Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-22-2013   #23
JimPhelps

JimPhelps - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 76
Tecrübe Puanı: 214748373
JimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper ÜyeJimPhelps Süper Üye

Alıntı:
Tyrion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
hocam yanlış anlamışsınız.
örneğin ekşi sözlükte birisi kitap başlığının altına sırf ilgi çekmek için "mustafa kitabın sonunda ölüyor" diye bir şey yazarsa bu spoiler vermek oluyor, ve dolayısıyla bunu okuyan da spoiler yemiş oluyor. tabi böylece kitap okuma zevkiniz baltalanıyor.

ben de o şekilde yedim spoileri, ekşide "wheel of time" başlığındaki entryleri okuyarak. (denemenizi tavsiye etmem)

Alıntı:
spiderh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Allah'a şükür spoiler takıntım yok. Her ne olursa olsun bir kitap ya da filme tam konsantre olup sanki hiç okumamış ya da izlememiş gibi davranabiliyorum İsterse birisi konuyu baştan sona bana anlatsın, hiç farketmez.

Çünkü ben özellikle kitaplarda detayları seviyorum. Her kim olursa olsun anlatarak bana detayları aktaramayacağına göre o kitaptan alacağım zevki de baltalayamaz demektir.

Bu konuda spiderh ' a katılıyorum. Benim içinde kitabın sonunu bilmek çok fark etmez.
Bazen sonunda ne olacağını bilirsem bazı detaylara daha da dikkat ediyorum.

Örneğin Asimov'un kitapları için verilen okuma listeleri beni pek bağlamaz.
Kitapları yayınlandığı sıra ile okumayı, bazı olayların nedenini sonradan öğrenmeyi severim.

Ayrıca bu yaşıma kadar okuyacak bu kadar kitabım olmadığından, okuduğum kitapları tekrar tekrar okuduğum çok olmuştur.

Neyse, eğer bir kitabın sonunu merak ediyorsam, internette kitap hakkında yazılanları değil kitabı okumam gerektiğini sayenizde öğrendim.

Sağlıcakla kalın.

Kim okurdu kim yazardı, Bu düğümü kim çözerdi.

Koyun kurt ile gezerdi, Fikir başka başk olmasa
JimPhelps isimli Üye şimdilik offline konumundadır