Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar  

Go Back   Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar > Eski Kitaplarım Genel Bölüm > Düzenlenecek - Taranacak Kitaplar Bölümü > Düzenlenecekler - Tüm Bölümler İçin

Seçenekler
Alt 08-22-2013   #21
spiderh

spiderh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 6440
Tecrübe Puanı: 83583872
spiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üye

Allah'a şükür spoiler takıntım yok. Her ne olursa olsun bir kitap ya da filme tam konsantre olup sanki hiç okumamış ya da izlememiş gibi davranabiliyorum İsterse birisi konuyu baştan sona bana anlatsın, hiç farketmez.

Çünkü ben özellikle kitaplarda detayları seviyorum. Her kim olursa olsun anlatarak bana detayları aktaramayacağına göre o kitaptan alacağım zevki de baltalayamaz demektir.

Alt 08-22-2013   #22
Son_Silahsor

Son_Silahsor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 22097
Tecrübe Puanı: 214748368
Son_Silahsor Süper ÜyeSon_Silahsor Süper ÜyeSon_Silahsor Süper ÜyeSon_Silahsor Süper ÜyeSon_Silahsor Süper ÜyeSon_Silahsor Süper ÜyeSon_Silahsor Süper ÜyeSon_Silahsor Süper ÜyeSon_Silahsor Süper ÜyeSon_Silahsor Süper ÜyeSon_Silahsor Süper Üye

Daha bir kaç gün önce okunacak fantastik türde, sağlam ve uzun soluklu bir seri ararken aklıma bu seri gelmişti. Hatta bu seriyi adam gibi düzenleyip paylaşan olursa Türkçe e-kitap tarihinin en ses getiren paylaşımı olur diye düşünmüştüm.

Daha sonra acaba paylaşan olmuş mudur deyip arayınca taranıp pek düzenlenmeden paylaşıldığını gördüm.

Gördüm de pek içime sinmedi açıkçası. 10 000'den fazla sayfası olan külliyattan bahsediyoruz sonuçta... Eksik sayfa vs. var mıdır, emin olamadım.

Her neyse işiniz çok zor @Tyrion. Kolay gelsin...

Alt 08-22-2013   #23
JimPhelps

JimPhelps - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 76
Tecrübe Puanı: 214748372
JimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper Üye

Alıntı:
Tyrion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
hocam yanlış anlamışsınız.
örneğin ekşi sözlükte birisi kitap başlığının altına sırf ilgi çekmek için "mustafa kitabın sonunda ölüyor" diye bir şey yazarsa bu spoiler vermek oluyor, ve dolayısıyla bunu okuyan da spoiler yemiş oluyor. tabi böylece kitap okuma zevkiniz baltalanıyor.

ben de o şekilde yedim spoileri, ekşide "wheel of time" başlığındaki entryleri okuyarak. (denemenizi tavsiye etmem)

Alıntı:
spiderh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Allah'a şükür spoiler takıntım yok. Her ne olursa olsun bir kitap ya da filme tam konsantre olup sanki hiç okumamış ya da izlememiş gibi davranabiliyorum İsterse birisi konuyu baştan sona bana anlatsın, hiç farketmez.

Çünkü ben özellikle kitaplarda detayları seviyorum. Her kim olursa olsun anlatarak bana detayları aktaramayacağına göre o kitaptan alacağım zevki de baltalayamaz demektir.

Bu konuda spiderh ' a katılıyorum. Benim içinde kitabın sonunu bilmek çok fark etmez.
Bazen sonunda ne olacağını bilirsem bazı detaylara daha da dikkat ediyorum.

Örneğin Asimov'un kitapları için verilen okuma listeleri beni pek bağlamaz.
Kitapları yayınlandığı sıra ile okumayı, bazı olayların nedenini sonradan öğrenmeyi severim.

Ayrıca bu yaşıma kadar okuyacak bu kadar kitabım olmadığından, okuduğum kitapları tekrar tekrar okuduğum çok olmuştur.

Neyse, eğer bir kitabın sonunu merak ediyorsam, internette kitap hakkında yazılanları değil kitabı okumam gerektiğini sayenizde öğrendim.

Sağlıcakla kalın.

Kim okurdu kim yazardı, Bu düğümü kim çözerdi.

