Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar  

Go Back   Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar > Eski Kitaplarım Genel Bölüm > Düzenlenecek - Taranacak Kitaplar Bölümü > Düzenlenecekler - Tüm Bölümler İçin

Seçenekler
Alt 08-22-2013   #11
spiderh

spiderh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 6440
Tecrübe Puanı: 83583873
spiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üye

Alıntı:
Tyrion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
tüm kitapları okumadan başlangıç kitabını okumak sakıncalı diye biliyorum ben
Tüm kitaplar yayınlanmadan önce çıktı o kitap. Okuma sırasını bilmiyorum tabi. Bir de 13. kitap çok kötü taranmış olarak elimde var, ondan düzenleme olmaz gibi, tekrar taranması gerekiyor, 14. kitap ise daha yeni tamamlandı. Türkçe'ye çevrilmesi 1-2 sene, belki daha fazla zaman alır.

Alt 08-22-2013   #12
Tyrion

Tyrion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 16308
Tecrübe Puanı: 195287095
Tyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper Üye

Alıntı:
spiderh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Tüm kitaplar yayınlanmadan önce çıktı o kitap. Okuma sırasını bilmiyorum tabi. Bir de 13. kitap çok kötü taranmış olarak elimde var, ondan düzenleme olmaz gibi, tekrar taranması gerekiyor, 14. kitap ise daha yeni tamamlandı. Türkçe'ye çevrilmesi 1-2 sene, belki daha fazla zaman alır.
13. kitabın düzenlenmiş hali bende var, balci60 sağolsun. 14. kitap da bu hafta türkçesi çıkacak hocam.

başlangıç kitabıysa kesinlikle ilk olarak okunmaması gerekiyor, internette bayağı bir baktım bu işe.

Tyrion isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 08-22-2013   #13
sentez42

User ID: 7186
Tecrübe Puanı: 4223245
sentez42 Süper Üyesentez42 Süper Üyesentez42 Süper Üyesentez42 Süper Üyesentez42 Süper Üyesentez42 Süper Üyesentez42 Süper Üyesentez42 Süper Üyesentez42 Süper Üyesentez42 Süper Üyesentez42 Süper Üye

Alıntı:
spiderh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İthaki hızlı davrandı hocam çeviri bitti şuan önsiparişte kitap.

Tyrion yine güzel bir işe girişmişsin umarım tamamlayabilirsin bu aralar forum atağa kalktı çok güzel düzenlemeler/paylaşımlar yapılıyor."Yeterli ve kaliteli ebook yok" bahanesi artık tedavülden kalkıyor forum sayesinde.Tarayıcı alma planlarım var bakalım alırsam ben de foruma bir şeyler kazandırırım.

sentez42 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 08-22-2013   #14
Tyrion

Tyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper ÜyeTyrion Süper Üye

Alıntı:
sentez42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İthaki hızlı davrandı hocam çeviri bitti şuan önsiparişte kitap.

Tyrion yine güzel bir işe girişmişsin umarım tamamlayabilirsin bu aralar forum atağa kalktı çok güzel düzenlemeler/paylaşımlar yapılıyor."Yeterli ve kaliteli ebook yok" bahanesi artık tedavülden kalkıyor forum sayesinde.Tarayıcı alma planlarım var bakalım alırsam ben de foruma bir şeyler kazandırırım.
hocam ben de tarayıcı almayı planlıyorum ama katkı vermek sadece kitap taramak demek değil. internette binlerce türkçe düzensiz pdf var, herkes birkaç tanesini düzenleyip epub yapmaya kalksa forum şahlanır. ama herhalde bu iş çok zor sanıldığından kimse uğraşmak istemiyor...

Alt 08-22-2013   #15
sentez42

sentez42 Süper Üyesentez42 Süper Üyesentez42 Süper Üyesentez42 Süper Üyesentez42 Süper Üyesentez42 Süper Üyesentez42 Süper Üyesentez42 Süper Üyesentez42 Süper Üyesentez42 Süper Üyesentez42 Süper Üye

Alıntı:
Tyrion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
hocam ben de tarayıcı almayı planlıyorum ama katkı vermek sadece kitap taramak demek değil. internette binlerce türkçe düzensiz pdf var, herkes birkaç tanesini düzenleyip epub yapmaya kalksa forum şahlanır. ama herhalde bu iş çok zor sanıldığından kimse uğraşmak istemiyor...
Portland Celladı serisini düzenlemeye kalktım ama sonunu getiremedim hocam oldukça zor bir iş düzenleme işi.Yeri geldi koca koca paragrafları elde yazmam gerekti ki kitabı okumak için düzenlediğimden birton spoiler yedim düzenlerken.Ve ortaya da iyi bir şey çıkmadı açıkçası.Belki daha yetenekli olsam heves edip düzenleme işine atılırdım ama o sonuçtan sonra bana uygun değil dedim.Ama tarama işi daha kolay diye düşünüyorum o yüzden en azından o yönde paylaşımlarım olabilir tarayıcı aldığımda.Misal KralKatili Güncesi'ni çok daha fazla kişiye tanıtmak beni oldukça mutlu edecek bir iş olur.

