Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-29-2014   #7
Mandos

Mandos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 255
Tecrübe Puanı: 44264936
Mandos Süper ÜyeMandos Süper ÜyeMandos Süper ÜyeMandos Süper ÜyeMandos Süper ÜyeMandos Süper ÜyeMandos Süper ÜyeMandos Süper ÜyeMandos Süper ÜyeMandos Süper ÜyeMandos Süper Üye

Lise dönemlerinde 14-15 yıl önce okuduğum içimi cız ettiren Carl Sagan kitabı. Elini attığı her konuyu tane tane insanı coşkuya kaptırarak anlatabilen daha önemlisi öğretebilen büyük bir bilim adamı Carl Sagan. İçimi cız ettiren dedim ya, o dönem nerden bileceğim sahte bilimi ve bu saçmalalıkların esas bilimden çok çok daha fazla olarak insanlara aktarıldığını. Hele bir de şimdi bakalım; tv'leri görüyoruz işte, astronomiyle ilgili bir konu mu tartışılacak, ne lazım fizikçiye, astroma çağır iki tane astrolog, çağır şifre azmanı Çelakıl'ı oldu bitti.
Bu kitabı okuduktan sonra içim cız etmişti, umutsuzluğa düşmüştüm. Carl Sagan'ın diğer kitaplarındaki gibi umutlu bir gelecek çizmiyordu (ya da ben öyle algıladım diyeyim.). Bu kitabı okuyan ve ye okuyacak olanlara Alan Woods ve Tad Grant'in Aklın İsyanı kitabını öneririm. Bilimin kendisinin de bir nevi sahte bilime dönüşümünü oradan okuyabilirler. Mesela Hannes Alfven'in (Plazma Fiziğinin kurucusu) sonsuz evren teorisinin neden yok sayıldığını öğrenebilirler. Bing bang teorisinin gözlemlerle kanıtlanamadığını, sadece matematiksel olarak var olduğunu fakat insanlara nasıl ve neden sadece ve sadece bu teorinin gerçekmiş gibi sunulduğunu görebilirler...

Kitabı paylaştığın için teşekkürler Lentus.

Mandos isimli Üye şimdilik offline konumundadır