Koyun kurt ile gezerdi, Fikir başka başk olmasa
JimPhelps isimli Üye şuanda  online konumundadır

Alt 08-22-2013   #24
spiderh

spiderh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 6440
Tecrübe Puanı: 83583872
spiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üye

Alıntı:
Son_Silahsor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Daha bir kaç gün önce okunacak fantastik türde, sağlam ve uzun soluklu bir seri ararken aklıma bu seri gelmişti. Hatta bu seriyi adam gibi düzenleyip paylaşan olursa Türkçe e-kitap tarihinin en ses getiren paylaşımı olur diye düşünmüştüm.

Daha sonra acaba paylaşan olmuş mudur deyip arayınca taranıp pek düzenlenmeden paylaşıldığını gördüm.

Gördüm de pek içime sinmedi açıkçası. 10 000'den fazla sayfası olan külliyattan bahsediyoruz sonuçta... Eksik sayfa vs. var mıdır, emin olamadım.

Her neyse işiniz çok zor @Tyrion. Kolay gelsin...
Böyle düşünenlerin başka bir seriye, kısa soluklu olsa da olur, el atmalarını temenni ediyoruz. Bizim gibi kitap düzenleyenlerin işi zorsa eğer, bu yük ancak el ele verilerek hafifletilebilir. Herkes gücü yettiğince bir şeyler yapmaya çalışsa, ortam güllük gülistanlık olurdu. O yüzden de ben teşekkürden çok iş yapılmasını yeğ tutuyorum. Eğer bir iş hoşumuza gidiyorsa, biz de aynı kalitede, daha kaliteli ya da yakın kalitede işler üreterek minnettarlığımızı belirtmiş oluruz. Yoksa salt teşekkür pek bir anlam ifade etmiyor açıkçası.

Alt 08-23-2013   #25
magra

User ID: 22383
Tecrübe Puanı: 0
magra Yeni Üye

Şimdiden kolay gelsin

magra isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 08-31-2013   #26
Esege

User ID: 2185
Tecrübe Puanı: 1391846
Esege Süper ÜyeEsege Süper ÜyeEsege Süper ÜyeEsege Süper ÜyeEsege Süper ÜyeEsege Süper ÜyeEsege Süper ÜyeEsege Süper ÜyeEsege Süper ÜyeEsege Süper ÜyeEsege Süper Üye

Önemli bir hizmet... Kolay gelsin.

Esege isimli Üye şuanda  online konumundadır

Alt 09-02-2013   #27
Tyrion

Tyrion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 16308
Tecrübe Puanı: 187457329
Tyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper Üye

Dünyanın Gözü kitabının düzenlemesi bitmek üzere, en geç Çarşamba akşamına kadar paylaşmış olurum..

Tyrion isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 09-02-2013   #28
balci60

balci60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 12726
Tecrübe Puanı: 198842768
balci60 Süper Üyebalci60 Süper Üyebalci60 Süper Üyebalci60 Süper Üyebalci60 Süper Üyebalci60 Süper Üyebalci60 Süper Üyebalci60 Süper Üyebalci60 Süper Üyebalci60 Süper Üyebalci60 Süper Üye

Sevgili Tyrion, sen düzenleyip paylaşıncaya kadar kendimdekileri okumaya başlamadım. Seninkini dört gözle bekliyorum. Herhelde çok güzel olacak. Kolay gelsin.
Not: epub olarak da paylaşacaksın değil mi?

balci60 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 09-02-2013   #29
Tyrion

Tyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper Üye

Alıntı:
balci60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Tyrion, sen düzenleyip paylaşıncaya kadar kendimdekileri okumaya başlamadım. Seninkini dört gözle bekliyorum. Herhelde çok güzel olacak. Kolay gelsin.
Not: epub olarak da paylaşacaksın değil mi?
epub+mobi bir de becerebilirsem pdf olarak

Alt 10-14-2013   #30
Tyrion

İkinci kitap "Büyük Av" ın düzenlenmiş ilk 10 bölümünü 1. mesaja ekledim. Yakında tamamını düzenleyip ekleyeceğim...

Etiketler
dünyanın gözü, ekitap, robert jordan, zaman çarkı serisi

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler