Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar  

Go Back   Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar > Eski Kitaplarım Genel Bölüm > Düzenlenecek - Taranacak Kitaplar Bölümü > Kitap Tarayanın Takım Sandığı

Seçenekler
Alt 02-27-2014   #61
lajvard

User ID: 21458
Tecrübe Puanı: 19608061
lajvard Süper Üyelajvard Süper Üyelajvard Süper Üyelajvard Süper Üyelajvard Süper Üyelajvard Süper Üyelajvard Süper Üyelajvard Süper Üyelajvard Süper Üyelajvard Süper Üyelajvard Süper Üye

Alıntı:
halturin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Pdf yapmadığım zaman öyle yapıyorum zaten ama pdf olarak korumak istediğimde tek tek değiştirmem gerekiyor. Finereader'ın editöründe bul var ama bul ve değiştir yok sanırım. Ayrıca word'de bile yapılsa bir liste oluşturup tek tek düzeltmek gerekiyor, bunu birden fazla kelime için ve önceden hazırlanmış bir listeyi kullanarak otomatik yapmak mümkün olsa çok iyi olurdu.

Abby Finereader kullanım kılavuzunda "Kullanıcı Kalıplarını Eğitme" diye bir özellikten söz ediliyor, bunda "birleşik karakterleri öğretme" diye bir özellik var ama benim istediğim işlemi yapıyor mu tam çözemedim, bkz. aşağıdaki linkte s. 74

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]
Aşağıdaki linkteki uygulama ile istediğiniz değişiklikler yapılabilir sanırım.

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

lajvard isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 05-09-2014   #62
Ahbârî

User ID: 27221
Tecrübe Puanı: 132586791
Ahbârî Süper ÜyeAhbârî Süper ÜyeAhbârî Süper ÜyeAhbârî Süper ÜyeAhbârî Süper ÜyeAhbârî Süper ÜyeAhbârî Süper ÜyeAhbârî Süper ÜyeAhbârî Süper ÜyeAhbârî Süper ÜyeAhbârî Süper Üye

benim için çok fayadlı konu oldu. zevkle çoğu mesajı okudum. teşekkür ederim.

Ahbârî isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 11-23-2014   #63
bariss

User ID: 22257
Tecrübe Puanı: 5
bariss Yeni Üye

selamlar. abby'de ocr hatalarını düzenlemek için metni doğrula methodundan başka, daha hızlı bir yol mevcut mudur?

bariss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 12-02-2015   #64
User ID: 32214
Tecrübe Puanı: 4
puan Yeni Üye

Belgede tablo olarak tanıdığı yerlerin tamamını resim olarak seçme şansımız var mı? Yoksa tek tek mi düzeltmek gerekiyor?

puan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 12-09-2015   #65
User ID: 32214
Tecrübe Puanı: 4
puan Yeni Üye

Bir üstteki sorum geçerli olmakla beraber üç soru daha soracağım.

Bir PDF dosyasında her sayfada sağ üst köşede aynı logo ve yazı var. Epub yapacağım için bu yazı ve logo boşu boşuna benim ekranımı işgal edecek. Bunları toplu halde düzenlemenin bir yolu var mıdır? Yani o logo ve yazının hiçbir sayfada olmamasını istiyorum.

Diğer sorum ise bazı PDF'leri Epub'a dönüştürürken PDF'te olmayan linkler çıkıyor. Bu linkler (Sigil'de) genelde ikinci HTML dosyasında yazının en altında çıkıyor. "İçindekiler" bölümü oluşturuyor orada ama bendeki PDF dosyasında içindekiler bölümü yok. Yazıdan rastgele yerleri seçip linkleri oluşturuyor FineReader'da o sayfadaki metni kontrol ettiğimde linkler veya içindekiler gibi bir şey gözükmüyor.
Resimle daha anlaşılır olacağını düşünüyorum. Sigil'de böyle gözüküyor.

Son olarak PDF'ten Epub'a çevirirken Epub 2.0.1 mi seçilmeli yoksa Epub 3 mü? Aralarında dişe dokunur farklar var mı?

Teşekkür ederim

puan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 01-17-2017   #66
Akril

User ID: 49516
Tecrübe Puanı: 0
Akril Yeni Üye

merhaba

ben kitabın sayfalarını fotoğraf makinesi ile çektim. abbyy ile sorunsuz şekilde taratabiliyorum. ancak iki resim arasında iki satır atlıyor.

mesela önceki sayfanın sonu sonraki sayfanın devamı aslında aynı paragrafta yada kesme işaretiyle bölünmüş bir kelime. ama iki sayfayı devamı gibi değil iki satır atlatarak yazıyor. bunun çözümü var mı?

Akril isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 01-18-2017   #67
Akril

User ID: 49516
Tecrübe Puanı: 0
Akril Yeni Üye

şimdi rastgele seçtiğim sayfalarda bir kaç deneme daha yaptım. bazı sayfalarda sayfa sonunu sonraki sayfanın başına bağlıyor, bazılarında da paragraf bırakır gibi iki satır atlatıyor. neye göre böyle yapıyor anlamadım.

Akril isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler