Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-11-2012   #29
secretdream

secretdream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 232
Tecrübe Puanı: 74142866
secretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üyesecretdream Süper Üye

Alıntı:
Remaver Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba,
Erdemli demişti ki daha önceki mesajlarda yanlış hatırlamıyorsam sayfa görüntüsünü seçip pdf üzerinden sağ tıklayarak OCR yap dediğinde yapıyormuş.
Erdemli neyi kastetmiş bilemem ama sizin dosyada metin yok,sadece görüntü var...
bildiğim kadarıyla, fine readerı açmadan, pdfye sağ tıklayıp abbyy ile okutursanız, kaydettiği dosya, fine readerın seçeneklerinde hali hazırda hangi seçenek aktifse ona göre yeni dosyayı oluşturur...diyelim; "yalnızca metin ve resim" seçeneği aktif olsaydı, o zaman tam tersine hiç resim görüntüyü katmadan metin-pdf dosyası oluştururdu..

edit:
bu dediğimi küçük bir dosya üzerinden tekrar denedim..aynen dediğim gibi..o seçeneklerde "yalnızca sayfa görüntüsü" aktif olunca resmin arksında metin olmuyor..(ocr yapsa bile onu kaydetmiyor)

Yaşamak Hayatın Tek Amacıdır
..Hangi dünyayı kurtarmak istiyorsunuz? Kendi projeksiyonunuzun dünyasını mı? Onu kendiniz kurtarın. Benim dünyamı mı? Benim dünyamı bana gösterin de ben onun icabına bakayım. Kendimden ayrı, kurtarıp kurtarmamakta özgür olduğum bir dünyadan haberim yok. Tüm dünyanın sizden kurtarılmaya ihtiyacı varken dünyayı kurtarmak sizin ne işinize? Sahneden çıkın ve görün bakalım kurtarılacak bir şey kalmış mı?

Konu secretdream tarafından (12-11-2012 Saat 03:01 ) değiştirilmiştir..
secretdream isimli Üye şimdilik offline konumundadır