Alt 08-22-2013   #16
JimPhelps

JimPhelps - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 76
Tecrübe Puanı: 214748372
JimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper Üye
Cool

Alıntı:
Portland Celladı serisini düzenlemeye kalktım ama sonunu getiremedim hocam oldukça zor bir iş düzenleme işi.Yeri geldi koca koca paragrafları elde yazmam gerekti ki kitabı okumak için düzenlediğimden birton spoiler yedim düzenlerken.Ve ortaya da iyi bir şey çıkmadı açıkçası.Belki daha yetenekli olsam heves edip düzenleme işine atılırdım ama o sonuçtan sonra bana uygun değil dedim.Ama tarama işi daha kolay diye düşünüyorum o yüzden en azından o yönde paylaşımlarım olabilir tarayıcı aldığımda.Misal KralKatili Güncesi'ni çok daha fazla kişiye tanıtmak beni oldukça mutlu edecek bir iş olur.
Merhaba arkadaşlar,

Geçen gün tyrion'un yazısında da görmüştüm, sentez42 de düzenleme yaparken 'spoiler yedim' diye yazmış.

Bu abinizin cehaletini mazur görün 'spoiler yemek' ne oluyor? Bir açıklarsanız sayenizde sayeban olurum?

Kim okurdu kim yazardı, Bu düğümü kim çözerdi.

Koyun kurt ile gezerdi, Fikir başka başk olmasa
JimPhelps isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 08-22-2013   #17
kindlerr

kindlerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 20939
Tecrübe Puanı: 135773803
kindlerr Süper Üyekindlerr Süper Üyekindlerr Süper Üyekindlerr Süper Üyekindlerr Süper Üyekindlerr Süper Üyekindlerr Süper Üyekindlerr Süper Üyekindlerr Süper Üyekindlerr Süper Üyekindlerr Süper Üye

Alıntı:
JimPhelps Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba arkadaşlar,

Geçen gün tyrion'un yazısında da görmüştüm, sentez42 de düzenleme yaparken 'spoiler yedim' diye yazmış.

Bu abinizin cehaletini mazur görün 'spoiler yemek' ne oluyor? Bir açıklarsanız sayenizde sayeban olurum?
Spoiler yemek spoiler okumak oluyor, spoiler ise bir kitabin, filmin vs. daha once okumamis/seyretmemis olanlar icin rezil edecek kadar anlatildigi yazi da spoiler olarak gecer

kindlerr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 08-22-2013   #18
sentez42

Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,

Senaryoya sahip herhangi bir şeyin gidişatından önceden haberdar olmak demek hocam."Katil uşakmış" örneğin.

Alt 08-22-2013   #19
JimPhelps

JimPhelps - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 76
Tecrübe Puanı: 214748372
JimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper Üye

Alıntı:
kindlerr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Spoiler yemek spoiler okumak oluyor, spoiler ise bir kitabin, filmin vs. daha once okumamis/seyretmemis olanlar icin rezil edecek kadar anlatildigi yazi da spoiler olarak gecer
Alıntı:
Senaryoya sahip herhangi bir şeyin gidişatından önceden haberdar olmak demek hocam. "Katil uşakmış" örneğin.
Eyvallah sevgili dostlar. Sayenizde bir şey öğrendim.
Şimdi bir de şu konuda beni aydınlatın.
Hangi kitap üzerinde düzenleme yaptığınızı nasıl öğrenip, size sonuçları nasıl söylüyorlar?
Herhalde bu işler bizim forum dışında gelişen olaylar.

Kim okurdu kim yazardı, Bu düğümü kim çözerdi.

Koyun kurt ile gezerdi, Fikir başka başk olmasa
JimPhelps isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 08-22-2013   #20
Tyrion

Alıntı:
Eyvallah sevgili dostlar. Sayenizde bir şey öğrendim.
Şimdi bir de şu konuda beni aydınlatın.
Hangi kitap üzerinde düzenleme yaptığınızı nasıl öğrenip, size sonuçları nasıl söylüyorlar?
Herhalde bu işler bizim forum dışında gelişen olaylar.
hocam yanlış anlamışsınız.
örneğin ekşi sözlükte birisi kitap başlığının altına sırf ilgi çekmek için "mustafa kitabın sonunda ölüyor" diye bir şey yazarsa bu spoiler vermek oluyor, ve dolayısıyla bunu okuyan da spoiler yemiş oluyor. tabi böylece kitap okuma zevkiniz baltalanıyor.

ben de o şekilde yedim spoileri, ekşide "wheel of time" başlığındaki entryleri okuyarak. (denemenizi tavsiye etmem)

Etiketler
dünyanın gözü, ekitap, robert jordan, zaman çarkı serisi

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler