper ÜyeDehaMuhtar Süper ÜyeDehaMuhtar Süper ÜyeDehaMuhtar Süper ÜyeDehaMuhtar Süper ÜyeDehaMuhtar Süper ÜyeDehaMuhtar Süper ÜyeDehaMuhtar Süper ÜyeDehaMuhtar Süper ÜyeDehaMuhtar Süper ÜyeDehaMuhtar Süper Üye

Teşekkürler sayın ads, bu bölüme ben de birkaç katkıda bulunmak isterim, dökümanları hazırladıkça burada paylaşırım.

DehaMuhtar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 05-21-2012   #4
ads

Alıntı:
DehaMuhtar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Teşekkürler sayın ads, bu bölüme ben de birkaç katkıda bulunmak isterim, dökümanları hazırladıkça burada paylaşırım.
Sağolun, sayın Deha Muhtar. Bu başlık altında paylaştığımız yol-yordam sayısı arttıkça düzenleme-çeviri işleri için en verimli yöntemleri belirleme fırsatımız olur.

ads isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 05-21-2012   #5
secretdream

secretdream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 232
Tecrübe Puanı: 66069945
secretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üye
Standart Abbyy PDF Transformer 3.0

Bu bölümde olması daha uygun herhalde..

Abbyy PDF Transformer 3.0

Alıntı:
secretdream Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
pdf dönüştürmek için kullandığım temel programlardan biridir...

3.0 versiyonu

secretdream isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 05-21-2012   #6
kutuphaneci

kutuphaneci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 72
Tecrübe Puanı: 214748372
kutuphaneci Süper Üyekutuphaneci Süper Üyekutuphaneci Süper Üyekutuphaneci Süper Üyekutuphaneci Süper Üyekutuphaneci Süper Üyekutuphaneci Süper Üyekutuphaneci Süper Üyekutuphaneci Süper Üyekutuphaneci Süper Üyekutuphaneci Süper Üye

Teşekkürler ads çok güzel bir işe soyunmuşsun ve program, bilgi desteği sunuyorsun. Kolay gelsin diyorum. Tarayamıyoruz diyenler adivar'ın çağrısına kulak verin. Okuyarak düzeltilmiş bir kitap yapan, tarayan kadar önemli bir iş yapmıştır. Bence adları yanyana yazılmalı. Bu işlem bence edebi eserlerde uygulanmalı bu tür eserlerde sayfa bağlantısı o kadar önemli değil, dipnot bağlantısı yok gibi. Ama bir tarih araştırmasının dipnot ve sayfa bağlantısınıdan koparılması uygun olmaz. Bir araştırmacı, öğrenci bir eserden aldığı referans bilgisini dönüp o kitapta aynı sayfa aynı dipnot numarasında bulmalı diyorum.
Ben kitap tararken mutlaka renkli ön ve arka kapak koyarım. Benim yaptığım kitapların önünde i ii iii şeklinde roma rakkamlı bölüm yoksa kitabın sayfası ile yukarda PDF nin gösterdiği sayfa aynıdır, buna dikkat ederim, uymazsa boş sayfalardan ekler çıkarırım.
İlk 150 kitabımı okuyarak düzelttim. Ömrümün yetmeyeceğini anlayınca yöntem değiştirdim. Laf uzadı kolay gelsin diyorum elimden gelen yardımı yaparım.

kutuphaneci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 05-22-2012   #7
secretdream

secretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üye

Epub yapmak için Atlantis Word Processor programının calibre yerine kullanılmasının yaygınlaşmasını diliyorum...
bu tavsiyeme uyup programı kullanan ve güzel çalışmalar yapan ads 'yi tebrik ediyorum...
baştan savma epublardan yakın bir zamanda kurtulmak dileğiyle...

sayın kütüphaneci, halihazırda,yaptığınız ,resim bazlı taramalar da ocr okumasından yüzde 90 başarıyla geçiyor...yani direkt text olarak da kaydedebilirsiniz...satır satır okuyarak düzeltme yapmadan da gayet okunabilir kitaplar yapabiliyorsunuz...

Alt 05-22-2012   #8
DehaMuhtar

User ID: 97
Tecrübe Puanı: 14801960
DehaMuhtar Süper ÜyeDehaMuhtar Süper ÜyeDehaMuhtar Süper ÜyeDehaMuhtar Süper ÜyeDehaMuhtar Süper ÜyeDehaMuhtar Süper ÜyeDehaMuhtar Süper ÜyeDehaMuhtar Süper ÜyeDehaMuhtar Süper ÜyeDehaMuhtar Süper ÜyeDehaMuhtar Süper Üye

Sayın secretdream, paylaşımlarınızdaki kaliteyi farkeden biri olarak, epub ve ocr konusunda birşeyler söylemek istiyorum: Ben şahsım adına kitapları pdf ve orjinal haliyle paylaşıyorum, tabi ki epub gibi artı bir format daha olması gereklidir. Orjinalini yayınlamamın nedeni şudur: Şimdi bizlerin elinde ekitap okuyucu olarak belki küçük boyutlu kindle vs.. var (bende ki 6 inç küçük mesela), ancak bu ilerde de hep böyle küçük kindleler kullunacağız anlamına gelmiyor. Büyük kitapokuyucular sağda solda uçuşacak bir zaman sonra, o zaman taradığımız kitabı olduğu gibi okuyacağız, tam anlamıyla kitabın kendisini. Örneğin kindle dx ler bu konuda çok iyi, kullanan arkadaşlar kitabın nasıl olduğuna aldırış bile etmiyorlar.(Sayın kütüphaneci işin çok farklı bir yönüne değinmiş, hiç aklıma gelmemişti çok doğru bir tespit).
Orjinallerini paylaşmamın nedenini açıkladım sadece, Ancak sizin yaptıklarınızı daha öncede belirttim, takdir ediyorum. Kitap taramak kadar zahmetli bir iş, inşallah büyük bir kitap okuyucunuz olsa bile bu çalışmalarınızı devam ettirirsiniz
Atlantis programını kullandım çok başarılı gerçekten, bu konuya ağırlık vermemiz gerekir, kullanımını yaygınlaştırmak için, eğer biraz anlatım yapabilirseniz, resimli anlatım kısmında yayınlarız, kullanacaklara yardımı olur.

DehaMuhtar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 05-22-2012   #9
secretdream

sayın dehamuhtar, mesele, kindle ın boyutlarının küçük olması değil,
epub denilen bu formatın başlıbaşına kitap formatı olmaya doğru gitmesidir...

platonun devlet adlı 10 kitaplık epub olarak basılmış eserini internette paylaştım...sizde bu kitaptan yararlandığınızda, direkt olarak e-kitab'a gönderme yaparak (sayfa numarası verme derdinden kurtulmuş olarak) daha kolay bir hayata kavuşmuş olursunuz... digital ortamda sayfa nosunun bir anlamı yok...e-kitaplar yaygınlaştıkça, sayfa nosu verme külfetinden kurtulacaksınız o kadar...bir şey kaybetmeyip bir şey kazanmış olacaksınız yani...

ayrıca, bende nook var ve ben daha önce taradığım pdfleri ,o kitap şekilleriyle rahatlıkla okuyordum...yani, epub formatına, rahatım bozuldu diye geçmiş değilim...(kindle ım yok, kitap stilli pdf yi neden düzgün göstermiyor bilmiyorum,kindle ı beklemektense nook almanızı tavsiye edebilirim..)...

not 1: epub da sayfa nolarıyla düzenlenebilir...ama tercihim bu yönde değil...öyle yapmak isteyen öyle yapar...

not 2:ben bütün düzenlemelerimi word ile yapıp Atlantis ile kaydediyorum...
yukarıda adsnin benim mesajımı alıntıladığı atlantis resminde nasıl kaydedileceğini göstermiştim zaten..bunun ötesinde atlantis ile ilgili özel ne anlatılabilir bilmiyorum...(asıl iş word düzenlemesinde) ama birisinin bir sorusu olursa yardımcı olmaya çalışırım...

Konu secretdream tarafından (05-22-2012 Saat 16:27 ) değiştirilmiştir..

Alt 05-22-2012   #10
secretdream

Atlantis Word Processor hakkında bir uyarı vereyim..hep söyleyeceğim unutuyorum...

eğer belgenizin içinde tablo varsa, Atlantis onları tablo olarak algılamaz...(ben genelde, tabloların resmini çekip koyuyorum..ama çok tablolu bir belgeyse,dönüşüm için Atlantis pek pratik olmayabilir)...

Etiketler
düzenleme, düzenlenecekler, solid converter, tarama

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler