Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-10-2017   #74
cepbook

cepbook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 33774
Tecrübe Puanı: 214748370
cepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üyecepbook Süper Üye

Alıntı:
akymaiden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu Türk büyükleri içinde Tahirül Mevlevi, Muallim Naci, İbnülemin Mahmud Kemal İnal, Süleyman Nazif niye yok, hayret ediyorum. Bence 1000 Temel, 100 Temel eser yok; beş temel eser var: Kuranı Kerim, hadis-i şerifler (ilmihal, ahlak ve akaide dair eserler de bunlara girer, söylemeye gerek yok ayrıca), mesnevi-i şerif, mektubat-ı rabbani, kutadgu bilig... Bu beş temel eseri okumak da yetmez, hayata uygulamak gerekir. Bu eserleri okumayanlar değil bu cennet vatanı yönetmek, ailesini, avradını, evlatlarını dahi yönetemez! İşte bu temel beş eser okunursa, kimin Türk büyüğü, kimin türk büyüğü olmadığı kendiliğinden ortaya çıkar, vesselam! bu kültür ve turizm bakanlığı acaba ne işe yarıyor? ismet özel ne güzel söylemiş: "türkiyede kanun yok, meclis boşuna çalışıyor" diye! yazık oluyor bize, bu aziz millete... yazık... hem de çok yazık...
haklı, son derece nakıs bir Türk büyüğü listesi.
Yalnızca Muallim Naci, Süleyman Nazif mi eksik efendim...
Nerde Vilhelm Ludwig Peter Thomsen, hani kardeşim Vasili Vasilyeviç Radlof, Ignác Kúnos, Agop Martayan...
Bu kültür ve turizm bakanlığı ... değil mi efendim ?
Peki, Rasim Kaygusuz niçin yok ?
Hepimiz Rasim Kaygusuz un paltosundan çıkmadık mı ?

cepbook isimli Üye şimdilik offline konumundadır