Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar  

Go Back   Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar > Eski Kitaplarım Genel Bölüm > Forumda Konu açma Resimli Anlatımlar

Seçenekler
Alt 10-03-2012   #1
spiderh

spiderh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 6440
Tecrübe Puanı: 83583872
spiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üyespiderh Süper Üye
Lightbulb Şifreli PDF Dosyalarından Görüntü Almak

Şifreli PDF Dosyalarından Görüntü Almak

Merhabalar...

Piyasada PDF dosyalarının şifrelerini kıran bir çok program mevcut. Fakat Acrobat 9.0 ve sonrası programlarda oluşturulan PDF dosyalarında kullanılabilen 256-bit R5 tipi denilen bir şifreleme yöntemi var ki piyasadaki çoğu program bunu kıramıyor. Bunu kırabilen sadece "Eltima Recover PDF Password 3.0" programını gördüm ki kendisi ücretli bir yazılım ve şu an korsanı bulunmuyor. Elinize bu tip bir kitap geçince ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınızdır.

Şifreli kitaplarda eğer PDF üzerinde düzenleme yapmaya, Print almaya vs. izin verilmemişse, normal yollardan o PDF üzerinde bir işlem gerçekleştiremezsiniz. Fakat benim gibi PDF dosyalarında şifrelerden hoşlanmayan ve eline geçen şifreli PDF dosyalarını kırıp öyle arşivine ekleyen tiplerdenseniz, siz de bu uğraşın içine girmişsinizdir zaten.

Eğer bu tip dosyalardan görüntü, kapak vs. almak gerekiyorsa, ve de bu gerçek boyutlarda yapılmak isteniyorsa ek bir programa daha ihtiyacımız olacak. Ben bu iş için "SnagIt 7" programını kullancağım. Siz aynı işi gören istediğiniz bir programı kullanabilirsiniz.

Öncelikle şifreli PDF dosyamızı açalım.

Sizden şifre isteyecek. Şifrenizi girin ve kitabı açın (Ben Foxit Reader kullanıyorum).

Ardından resimde gösterilen ikona tıklayın ki sayfalar ard arda scroll edilebilsin.

Şimdi de "SnagIt" programını çalıştırın. Karşınıza çıkan ekranda resimdeki gibi "Custom Scroll" seçeneğini seçin.

Sonra scroll işlemi sırasında uygulanacak bekleme süresini belirlememiz gerekiyor. Resimdeki gibi "100" değeri yeterli olacaktır.

Şimdi sıra aldığımız görüntüyü hangi formatta kaydedeceğimizi ayarlamaya geldi. Resimdeki gibi bir format seçin. Ben PNG formatını tercih ettim.

Bu yukarıdaki işlemleri her defasında yapmanız gerekmiyor. Bir kere yapmanız yeterli.

Ardından tekrar kitabımıza dönelim ve "CTRL + SHIFT + P" tuşlarına basalım. İkonumuz "+" şekline bürünecek ve bizden bir alan seçmemiz istenecek. Görüntüsünü almak istediğimiz alanı resimdeki gibi seçiyoruz (1. Aşama) ve ardından kaydırma butonunun üzerine gidip bir kere tıklıyoruz (2. Aşama).

Program sayfayı otomatik olarak kaydırmaya başlayacaktır. Sayfanın sonuna gelince (yani biraz geçince) "ENTER" tuşuna basın ve "capture" işlemini sona erdirin.

Karşınıza bir pencere çıkacak ve dosyayı nereye kaydedeceğinizi soracaktır. Yolu ve dosya adını belirterek dosyayı kaydedin.

İşte oldu, bu kadar. Aşağıda görüldüğü gibi kapağımızı istediğimiz boyutta (gerçek boyutunda) elde ettik.

Umarım faydalı olur. Kolay gelsin.

spiderh isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 10-05-2012   #2
JimPhelps

JimPhelps - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 76
Tecrübe Puanı: 214748372
JimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper Üye

Sağol spiderh,

Daha önce paylaştığınız topikten okumuş, faydalanmıştım.

Sonra Abbyy Screenshot Reader'ı kullanmaya başladım.

Şimdi de ayıptır söylemesi şifreleri kaldırıyorum.....

Kim okurdu kim yazardı, Bu düğümü kim çözerdi.

Koyun kurt ile gezerdi, Fikir başka başk olmasa
JimPhelps isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 10-05-2012   #3
kulturelbellek

User ID: 1690
Tecrübe Puanı: 1802
kulturelbellek Süper Üyekulturelbellek Süper Üyekulturelbellek Süper Üyekulturelbellek Süper Üyekulturelbellek Süper Üyekulturelbellek Süper Üyekulturelbellek Süper Üyekulturelbellek Süper Üyekulturelbellek Süper Üyekulturelbellek Süper Üyekulturelbellek Süper Üye

Şimdiye kadar kırılmadık pdf dosyası hiç görmedim. Böyle bir sorununuz olursa dosyayı gönderin şifresini kırıp göndereyim

kulturelbellek isimli Üye şuanda  online konumundadır

Alt 11-26-2013   #4
maho200

User ID: 16738
Tecrübe Puanı: 0
maho200 Yeni Üye

Şifresini bildiğim pdf dosyasını bilgisayarda okuyorum, fakat ebook readerlerde sorun oluyor.Şifreli pdf leri açmıyor.Bunu çözebilirmiyiz.

maho200 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 11-26-2013   #5
JimPhelps

JimPhelps - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 76
Tecrübe Puanı: 214748372
JimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper Üye

ElcomSoft firmasının "Advanced PDF Password Recovery" programıyla şifreyi kaldırmak mümkün.

Nette kısa bir araştırmayla bulabilirsiniz.

Kim okurdu kim yazardı, Bu düğümü kim çözerdi.

Koyun kurt ile gezerdi, Fikir başka başk olmasa
JimPhelps isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 12-03-2013   #6
zamangezgini

zamangezgini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 268
Tecrübe Puanı: 214748371
zamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üye
Standart PDF Dosyalarla ilgili 2 ipucu

[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Sevgili dostlar; yukarıda bağlantısını verdiği sitede online olarak pdf dosyalarınızı dönüştürebilirsiniz. Eğer PDF üzerinde düzenleme yapmaya, Print almaya vs. izin verilmemişse bile güvenli-secured-pdf dosyalarının kilitlerini "unlock pdf" özelliğiyle pdf formattan yine pdf seçimi yaparak kaldırabilirsiniz.

Pdf dosyalardan görüntü, kapak vs. almak gerekiyorsa, ve de bunu istediğiniz boyutlarda yapmak istiyorsanız altta verdiğim portable linkini verdiğim Tracker Software'in PDF-XChangeview programıyla kolaylıkla yapabilirsiniz. Program Türkçedir ve ücretsiz sürümdür. Ayrıntılı anlatım yapamadım. Ama sorusu olanlar özel mesajla sorarsa elimden gelen yardımı yaparım her konuda...

PDF-XChangeview:[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Konu zamangezgini tarafından (12-05-2013 Saat 19:52 ) değiştirilmiştir..
zamangezgini isimli Üye şuanda  online konumundadır

Alt 03-11-2015   #7
alpayekler

User ID: 34458
Tecrübe Puanı: 4
alpayekler Yeni Üye

Dosyanın şifresi kırıldıktan sonra, dosyayı footşop'ta açabilirsiniz... İstediğiniz sayfayı seçer ve jpeg olarak görürsünüz..

alpayekler isimli Üye şuanda  online konumundadır

Etiketler
e-kitap, görüntü, kitap, pdf, print, screen, şifre

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler